Фільм про Вікторію Рощину переміг у конкурсі журналістських розслідувань
Фільм «Останнє завдання Віки» від «Слідства.Інфо» став переможцем Національного конкурсу журналістських розслідувань 2025, який проводить Media Development Foundation. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Media Development Foundation.
Авторкою розслідування стала Яніна Корнієнко, співавторками — Анастасія Станко, Анна Перепелиця та Анна Бабінець. Команда отримала статуетку Proxy Prize і сертифікат на 1000 євро.
Стрічка розповідає історію української журналістки Вікторії Рощиної, яка поїхала на окуповані території, щоб підготувати репортаж, але була захоплена в полон росією. Спершу Вікторію утримували в катівнях на окупованих територіях, а згодом перевели до Таганрозького СІЗО №2.
Фільм відтворює шлях журналістки, показує умови її утримання, свідчення очевидців і нові факти про злочини росіян проти неї. За словами свідків, Вікторія зазнала тортур, сильно схудла й могла пересуватися лише з допомогою інших людей.

Окремо журі відзначило розслідування проєкту «Схеми» (Радіо Свобода) «Небезпечний тренд: ФСБ вербує українських дітей для підпалів авто ЗСУ». Автори — Ірина Сисак, Валерія Єгошина та Юлія Химерик — отримали сертифікат на 500 євро. Журналісти простежили, як російські спецслужби цілеспрямовано вербують українських неповнолітніх для підпалів військових авто та використання в дезінформаційних кампаніях.
«Цьогорічний конкурс журналістських розслідувань мені, як членкині журі, запамʼятався не лише якісними розслідуваннями топкорупції, не лише розслідуваннями воєнних злочинів рашистів, а й розслідуваннями дій представників різних гілок і рівнів влади, які взагалі не обтяжені совістю. Це ті судді чи прокурори, які обдурюють систему і беруть собі на халяву житло через “єОселю”, маючи вдосталь свого житла. Це ті, хто намагається нажитися на внутрішніх переселенцях або на будівництві фортифікацій. Під час війни це сприймається як гіпернесправедливість», — прокоментувала членкиня журі Світлана Остапа.
Загалом до фіналу премії увійшли 10 розслідувань від журналістів The Kyiv Independent, «Схем», NGL.media, KibOrg, «Української правди» та «Слідства.Інфо».
Як повідомлялося, у серпні 2025 року Вікторію Рощину посмертно нагородили орденом Свободи. Також вона посмертно отримала американську нагороду за сміливість Oxi Courage Award.
Фото: Media Development Foundation
Оригінал статті на Suspilne: Фільм про Вікторію Рощину переміг у конкурсі журналістських розслідувань
Блог
Смачний трилерВІТАЮ!
Пропоную до вашої уваги уривок з нової глави ” Контракт на життя”:
— Стейсі кохає мене, хлопче, і ти з цим нічого не вдієш, — спльовує кров із рота чоловік, спокійно дивлячись на мене. Хоча ні — в очах
“Моя пантера з іншого світу” вже на сайті!♥️☺️Новинка Моя пантера з іншого світу вже чекає на знайомство з читачами!)) Буду щаслива будь-якій підтримці! ❣️
Я вже хотів потягнутися за телефоном, щоб викликати чи то поліцію, чи то психіатрів, як раптом почалося
Пост-маніфест: чи можна творити, не читаючи?Нещодавно я зіткнулася з цікавою думкою: мовляв, автор, який не читає класику “сотнями томів”, а надихається відеоіграми, візуалом чи наукою — це «хокеїст у футболі». Що такий підхід робить книгу поверхневою,
Картвельські дієвці культури засудили організаторів нацстенду у ПарижіПід час Паризького книжкового салону картвельські діячі культури розкритикували Дім письменників Сакартвело та міністерство культури, які організовують національний стенд, за те, що вон
Могилянка й Український ПЕН — серед лавреатів премії за зміцнення демократіїНаціональний університет «Києво-Могилянська академія» та PEN Ukraine стали одними з лавреатів премії Відкритого Суспільства, яка відзначає діячів та організації, що своїми діями змінюют
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.