Польща посіла шосте місце серед країн ЄС за кількістю виданих нових назв

Польща посіла шосте місце серед країн ЄС за кількістю виданих нових назв

За 2023 рік чистий прибуток видавництв у ЄС зріс на 1,6% порівняно з попереднім роком. Про це йдеться у звіті про європейський книжковий ринок Федерації європейських видавців (FEP) за 2023 рік.

 

Чистий прибуток склав 24,4 мільярди євро. Для порівняння, ця сума дещо вища за пік 2007 року. Такий результат може бути частково пов’язаний зі зростанням цін на книги. Однак, важливо сказати, що ціни на книги виросли менше, ніж відсоток інфляції за рік (4,1% та 6,4% відповідно). Найвищий приріст за рік продемонструвала Ісландія (7,4%).

 

 

Минулорічними лідерами з продажу книжок стали Німеччина, Великобританія та Франція. Найбільшу кількість нових найменувань у 2023 році надрукували Великобританія, Німеччина, Іспанія, Італія та Франція. Шосте місце посіла Польща, яка не ввійшла в минулорічний список аналізованих країн.

 

 

Результати 2024 року поки що спрогнозувати важко, бо статистика за перше півріччя є неоднорідною. Однак спостерігаємо ті самі патерни, які вже стали звичними за останні кілька років: підвищення вартості й цін та спадання обсягу видання.

 

Та попри значущий розхід між номінальними та реальними оборотами у галузі передбачається, що постпандемічна тенденція до зростання ринку продовжиться.

 

 

Презентація дослідження пройшла в день відкриття Франкфуртського книжкового ярмарку 16 жовтня.  Для проведення аналітики FEP, яка репрезентує 29 національних асоціацій книговидавців, взяли показники 600 європейських видавництв. Хоч і не йдеться про дослідження статистики кожного окремого видавця в Європі, ці дані дають змогу скласти уявлення про те, що переживає ринок. 

 

Як повідомлялося, протягом 2022 року у ЄС на тлі збільшення попиту на придбання видань в інтернеті значно знизилися продажі видань у книгарнях.

 

Нагадаємо, Федерація європейських видавців і Європарламент закликали ЄС інвестувати у книговидання.

 

Додаткові джерела: Publisher Perspectives

 

Чільне фото: Freepik

Інфографіка: FEP

Оригінал статті на Suspilne: Польща посіла шосте місце серед країн ЄС за кількістю виданих нових назв

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордоном

У США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської. 
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ

У Львові одну з вулиць перейменували на честь Ірини Фаріон

У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв

Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-Ланки

Цієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою

Російську літературу переробляють на туалетний папір на Волині

У Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від

Лавреат Гонкурівської премії Камель Дауд опинився в центрі судового скандалу

Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"