Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки
В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «роками творили український літературний процес і розвивали українську журналістику, а тепер перетворилися з оповідачів на суб’єктів історій – тих, хто оберігає наше теперішнє й робить можливим наше майбутнє».
Усього до книжки увійшли 24 розмови. Майже два десятки із них протягом червня 2022-травня 2023 року публікувалися на сайті «Читомо». Героями цих розмов стали: Артем Чапай, Галина Крук, Андрій Любка, Тетяна Огаркова і Володимир Єрмоленко, Богдан Коломійчук, Ярина Чорногуз та інші. Прочитати ці інтерв’ю можна за посиланням.
Ще п’ять ексклюзивних інтерв’ю – із Павлом Вишебабою, Дмитром Лазуткіним, Лесею Ганжею, Федором Шандором та Олександром Михедом – були записані спеціально для книжки.
«Багато письменників зізнаються, що в перші дні повномасштабного вторгнення розчарувалися в тому, що робили до того. Мова враз виявилася безсилою перед ешелонами військ і свистом ворожих ракет. Їм знадобилися тижні й місяці, щоб наново перевідкрити мову, повернути собі здатність писати, ословлювати дійсність», – зазначає координаторка проєкту та інтерв’юерка Наталя Корнієнко.
За її словами, ці розмови писалися за дуже різних обставин. Іноді хтось із героїв виходив на зв’язок просто з окопу, хтось по кілька разів був вимушений переносити дзвінок, щоб потім все ж знайти час між бойовими завданнями, хтось між записом і публікацією тексту отримав поранення. Двоє героїв цієї книжки – Вікторія Амеліна та Максим Кривцов – загинули через російську агресію.
Передмову до видання під назвою «Такі, як були. Зовсім інакші» написав письменник і волонтер Сергій Жадан, який і сам невдовзі планує приєднатися до війська.
«Ми не були в такій близькості до смерті, не мали такої кількості болю, не стикалися з таким концентрованим злом. Тепер у нас усе це є, тепер ми все це бачили. І це головна зміна, яка з нами сталася і яка нас виповнює. Можна спробувати про це поговорити. Головне – знайти необхідні слова. І гідного співрозмовника», – зауважує Жадан.
Проєкт з’явився з ініціативи культурно-видавничого медіа «Читомо» та Українського ПЕН і став можливим за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED). Наразі серія інтерв’ю «Слова і кулі» на сайті «Читомо» триває.
Книжка «Слова і кулі» вийшла у видавництві Vivat і надійде у продаж 14 червня 2024 року. Передзамовити її із 20% знижкою можна вже зараз на сайті видавництва.
Як повідомлялося, нещодавно Читомо запустило проєкт «Вітрина новинок-2024» у зміненому форматі.
Оригінал статті на Suspilne: Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки
Блог
У підручнику з української мови 2024 року надрукували мапу України без Криму — ОновленоУ підручнику з української мови для 7 класу авторства філологині Анастасії Онатій й історика Тараса Ткачука надрукували стокову піктограму у формі мапи України без тимчасово окупованого
На Волині знайшли трафарети часів ОУН і УПА для агітаційних графітіУ селі Ощів Горохівської територіальної громади розкопали металеві таблички, які ймовірно належали повстанцям Горохівської округи ОУН і УПА й використовувалися від 1943 року. Про це пов
Снайдер і Жадан відкрили інституцію, яка документує досвід війниУ Львові американський історик Тімоті Снайдер і український письменник й військовослужбовець Сергій Жадан відкрили нову культурно-дослідницьку інституцію «INDEX» — «Institute for Docume
У музеї LUM в Перу з’явився аудіогід українськоюУ музеї LUM у Перу, який присвячений громадянському конфлікту 1980–2000 років між повстанськими комуністичними рухами та урядом, з’явився аудіогід українською – перший в іспаномовній Америці.
Як передає
Гурт «Жадан і Собаки» випустить серію благодійного мерчу з малюнками загиблої від російського ракетного обстрілу харківської художниці Вероніки Кожушко в пам’ять про мисткиню і її творч
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.