Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки
![Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки](https://chytomo.com/wp-content/uploads/2024/04/mokap-chytomo-1024x392.jpg)
В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «роками творили український літературний процес і розвивали українську журналістику, а тепер перетворилися з оповідачів на суб’єктів історій – тих, хто оберігає наше теперішнє й робить можливим наше майбутнє».
Усього до книжки увійшли 24 розмови. Майже два десятки із них протягом червня 2022-травня 2023 року публікувалися на сайті «Читомо». Героями цих розмов стали: Артем Чапай, Галина Крук, Андрій Любка, Тетяна Огаркова і Володимир Єрмоленко, Богдан Коломійчук, Ярина Чорногуз та інші. Прочитати ці інтерв’ю можна за посиланням.
Ще п’ять ексклюзивних інтерв’ю – із Павлом Вишебабою, Дмитром Лазуткіним, Лесею Ганжею, Федором Шандором та Олександром Михедом – були записані спеціально для книжки.
«Багато письменників зізнаються, що в перші дні повномасштабного вторгнення розчарувалися в тому, що робили до того. Мова враз виявилася безсилою перед ешелонами військ і свистом ворожих ракет. Їм знадобилися тижні й місяці, щоб наново перевідкрити мову, повернути собі здатність писати, ословлювати дійсність», – зазначає координаторка проєкту та інтерв’юерка Наталя Корнієнко.
За її словами, ці розмови писалися за дуже різних обставин. Іноді хтось із героїв виходив на зв’язок просто з окопу, хтось по кілька разів був вимушений переносити дзвінок, щоб потім все ж знайти час між бойовими завданнями, хтось між записом і публікацією тексту отримав поранення. Двоє героїв цієї книжки – Вікторія Амеліна та Максим Кривцов – загинули через російську агресію.
Передмову до видання під назвою «Такі, як були. Зовсім інакші» написав письменник і волонтер Сергій Жадан, який і сам невдовзі планує приєднатися до війська.
«Ми не були в такій близькості до смерті, не мали такої кількості болю, не стикалися з таким концентрованим злом. Тепер у нас усе це є, тепер ми все це бачили. І це головна зміна, яка з нами сталася і яка нас виповнює. Можна спробувати про це поговорити. Головне – знайти необхідні слова. І гідного співрозмовника», – зауважує Жадан.
Проєкт з’явився з ініціативи культурно-видавничого медіа «Читомо» та Українського ПЕН і став можливим за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED). Наразі серія інтерв’ю «Слова і кулі» на сайті «Читомо» триває.
Книжка «Слова і кулі» вийшла у видавництві Vivat і надійде у продаж 14 червня 2024 року. Передзамовити її із 20% знижкою можна вже зараз на сайті видавництва.
Як повідомлялося, нещодавно Читомо запустило проєкт «Вітрина новинок-2024» у зміненому форматі.
Оригінал статті на Suspilne: Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.