13 тисяч томів — у вільному доступові. Відтворена особиста бібліотека Дарвіна

13 тисяч томів — у вільному доступові. Відтворена особиста бібліотека Дарвіна

Опублікували повну особисту бібліотеку науковця Чарльза Дарвіна, який створив теорію еволюції. Про це йдеться на сайті проєкту The Complete Work of Charles Darwin Online.

Онлайн-каталог, який випустили на честь 215-ї річниці від дня народження Дарвіна, містить 300 сторінок із 7350 назвами у 13 000 томах, включно із колекцією журналів, брошур та оглядів.

 

Над цим проєктом фахівці працювали майже два десятиліття. Попередні списки змісту бібліотеки Дарвіна охоплювали лише близько 15%.

 

Проєкт очолював академік Департаменту біологічних наук Національного університету Сінгапуру (NUS) Джон ван Вайхе. Учений зазначив, що бібліотека продемонструвала надзвичайну увагу Дарвіна до досліджень інших людей.

 

«Існує величезне море речей, які можуть бути вирізкою американських чи німецьких новин про качку або інвазивних коників. Це була найцікавіша частина, не офіційні книги, а інші речі… всі вони об’єднуються разом, щоб створити теорії та публікації, які ми всі знаємо», — повідомив Джон ван Вайхе.

 

Основним джерелом інформації був 426-сторінковий рукописний «Каталог бібліотеки Чарльза Дарвіна», складений у 1875 році. Дослідники також користувалися списками брошур, зошитами Дарвіна для читання, щоденниками Емми Дарвін і 30 томами листування науковця.

 

Також використовували аукціонні записи, які свідчать, що Дарвін мав копію статті 1826 року орнітолога Джона Джеймса Одюбона «Розповідь про звички канюка (Vultura aura), особливо з метою розвінчання загальноприйнятої думки про його надзвичайну силу нюху».

 

У 2019 році на аукціоні з’явилася його копія роману Елізабет Гаскелл «Дружини й дочки» 1880 року, у якій зазначено, що «ця книжка була великою улюбленицею Чарльза Дарвіна й останньою, яку йому читали вголос». це був його примірник?

 

Дарвін мав томи з різних предметів: біології, геології, філософії, психології, релігії, сільського господарства, мистецтва, історії та подорожей.

 

Більша частина книжок написані англійською, а решта — німецькою, французькою, італійською, іспанською, нідерландською та данською мовами. Один з експонатів — німецьке періодичне видання, що містить першу відому фотографію бактерій.

 

«Дарвін не був ізольованою фігурою, яка працювала наодинці, а експертом свого часу, який спирався на складну науку, дослідження та інші знання тисячі людей. Діапазон робіт у бібліотеці демонструє надзвичайний обсяг зацікавлення Дарвіна щодо робіт інших», — зазначив Ван Вайхе.

 

Проєкт охоплює віртуальну реконструкцію бібліотеки, куди дослідники оцифрували 9 300 найменувань. З них 5035 в Darwin Online, включно з 851 транскрибованим текстом, і 4500 є посиланнями на інтернет-копії публікацій.

 

Як повідомлялося, Центральний державний історичний архів України, м. Львів (ЦДІАЛ) оцифрував та завантажив в інтернет 500 тисяч унікальних історичних документів.

 

 

Джерело: The Guardian

 

Чільне фото: Darwin Online

Оригінал статті на Suspilne: 13 тисяч томів — у вільному доступові. Відтворена особиста бібліотека Дарвіна

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"