Капці, програвач вінілу й книжки в оренду: у Києві відкрилася «Тиша»

Капці, програвач вінілу й книжки в оренду: у Києві відкрилася «Тиша»

У Києві на Золотих Воротах відкрили нову книгарню «Тиша», у якій книжки не продаються, а здаються в оренду «за підпискою», як на Netflix. Кореспондентка Читомо відвідала нову книгарню і поспілкувалася із засновницею Ладою Атаманчук-Ангел.

«Це як бібліотека, але з асортиментом від казок про Труханів острів до пригод Доктора Хто з однойменного серіалу (так-так, здебільшого ми за художню літературу, хоча не цураємось біографій Моне і Мане). Це місце, де ми пригостимо тебе чаєм і закутаємо в затишок», — розповіла Лада у дописі в інстаграмі.

 

 

Якщо у книгарні не знайшлося книжки, яку б ви хотіли прочитати, можете залишити на дзеркалі в другій кімнаті стікер з вашим побажанням — про це обов’язково потурбуються.

 

 «Об’єднати спільноту українців, які люблять книги й тишу» — одне з завдань.

 

«Вдома закінчилися полички для книжок. Друзів стало більше, ніж моя однокімнатна квартира. Вони звикли сидіти у мене на підлозі, бо у мене мало стільців. Також друзям видають капці й теплі шкарпетки. Нічого не змінилося: відкрила книгарню — все лишилося, як є», — поділилася Лада у розмові з кореспонденткою Читомо.

 

Всього бібліотека містить 1500 книжок різних жанрів.

 

«Ми за толерантність у літературі, тож хочеш Ніцше будь ласка, хочеш horny-fantasy тримай два. У нас є все, а якщо немає, то ми обов’язково знайдемо», — зазначила Лада у дописі в інстаграмі.

 

 

Мови книжок: українська, англійська, французька, італійська.

 

Ідея «книгарні за підпискою» виникла у Лади завдяки її роботі продакт-менеджеркою в IT-компанії.

 

«Для мене це здалося зручною системою: ти приходиш, підписуєшся на якийсь сервіс і потім вже не думаєш піти до іншої компанії. І це було логічно. Я вже розробляла підписку, тому мені знайомий цей формат. А потім я згадала, що є Netflix — це суперзручно, всі ним користуються», — зазначила Лада.

 

При вході у приміщення гостям пропонують перевзутися у капці заради комфорту. Ідея виникла через подію у дитинстві власниці книгарні.

 

«У дитинстві я постійно ходила в бібліотеки, хоча й вдома було багато книжок. Але там були “чудові” бабусі, які могли наїхати на тебе за те, що ти ходиш по помитому, це трохи напружувало. Така у мене дитяча травма», — поділилася Лада.

 

 

Лада розповіла, що ідея з капцями у приміщенні така ж випадкова, як і порівняння з підпискою Netflix: «Я ходжу в капцях, бо мені подобається, і я тут весь день. Мої продавчині-консультантки також знімають взуття. У день відкриття першою гостею була моя подруга: “У тебе килими нові, я роззуюся”. А потім — це ефект соціуму. Усі бачать взуття на порозі — і починають роззуватися. Тоді я просто замовила стійку для взуття і купила капці: ну, тепер такий заклад».

 

«Формат бібліотек мені дуже подобається, але мені в дитинстві зазвичай траплялися ті, де не було книжок, які б мені хотілося. Тому я вирішила відкрити свою бібліотеку, щоб там були ті книжки, які я люблю. Тут є всі книжки, які люблять мої друзі», — розповіла власниця книгарні.

 

«Книгарня за підпискою це подолання дитячої травми «не ходити по помитому», комфорт для себе й друзів і бажання бути огорнутою книжками з усіх боків».

 

Приміщення книгарні — історична пам’ятка архітектури, будинок письменників, але про це Лада дізналася вже при підписанні договору про оренду: «Коли прийшла уже підписувати договір, мені сказали: “Ой, це так здорово, книгарня тематично відкривається в цьому будинку”. Виявилося, що це будинок письменників, а насправді просто один з моїх улюблених районів — Золоті ворота. Своє місце».

 

У просторі книгарні планують проводити різноманітні заходи.

 

«Хочу, щоб були музичні заходи, презентації книжок, книжкові клуби. У мене вже був неочікуваний книжковий клуб. Прийшло четверо дівчат, які побачили книгарню в інстаграмі й попросили провести тут книжковий клуб. У нас буде ще офіційне відкриття, читання віршів. У далеких планах здавати другу кімнатку для якихось заходів», — розповіла Лада.

 

За словами Лади, аналогів таких книгарень в Україні немає, проте є дещо схожі заклади.

 

«В Європі бачу купу стандартних букіністичних магазинів, де продаються книжки, які були у вжитку. Наш книжковий ринок на Петрівці — обожнюю. У якомусь сенсі платна бібліотека – це приблизно те саме. Просто там інший асортимент, інший типаж закладу, немає каміна чи піаніно», — зазначила Лада.

 

Підписка на книгарню — це можливість брати додому або читати у «Тиші» будь-які книжки протягом місяця.

 

Підписка коштує 500 гривень на місяць. За одне відвідування додому можна брати дві книжки, а повернути через місяць. Деталі тут.

 

Адреса книгарні: вул. Богдана Хмельницького, 68, вхід з вулиці Коцюбинського.

 

Як повідомлялося, раніше за таким же принципом працювала бібліотека «Світло», відкрита засновниками приватної бібліотеки BOtaN.

 

 

Фото: Дарина Головань

Оригінал статті на Suspilne: Капці, програвач вінілу й книжки в оренду: у Києві відкрилася «Тиша»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закохатися восени. Знижка.

Сонечки, привіт! Пропоную знижку на осінню історію. Романтична та пристрасна книга ЗАКОХАТИСЯ ВОСЕНИ сьогодні доступна зі значною знижкою. Головні герої Тамара  й Артем запрошують поринути у вир кохання, яке відбулося

Новий розділ!

Привіт) Я виклала його не дарма вночі. Цей розділ дуже напружений та складний. З цього моменту починається перелом Ендрю. Мені було дуже складно його писати, а перечитувати ще складніше…
Інколи навіть найсильніші люди ламаються…

Буду

ІІІ Всеукраїнський фестиваль дитячої книги «Сорока Білобока» у Старокостянтинові

Яскрава літня подія для маленьких книголюбів 5–6 липня 2025 року відбулася у Старокостянтинові — ІІІ Всеукраїнський фестиваль дитячої книги «Сорока‑Білобока». Це справжнє літературне свято пройшло в атмо

Комісія з журналістської етики створила онлайн-бібліотеку

Комісія з журналістської етики запустила онлайн-бібліотеку, яка містить електронні видання для  журналістів, редакторів, викладачів та студентів-журналістів. Про це йдеться на фейсбук-с

З України намагалися вивезти книги, які можуть мати культурну та історичну…

У пункті пропуску “Вилок” прикордонники виявили в автомобілі книги, які можуть становити культурну та історичну цінність.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

Перейти до блогу

Нові автори

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Владимир Слободян Кількість робіт: 3 Дороті Клаус Кількість робіт: 8 Марія Тяжкун

Мене звати Тяжкун Марія. Прагну почути думку сучасних письменників.

Ірина Малишева Кількість робіт: 4 Даніела Тороній

…дихаю творчістю і відчуваю смак книг

Хелен Соул

Псевдонім Хелен Соул. Мешкає у місті Кропивницький. Пише твори для дорослих та підлітків. Переможниця у конкурсі оповідань соціального спрямування на електронному порталі Букнет від компанії Avitarart з твором “Зірка з неба”. Переможниця конкурсу в номінації романи від видавництва Кондор. Дебютний роман “Викрадач мого повітря” вийде друком у 2021 році. Посилання на сторінку фейсбук: writerHelenSoul

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Віра Балацька-Гузієнко

Балацька (Гузієнко) Віра з Гостомеля, Київської області. Закінчила «Літературну творчість» Інституту філології при КНУ імені Тараса Шевченка. Пише оповідання (і вже має першу збірочку оповідань для діток “Пашка і Сашка, або Шкідники на засланні”), а також вірші. Майже щоденно викладає свої нові поезії на авторській сторінці у Фейсбуці: Мої вірші для всіх. Балацька-Гузієнко Віра В […]

Ольгерд Педруччо Кількість робіт: 3 Steev Kurts Кількість робіт: 2 Ірина Вальянос

Доброго дня. Мене звати Ірина і я пишу про війну, про повернення з війни мого чоловіка, про його адаптацію, про свою роль в цьому процесі і про свої емоції.

Ліна Ланська Кількість робіт: 8 Оля Радіонова

Молода авторка з містечка солі і поетів – Дрогобича. Філолог за освітою, ведуча за родом занять, письменниця за покликанням. Зараз, надихаючись новим статусом мами, готує до друку другу книгу – про материнство.

Ірина Баковецька-Рачковська

Народилася 17 жовтня 1985 року, смт. Соснове Березнівського р-ну Рівненської обл. Освіта: вища. У 2008 році закінчила Національний університет «Острозька академія» і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Релігієзнавство» та здобула кваліфікацію магістра релігієзнавства, викладача філософських та релігієзнавчих дисциплін; у 2011 році закінчила Рівненський державний гуманітарний університет і отримала базову вищу освіту за напрямом підготовки […]

Перейти до "Нові автори"