У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації (ІМІ) «Барометр свободи слова».

Внаслідок російської агресії на фронті у червні загинув журналіст, який захищав Україну:

  • Арсен Федосенко – капітан, фотограф Медіацентру Управління стратегічних комунікацій Збройних сил України. Загинув 10 червня на фронті на Харківщині внаслідок важкого поранення від влучання КАБа.

 

У червні росіяни вдруге викрали у тимчасово окупованій Каховці журналістку Жанну Кисельову. Її викрали 27 червня із власної квартири.

 

Вперше російські військові викрали Жанну Кисельову у вересні 2022 року. Після звільнення вона продовжувала жити в окупованому місті. Жанна Кисельова багато років очолювала району газету «Каховська зоря».

 

Про тимчасове припинення мовлення на час воєнного стану повідомила сумська телекомпанія «СТС». Таке рішення пов’язане з відсутністю реклами, скороченням штату через евакуацію частини працівників та мобілізацію.

 

Також ІМІ зафіксував 11 порушень свободи слова, що не пов’язані з російською війною проти України. Це випадки вбивства, погроз, перешкоджання законній журналістській діяльності, цензура, обмеження доступу до інформації, непрямий та юридичний тиск.

 

В Україні вперше з 2019 року вбили журналіста – після замаху у Києві помер казахський опозиційний до влади своєї країни журналіст Айдос Садиков. Після того, як в нього стріляли, Садиков перебував у лікарні у комі. Дружина журналіста Наталія Садикова звинуватила у смерті чоловіка президента Казахстану Касим-Жомарт Токаєва.Садиков відомий підтримкою протестів у Казахстані в січні 2022 року, коли для їхнього придушення вводили війська ОДКБ.

 

Про погрози заявила воєнна кореспондентка Анна Калюжна, які отримала на свою адресу та на адресу своїх батьків через критику допису телеведучої Яніни Соколової, яка написала, що на фронт «терміново потрібні резерви». За словами Калюжної, погрози пролунали після конфлікту з командиром одного з батальйонів 3 ОШБр Дмитром Кухарчуком.

 

Також ІМІ зафіксував п’ять випадків перешкоджань – у Києві, Одесі, Кривому Розі, Миколаєві та на Полтавщині. Журналістів просили залишити відкрите судове засідання, зокрема журналістку медійного проєкту Watchers Аліну Кондратенко.

 

У Кривому Розі місцева влада заборонила журналістам без жодних пояснень знімати наслідки обстрілу росіянами міста 12 червня. Виконавча директорка онлайн-медіа «Перший Криворізький» Софія Скиба разом з іншими журналістами просили пояснити причину заборони, але не вдалося отримати.

 

Крім того, в Одесі охоронці обмежували роботу кореспондента ТСН Сергія Осадчука на місці ракетного обстрілу. Місцеві журналісти отримали дозвіл на роботу на цьому цивільному об’єкті від військових з дотриманням усіх заходів безпеки.

 

Про цензуру заявила редакція Слідство.Інфо, коли з їхнього матеріалу про фортифікації на Харківщині, який був опублікований 6 червня, просили видалити всі згадки про проблеми з відсутніми чи незавершеними укріпленнями.

 

Як повідомлялося, у червні 2023 року росія скоїла 6 злочинів проти медійників України. За рік та п’ять місяців з початку повномасштабного вторгнення росія скоїла 524 злочини проти журналістів та медіа в Україні.

 

Чільне фото: istockphoto.com

Оригінал статті на Suspilne: У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Блог у підримку авторів – Коваль Темряви!

Адріан Анжелворд — Митець, свідомість якого зазирнула за обрій, проникла під саму тканину буття, бачила  божевілля хаосу Всесвіту та повернулася назад… Може, вже не така, як була, але все ж таки повернулася. Він створює

Наступна порція візулів та спойлерів!))

8. “Сади Семіраміди” — контент не для публікації

Потім ми пішли на побачення у ресторан. І знаєте, що я помітила? Відчувається різниця у віці. І не тільки в тому, що він пам’ятає ціни на бензин у 80-х.

Він і пальто

Єдина знижка в передплаті!

ЄДИНА ЗНИЖЕЧКА В ПЕРЕДПЛАТІ, НА ВЕСЕЛУ, ЕМОЦІЙНУ ІСТОРІЮ!❤️❤️❤️

✅️ВСТИГНИ ПРИДБАТИ ЗА ВИГІДНОЮ ЦІНОЮ!

❌️ДЕШЕВШЕ ВЖЕ НЕ БУДЕ, ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ЦІНА ТЕЖ ЗРОСТЕ

Марк, граючись, повільно почав наближатися.

Питання до авторів…

Що ви вважаєте успіхом в письменницстві? 

Наявність читачів? Зароблені гроші? Видана друкована книга великим видавництвом? Фан-база? Впізнаваність вас як письменника?  Велика кількість підписників тут? Чи кількість

Кульмінація)

Добрий вечір ✨

Уже в суботу до ранкової кави вийде останній розділ “Результат експерименту” ☺️

Хто чекав завершення, щоб почати читати, можна переходити до сторінок книги ☺️

А для зацікавлення невеликий

Перейти до блогу

Нові автори

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Олег Іващишин

Авторський стиль Письменник, який створює фентезійні світи, сповнені живої історії, культури та емоційної правди. У його прозі поєднуються поетичність і точність, світло й тінь, сила і вразливість. Автор будує міф не з батальних сцен, а з поглядів, тиші й напруги між словами. Його персонажі — глибокі, неоднозначні, з власною етикою й болем. Особливе місце займають […]

Світлана Спасиба Кількість робіт: 1 Ірина Марцинюк Кількість робіт: 3 Владимир Слободян Кількість робіт: 3 Дар’я Загребельна Кількість робіт: 8 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Олена Скуловатова

Скуловатова Олена мешкає в селі Путрівка, на Київщині. Автор дитячих та дорослих творів, публіцистики та понад шістдесяти наукових праць з психології. Переможниця I літературного конкурсу імені Івана Дубинця (2021), фіналістка першого всеукраїнського літературного конкурсу "#Рак_боятися_не_можна", в номінації "Проза" (2020), переможниця Літературного інтернет-конкурсу "Незвичне, невідоме, небувале", номінація "Проза" (2020). ФБ: elena.skulovatova Інстаграм: skulovatovaelena Ютюб: https://www.youtube.com/channel/UC1vJaDHmbiF5DJzODfyp8gw Особистий […]

Лариса Вагилевич

Лариса Вагилевич, 35 років. Поетка, журналістка, організатор літературно-мистецьких заходів, керівник гуртка літературної майстерності та журналістики Надвірнянського РЦДТНПВМ, раніше – учасниця літературного об’єднання “Натхнення” (м. Івано-Франківськ). За фахом менеджер зі стратегічного розвитку регіону у сфері культури, автор книги відчуттів “Лакмус” (2009р.)

Камелія Кількість робіт: 8 Ruslan Barkalov Кількість робіт: 7 Ірина Вальянос

Доброго дня. Мене звати Ірина і я пишу про війну, про повернення з війни мого чоловіка, про його адаптацію, про свою роль в цьому процесі і про свої емоції.

Наталія Писаренко

За освітою я економіст- фінансист, за покликанням душі – поет і казкарка. Вірші почала писати зі школи та непереборна потреба висловити свої відчуття через поетичні образи виникла близько останніх сіми років, пишу двома мовами – російською і українською, які обидві є рідними для мене. Поезія для мене це неповторний світ краси, а краса природи і […]

Анна Вітерець Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"