Олександр Афонін більше не очолюватиме Українську асоціацію видавців і книгорозповсюджувачів

Олександр Афонін більше не очолюватиме Українську асоціацію видавців і книгорозповсюджувачів

Олександр Афонін пішов з посади президента Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів (УАВК). Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

Олександр Афонін обіймав посаду президента громадської спілки «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів» упродовж 28 років. Причиною звільнення він назвав стан здоров’я та вік.

 

«Весь цей час я біг попереду, постійно аналізуючи стан справ у вітчизняному книговиданні, виявляючи проблеми, які працюють проти нього, ініціюючи, готуючи та лобіюючи численні закони, укази президентів, урядові постанови та регуляторно-нормативні акти, які захищали, підтримували, а деякі із них і нині продовжують захищати учасників видавничого бізнесу в Україні», — написав він.

 

За його словами, Асоціація видавців і книгорозповсюджувачів відіграла дуже важливу роль в долі українського книговидання наприкінці 1990-х та на початку 2000-х років. «Асоціація змогла підготувати й організувати голосування депутатським корпусом низки законів, які загалом звільнили на 14 років видавництва і книгарні від сплати податку на прибуток і ПДВ, а поліграфістів від митних платежів за імпортоване друкарське обладнання для модернізації вітчизняної поліграфічної бази. Хоча усі ці 14 років нам довелось вести вперту боротьбу з різними складами урядів, які, усі без винятку, розпочинали свою діяльність зі спроб ліквідувати цей пільговий режим оподаткування видавничої галузі», — наголосив Олександр Афонін.

 

На його думку, УАВК має очолити молодий представник видавничої спільноти, який «продовжить й осучаснить діяльність Асоціації, яка нинішнього року відзначатиме 30-річчя від дня свого заснування». 

 

Правління УАВК на сайті висловило подяку колишньому президенту, а також запропонувало членам асоціації заснувати звання Почесного президента спілки та присвоїти його Олександру Афоніну.

 

До обрання нового президента і складу правління тимчасовим виконувачем обов’язків очільника обрали директора видавництва «Фоліо» Олександра Красовицького, а виконавчим директором Асоціації — співзасновника видавництва «Саміт-книга» Ігоря Степуріна. Нового президента після закінчення перехідного періоду тривалістю в 3 місяці мають обрати на загальних зборах членів асоціації.

 

Як повідомлялося, у 2014 році Олександр Афонін окреслив 10 найважливіших кроків для реанімації книгарень, видавництв та бібліотек в межах дискусії на Форумі видавців.

 

 

Чільне фото: Інтерфакс

Оригінал статті на Suspilne: Олександр Афонін більше не очолюватиме Українську асоціацію видавців і книгорозповсюджувачів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вінниці відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля»

У Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля».

Про це музей повідомляє у фейсбуку, передає Укрінформ.

«Напередодні світлого Христова Воскр

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"