Відомі лавреати премії Андерсена

Відомі лавреати премії Андерсена

Оголосили лавреатів премії імені Андерсена (Hans Christian Andersen Award). Про це повідомила Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги (IBBY) на офіційному сайті.

Переможцями 2024 року стали письменник Гайнц Єніш (Heinz Janisch) з Австрії й ілюстратор Сідні Сміт (Sydney Smith) з Канади.

 

 

Гайнц Єніш — австрійський радіожурналіст і письменник, лавреат багатьох премій у галузі дитячої літератури, відомий своїми поетичними історіями, які знаходять дивовижне у повсякденності. Гайнц Єніш був номінантом премії імені Андерсена 2022 року. 

 

П’ять книжок Гайнца Єніша:

 

  • Hans Christian Andersen. Die Reise seines Lebens (Ганс Крістіан Андерсен: Подорож його життя), ілюстраторка Мая Каастеліц;
  • Die Schlacht von Karlawatsch (Битва під Карлаватшем), ілюстратор Альоша Блау;
  • Die Brücke (Міст), ілюстраторка Гельга Банш;
  • Der König und das Meer (Король і море), ілюстратор Вольф Ельбрух;
  • Zack bumm!, ілюстраторка Гельга Банш.

 

 

Сідні Сміт — канадський ілюстратор, раніше займався дизайном плакатів і обкладинок альбомів. Потім перейшов на дитячі книжки й здобув визнання завдяки своїм зворушливим ілюстраціям, що передають як красу, так і складність повсякденності.

 

П’ять книжок Сідні Сміта:

 

  • Small in the City (Маленький у місті);
  • Sidewalk Flowers (Вуличні квіти), автор Джонарно Лоусон;
  • The White Cat and the Monk (Біла кішка і монах), авторка Джо Еллен Боґарт;
  • Town Is by the Sea (Місто біля моря), авторка Джоанн Шварц;
  • I Talk Like a River (Я говорю, як річка), автор Джордан Скотт.

 

 

Переможців премії оголосили 8 квітня на Болонському дитячому книжковому ярмарку.

 

Премія Ганса Крістіана Андерсена — це найвища міжнародна нагорода, яка присуджується письменникам й ілюстраторам дитячих книжок, яку заснували у 1956 році. Кожні два роки її вручає організація IBBY за видатний внесок у дитячу літературу.

 

Свого часу лавреатами премії Андерсена стали такі видатні дитячі письменники, як: Елінор Фарджон, Астрід Ліндґрен, Еріх Кестнер, Туве Янссон, Джанні Родарі, Марія Ґріпе, Крістіне Нестлінґер, Анні Шмідт, Кетрін Патерсон, Девід Альмонд та багато інших. Серед ілюстраторів нагороду отримували: Моріс Сендак, Роберт Інгпен, Квентін Блейк, Ютта Бауер, Петер Сіс, Сюзанна Бернер та інші.

 

У довгі списки премії Андерсена-2022 потрапили двоє українців. Лавретками премії тоді стали французька письменниця Марі-Од Мюрай та корейська художниця Сюзі Лі.

 

Нагадаємо, через росіянку Анастасію Архіпову, що мала бути на чолі журі премії Ганса Крістіана Андерсена у 2024 році, тодішня королева Данії Марґрете ІІ відмовилася від патронату над премією. Згодом Архіпова подала у відставку.

 

 

Зображення: IBBY, колаж Читомо

 

Оригінал статті на Suspilne: Відомі лавреати премії Андерсена

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"