Відомі лавреати премії Андерсена

Оголосили лавреатів премії імені Андерсена (Hans Christian Andersen Award). Про це повідомила Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги (IBBY) на офіційному сайті.
Переможцями 2024 року стали письменник Гайнц Єніш (Heinz Janisch) з Австрії й ілюстратор Сідні Сміт (Sydney Smith) з Канади.
Гайнц Єніш — австрійський радіожурналіст і письменник, лавреат багатьох премій у галузі дитячої літератури, відомий своїми поетичними історіями, які знаходять дивовижне у повсякденності. Гайнц Єніш був номінантом премії імені Андерсена 2022 року.
П’ять книжок Гайнца Єніша:
- Hans Christian Andersen. Die Reise seines Lebens (Ганс Крістіан Андерсен: Подорож його життя), ілюстраторка Мая Каастеліц;
- Die Schlacht von Karlawatsch (Битва під Карлаватшем), ілюстратор Альоша Блау;
- Die Brücke (Міст), ілюстраторка Гельга Банш;
- Der König und das Meer (Король і море), ілюстратор Вольф Ельбрух;
- Zack bumm!, ілюстраторка Гельга Банш.
Сідні Сміт — канадський ілюстратор, раніше займався дизайном плакатів і обкладинок альбомів. Потім перейшов на дитячі книжки й здобув визнання завдяки своїм зворушливим ілюстраціям, що передають як красу, так і складність повсякденності.
П’ять книжок Сідні Сміта:
- Small in the City (Маленький у місті);
- Sidewalk Flowers (Вуличні квіти), автор Джонарно Лоусон;
- The White Cat and the Monk (Біла кішка і монах), авторка Джо Еллен Боґарт;
- Town Is by the Sea (Місто біля моря), авторка Джоанн Шварц;
- I Talk Like a River (Я говорю, як річка), автор Джордан Скотт.
Переможців премії оголосили 8 квітня на Болонському дитячому книжковому ярмарку.
Премія Ганса Крістіана Андерсена — це найвища міжнародна нагорода, яка присуджується письменникам й ілюстраторам дитячих книжок, яку заснували у 1956 році. Кожні два роки її вручає організація IBBY за видатний внесок у дитячу літературу.
Свого часу лавреатами премії Андерсена стали такі видатні дитячі письменники, як: Елінор Фарджон, Астрід Ліндґрен, Еріх Кестнер, Туве Янссон, Джанні Родарі, Марія Ґріпе, Крістіне Нестлінґер, Анні Шмідт, Кетрін Патерсон, Девід Альмонд та багато інших. Серед ілюстраторів нагороду отримували: Моріс Сендак, Роберт Інгпен, Квентін Блейк, Ютта Бауер, Петер Сіс, Сюзанна Бернер та інші.
У довгі списки премії Андерсена-2022 потрапили двоє українців. Лавретками премії тоді стали французька письменниця Марі-Од Мюрай та корейська художниця Сюзі Лі.
Нагадаємо, через росіянку Анастасію Архіпову, що мала бути на чолі журі премії Ганса Крістіана Андерсена у 2024 році, тодішня королева Данії Марґрете ІІ відмовилася від патронату над премією. Згодом Архіпова подала у відставку.
Зображення: IBBY, колаж Читомо
Оригінал статті на Suspilne: Відомі лавреати премії Андерсена
Блог
У Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки відбулася творча зустріч із Лесею…Шановні друзі, щиро дякую всім, хто завітав на мою творчу зустріч в Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки!
Спасибі привітній бібліотекарці Ксенії Палій за запрошення! Поетесі, педагогу й співачці Тетяні
У бібліотеці Намсан у Сеулі, яка працює вже понад сто років, відкрили ще одну «Українську книжкову полицю». Про це повідомили на фейсбук-сторінці посольства України в Республіці Корея.
Тиждень незалежних книгарень: як читачам взяти участь в акціях і подіях?Із 24 до 30 червня в Україні вперше відбудеться Тиждень незалежних книгарень, в межах якого понад 20 книгарень із різних міст проведуть серію подій, запустять книжковий челендж і запроп
Журналіста Владислава Єсипенка звільнили з російського ув’язнення в КримуУкраїнський журналіст і фрилансер проєкту «Крим.Реалії» Владислав Єсипенко вийшов на волю після більш як чотирьох років незаконного ув’язнення в тимчасово окупованому Криму. Про це пові
Засуджений за наведення удару по Краматорську, від якого загинула Вікторія Амеліна, попросив передати його до росіїВолодимир Синельник, засуджений до довічного ув’язнення за коригування російського ракетного удару по кафе в Краматорську, внаслідок якого влітку 2023 року загинула письменниця Вікторія
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.