У книжці «Рятуючи Єву» знайшли історії людей, зібрані «УП.Життя», а не авторкою

У книжці «Рятуючи Єву» знайшли історії людей, зібрані «УП.Життя», а не авторкою

Письменниця Неля Романовська у книжці «Рятуючи Єву» використала історії людей зі статті «Сафарі на людей: 5 історій тих, хто вижив в Ірпені та Бучі» Яни Осадчої для «Української правди. Життя» без узгодження з авторкою чи медіа. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила історикиня Оксана Господаренко.

Роман «Рятуючи Єву» вийшов друком у 2023 році у видавництві «Мандрівець».

 

«Короткі есеї розміром здебільшого на одну сторінку про особисті рефлексії авторки, її подругу (не знаю, чи справжня вона, чи ні), яка опинилася в окупації в Бучі. Це перемежовується історіями з минулого авторки, її стосунками з Богом. … Логічно будуючи історію своєї подруги, авторка оповідає й історії людей, які також пережили окупацію в Ірпені, Гостомелі та Бучі. Серед цих історій постала моя нова знайома, Люба з Ірпеня. Слово за слово в розмові з Любою з’ясувалося, що це було її інтерв’ю для Української Правди. Сказала ім’я авторки та назву матеріалу. Знайти матеріал виявилося дуже легко. Достатньо було лише кількох хвилин, щоб зрозуміти, що 4 історії з 5, які вийшли на УП, авторка використала у своєму романі», — написала вона.

 

В «УП. Життя» повідомили, що до Любові Тютіної, чия історія описана в книжці «Рятуючи Єву», Неля Романовська не зверталася.

 

«Я спершу подумала, що це “УП” надрукувала, адже про Нелю Романовську я ніколи не чула й ніхто у мене коментаря не просив», — сказала вона у коментарі виданню.

 

Авторка статті Яна Осадча розповіла, що Неля Романовська звернулася до неї вже після видання книжки, сказавши, що не  знала про необхідність давати посилання на джерело. «Неля перепросила і зазначила, що якщо буде перевидавати книжку, то вкаже мене та видання як авторів. Однак я попросила, щоб вона вилучила наклад книжок. Потім Неля пообіцяла зняти з друку свою книжку», — повідомила Яна Осадча. «УП. Життя» вважає дії письменниці неприпустимими.

 

«Рятуючи Єву» — продовження книжки «Дім Єви».

 

 

«Єва Шелест – вагітна мешканка Бучі, котрій вдалося врятуватися після того, як окупантів вигнали з міста. Жінка вижила. Однак вціліти фізично ще не означає вижити душевно. Апатія, агресія, ознаки психічного розладу – ось що чекає на тих, хто перебуває у посттравматичному стресовому розладі. Як подолати біль, перейти горе, чи є життя після подій у Бучі тощо – питання, порушені в сюжетній лінії», — ідеться в анотації до тексту.

 

У першій частині йшлося про прибирання в будинку в період пандемії: «На тлі ковідного 2020 року героїня роману “Рятуючи Єву” вперше зустрічається з Євою Шелест. Вибравшись неушкодженою із тенет тривоги, спричиненої пандемією, вона знаходить собі підопічну і турбується про її психологічний стан. За методом японки Марі Кондо жінки наводять лад у домі, стосунках і душі. Вони все роблять невимушено і з гумором, тому виконана робота дає чудові результати. Психотерапевтичні знахідки і прийоми допомагають розхарастити гармидер у всьому, що їх оточує».

 

Нині на сайті видавництва роман «Рятуючи Єву» позначений як такий, якого немає в наявності.

 

На своєму ютуб-каналі Неля Романовська повідомляє, що вона — письменниця, психологиня, волонтерка і виконавиця з гурту «5-й океан». «Її мотиваційні відео — просто вибухові у просторі соціальних мереж і піднімають настрій, дух українського народу. Це філософсько-мотиваційні роздуми про життя, мудрість, сказана простими і доступними словами. Неля — переможниця конкурсу на книжкову премію ім. І. Франка, авторка багатьох популярних віршів та пісень», — ідеться в описі до ютуб-каналу. На ньому також є уривок з книжки.

 

Читомо звернулося до видавництва «Мандрівець» з проханням про коментар і очікує на відповідь.

 

Як повідомлялося, у 2022 році видавництво «Клуб сімейного дозвілля» оголосило, що не видаватиме книжку «Буча. Історія одного полону» Дарини Гнатко. Відмові від наміру видати книжку передувало обговорення у соцмережах щодо того, чи не спекулює «Буча. Історія одного полону» на тему геноциду та повномасштабної війни.

 

 

Чільне зображення: сайт видавництва «Мандрівець»

Оригінал статті на Suspilne: У книжці «Рятуючи Єву» знайшли історії людей, зібрані «УП.Життя», а не авторкою

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закохатися восени. Знижка.

Сонечки, привіт! Пропоную знижку на осінню історію. Романтична та пристрасна книга ЗАКОХАТИСЯ ВОСЕНИ сьогодні доступна зі значною знижкою. Головні герої Тамара  й Артем запрошують поринути у вир кохання, яке відбулося

Новий розділ!

Привіт) Я виклала його не дарма вночі. Цей розділ дуже напружений та складний. З цього моменту починається перелом Ендрю. Мені було дуже складно його писати, а перечитувати ще складніше…
Інколи навіть найсильніші люди ламаються…

Буду

ІІІ Всеукраїнський фестиваль дитячої книги «Сорока Білобока» у Старокостянтинові

Яскрава літня подія для маленьких книголюбів 5–6 липня 2025 року відбулася у Старокостянтинові — ІІІ Всеукраїнський фестиваль дитячої книги «Сорока‑Білобока». Це справжнє літературне свято пройшло в атмо

Комісія з журналістської етики створила онлайн-бібліотеку

Комісія з журналістської етики запустила онлайн-бібліотеку, яка містить електронні видання для  журналістів, редакторів, викладачів та студентів-журналістів. Про це йдеться на фейсбук-с

З України намагалися вивезти книги, які можуть мати культурну та історичну…

У пункті пропуску “Вилок” прикордонники виявили в автомобілі книги, які можуть становити культурну та історичну цінність.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

Перейти до блогу

Нові автори

Ольгерд Педруччо Кількість робіт: 3 Віктор Крупка Кількість робіт: 7 Марґо Ґейко

Любов Володимирівна Лисенко – PhD, кандидат культурології, доцент кафедри мов Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського, перекладач і викладач німецької та англійської мов, лінгвокультуролог. Член Національної спілки письменників України, Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» та Міжнародного благодійного культурно-наукового родинного фонду ім. Миколи Лисенка. Автор численних наукових праць і навчальних програм. Переможець і член журі багатьох […]

Сергій Волошин Кількість робіт: 3 Ірина Марцинюк Кількість робіт: 3 Анатолій Хільченко

Анатолій Хільченко. Народився на Полтавщині 1979 року. Навчався у Київській духовній семінарії та академії. Працював у релігійних та навколоцерковних громадських організаціях. Священник Української Православної Церкви. Сторінка у мережі ФБ: https://www.facebook.com/presviter.anatoly/ Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCaAjutYWJOdPdHaNCJU28ng Група “Інститут прикладної теології”

Олена Рєпіна

Олена Рєпіна (народилася 7.11.1976 в смт Глибока Чернівецької області) – автор збірки поезій «Всміхнися, жінко», лауреат районної та обласної міжнародної премій ім. Ольги Кобилянської, член Національної спілки журналістів України. За освітою філолог, спеціальність «Українська мова та література». Понад 10 років віддала роботі зі студентами. За час своєї праці на педагогічній ниві спільно зі студентами та […]

Каріна Чернишова Кількість робіт: 10 Дороті Клаус Кількість робіт: 8 Ганна Плешивцева

Плешивцева Ганна, народилася 05/11/1993 (25 років)

Микола Істин

Микола Істин  (1972 р.н.) –  поет, прозаїк, есеїст. Живе і працює в Івано-Франківську. Автор численних поетичних публікацій в інтернет-виданнях, і в друкованій літературній періодиці. Презентував ряд самвидавчих збірок, зокрема: «Літературне відкриття» (книгарня «Є», м. Івано-Франківськ, 2013 р.), «Поезія некстмодернізму» (Форум видавців, Львів, 2014 р.). Електронні версії книг розміщені в бібліотеках «Java», «Libruk», «Чтиво», та інших. Оприлюднював свою […]

Юлія Бережко-Камінська

Народилася 29 травня 1982 р. на Херсонщині (с. Чорнобаївка Білозерського району). Журналіст, редактор друкованих видань. Закінчила Київський національний університет ім. Т. Шевченка (Інститут журналістики). Автор понад 500 журналістських і літературних публікацій у регіональній і всеукраїнській пресі. Друкувалася в журналах і газетах: «Дніпро», «Україна», «Золота пектораль», «Полисадник», «Жінка», «Крила», «Одноклассник», «Летопись Причорноморья», «Отражение», «Медиа Експерт», «Алые паруса», «Літературна Україна», «Українська […]

Світлана Ткаченко

Народилась та живу в Києві. Спеціалізувалась у галузях монетарної політики, банківської справи, фондового ринку, економічної психології та фінансової поведінки. Зі світлими прагненнями і вкладаючи душу вивчаю світ і пишу тексти на професійну тематику, але справжнє натхнення отримую від створення вигаданих поетичних світів та історій, поділяючи спільні психологічні стани із моїми героями. Тепер працюю переважно над […]

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Юлія Демчина Кількість робіт: 1 Перейти до "Нові автори"