Стівен Кінг — найбільш цензурований письменник у школах США

Письменник Стівен Кінг очолив список авторів, чиї книжки найчастіше піддають цензурі в американських школах. Про це йдеться у звіті PEN America Banned in the USA.
У звіті ідеться про понад 6 800 випадків вилучення книжок Стівена Кінга у 2024–2025 навчальному році.
За даними PEN, 80% заборон припали на три штати — Флориду, Техас і Теннессі, де ухвалили закони про вилучення «небажаних» книжок. Водночас у таких штатах, як Іллінойс, Меріленд і Нью-Джерсі, запровадили протилежні норми, які обмежують повноваження бібліотек вилучати книжки.
«Це все більше виглядає як історія про дві країни. І справа не лише в поділі на “червоні” та “сині” штати. Усередині навіть одного штату ситуація може кардинально відрізнятися від округу до округу», — зазначила Кейсі Міган, директорка програми PEN Freedom to Read.
За рік зі шкільних полиць вилучили 206 книжок Кінґа, серед них «Керрі» та «Протистояння». Загалом під заборону потрапили 87 його творів.
Абсолютним лідером за кількістю цензури стала антиутопія Ентоні Берджеса «Механічний апельсин». Також часто забороняють твори Патриції Маккормік, Джуді Блум, Дженніфер Нівен, Сари Дж. Маас і Джоді Піколт.
Причинами цензури здебільшого називають ЛГБТК+ теми, зображення сцен насильства чи зґвалтувань. PEN відзначає, що тисячі книжок вилучають «на випередження» через страх перед скаргами громади чи тиском політиків. Міністерство оборони США вилучило сотні книжок із бібліотек шкіл для дітей військових, пояснюючи це боротьбою з «неамериканським» мисленням та ініціативами у сфері різноманіття (DEI).
На відміну від Американської асоціації бібліотек, яка рахує лише остаточні вилучення книжок, PEN America враховує всі випадки обмежень, зокрема тимчасові. У результаті їхні дані значно вищі.
«Стає дедалі важче оцінити масштаби кризи. Наші цифри — це лише зріз, зібраний із відкритих джерел та журналістських розслідувань. Реальна кількість заборон, найімовірніше, набагато вища», — додала Кейсі Міган.
Нагадаємо, раніше у США започаткували ініціативу для підтримки заборонених книжок. Адміністрація президента США Дональда Трампа заборонила дитячу книжку «Веснянкова полуниця» Джуліанн Мур у школах для дітей військових.
Чільне фото: ms.detector.media
Оригінал статті на Suspilne: Стівен Кінг — найбільш цензурований письменник у школах США
Блог
Вже зовсім скоро стартує нова історія.Щож, отака от новина. В четвер планую викласти першу главу. Ця історія піде на конкурс “Зачаровані серця”, тож буде без 18+. І це черговий стрес для вашого автор)).
Мої читачі знають, що історії, які пишу, основу сюжету
Трохи допрацювала обкладинку ❤️Пишіть, як вам))
Головних героїв саме так і бачу. Дуже довго намагалась згенерувати їх такими, щоб в саме серденько)
На тлі розвитку фемінітивів зрозуміла, що трошки заблукала в цьому питанні.
А як для вас буде правильно та природно? =)
Магіня, магічка чи магеса?
У Черкасах відбувся книжковий фестиваль «Змістовно»18–19 жовтня у Черкасах відбувся перший за кілька років книжковий фестиваль, його назва — «Змістовно». Про це повідомляє Суспільне Черкаси.
Фестиваль тривав два дні й охопив понад 45 ло
Український інститут книги (УІК) оприлюднив звіт про свою роботу за 9 місяців 2025 року. Про це повідомили на його сайті.
В установі повідомили, що протягом весни національні стенди та
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.