Сергій Жадан передасть гонорар за рекламу МакДональдзу на благодійність
На День Незалежності України письменник і військовослужбовець Сергій Жадан разом із мережею ресторанів «МакДональдз» випустили колаборацію, всі доходи від якої Жадан пожертвував на благодійність. Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
Жадан розповів, що одразу погодився на співпрацю, оскільки під час повномасштабної війни «МакДональдз» став для нього символом відносно безпечного тилу.
«Повинен сказати, що давно люблю “МакДональдз”. А зараз, коли ресторани мережі в Харкові закриті з міркувань безпеки, “Мак” став для мене чимось особливим. Найближчі відкриті заклади у Полтаві та Дніпрі сприймаються як символи острівців більш-менш безпечного тилу, де можна знайти звичні щоденні турботи та звички, що нагадують про нормальне життя», – написав він і наголосив, що у вірші, який він написав для рекламного ролика, немає згадки про бургери чи картоплю фрі, але є пам’ять, любов і ніжність. Ця співпраця, за його словами, стала для нього трохи більше, ніж просто реклама.
Він також зазначив, що за цю роботу отримав «найбільший гонорар у своєму житті», який повністю передав на благодійність. «Коли ми домовлялися про співпрацю, я відразу попередив, що кошти передам на благодійність, оскільки для мене це не комерційний проєкт, а можливість допомогти. Тому з радістю передаю цю суму – 1 000 000 гривень – на добрі справи», – додав Жадан.
Хай цей день буде одним із див.
Гаснуть за вікнами теплі спалахи літа.
З тобою лишається те, що ти завжди любив.
Те, що любиш тепер. Те, що варто любити.Із Днем Незалежності! pic.twitter.com/ZZHvHjuUnH
— Serhiy Zhadan (@serhiy_zhadan) August 24, 2024
Зазначимо, у київському видавництві «Критика» у 2003 році вийшла збірка оповідань Сергія Жадана «Біґ Мак», а у 2007 році — перероблене видання «Біґ Мак²». У 2011 році у видавництві «Фоліо» вийшло третє видання збірки, яке отримало назву «Біґ Мак та інші історії». У 2015 — четверте видання під назвою «Біґ Мак. Перезавантаження» у видавництві КСД.
У 2023 році у видавництві Meridian Czernowitz вийшла остання збірка «Біг Мак», що містить оповідання Сергія Жадана, які він написав протягом 2002-2010 років.
Як повідомлялося, у 2022 році Сергій Жадан та бренд українських вишиванок Etnodim презентували благодійну ініціативу, в межах якої збирали кошти на автівки для ЗСУ.
Чільне зображення: скриншот з реклами
Оригінал статті на Suspilne: Сергій Жадан передасть гонорар за рекламу МакДональдзу на благодійність
Блог
Поділіться своїми враженнямиПоділіться враженнями від книги «Карпатська одіссея». Чи було б вам цікаво прочитати другу частину, де дівчата поїхали б досліджувати Закарпаття?
Адже Закарпаття має зовсім інший колорит порівняно з Гуцульщиною:
Сьогодні останні розділи ЗоряниДрузі!
Історія Зоряни та Вогнеяра підійшла до кінця, і сьогодні вночі вийдуть останні розділи. Дякую, що були з цими героями❤️
Ще кілька днів після завершення її можна буде прочитати безкоштовно ❤️
Також, хочу поділитися
Літературна премія Книга року BBC-2025 оголосила переможцівЛітературна премія «Книга року BBC-2025» оприлюднила переможців. Про це повідомили на фейсбук-сторінці українського відділу BBC.
Переможців обирали серед 15 книжок у трьох номінаціях: К
У лютому 2026 року книжка «Не народжені для війни» з’явиться в перекладі нідерландською мовою. Про це письменник Артем Чапай написав на своїй фейсбук-сторінці.
Видання вийде у нідерланд
Дев’ятого жовтня рівно о другій годині дня за київським часом секретар Нобелівського комітету оголосив нового лауреата: ним став угорець Ласло Краснагоркаї. Нещодавно на сайті Нобелівсь
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.