Гурт «Мертвий Півень» випустив спільну пісню з Юрієм Іздриком
Гурт «Мертвий Півень» та поет, лавреат Шевченківської премії 2025 року Юрій Іздрик випустили спільну пісню «Страх» й відеокліп на неї. Про це Читомо повідомили представники гурту.
Як зазначають у гурті, «Мертвий Півень» приятелює з Юрієм Іздриком ще з 1990-их років: «І мистецькі “Бієнале в Івано-Франківську”, і часопис текстів та візій “Четвер”, який на зламі тисячоліть видавав Юрій Іздрик, і його малярський період творчості та виставок — це успішні мистецькі точки дотику Півнів та Іздрика».
Основою пісні «Страх» став вірш Genius loci. Запис відбувся за участі самого поета у студіях Львова та Івано-Франківська.
Відеокліп до пісні відзняла Світлана Благітко (як і попередні відеороботи до пісень «Цигарка» та «Жінка з чорним як земля волосям»).
Пісня «Страх» виникла в період гастролей «Мертвого півня» як рефлексія на концертні пригоди гурту: у межах всеукраїнського туру «Холодно» Юрій Іздрик став запрошеним гостем двох концертів та наживо презентував їхню спільну пісню.
Допрем’єрний показ кліпу відбувся наживо під час благодійної фан-зустрічі у Львові в оновленому громадському просторі LEM Station. На акустичному концерті презентували відеокліп й розповіли про цікаві моменти співпраці.

Нові пісні на вірші Юрія Іздрика, зокрема у співпраці з ним, «Мертвий Півень» планує видати повноформатним альбомом.
«Мертвий Півень» — український рок-гурт, заснований 1989 року. Першим лідером був Любко Футорський (1972—2023). Співзасновник і вокаліст — Місько Барбара.
Одна з найвпізнаваніших рис колективу — пісні на вірші відомих українських поетів (Тарас Шевченко, Максим Рильський, Ігор Калинець, Наталка Білоцерківець, Олег Лишега, Віктор Неборак, Олександр Ірванець, Юрій Андрухович, Юрко Позаяк, Сергій Жадан). Гурт взяв участь у записі альбому-компіляції «Хор монгольських міліціонерів» (2007), для якого різні виконавці записали пісні на вірші Сергія Жадана.
Гурт був активним до 2011 року. Відновив діяльність у 2023 році з новим вокалістом Юрком Рокецьким, замінивши Міська Барбару, який пішов із життя у 2021 році.
Юрій Іздрик — український прозаїк, поет, культуролог, автор концептуального журнального проекту «Четвер». Один із творців станіславського феномену. Автор низки поетичних та прозових творів.
Разом із Грицем Семенчуком й Сергієм Лебедем є учасником гурту DRUMТИАТР. Гурт започаткуваний у 2010 році. Жанр учасники визначають як declamation electropunk. У 2014 році гурт випустив першу музичну міні-платівку «Труба».
Як повідомлялося, у 2023 році вийшов альбом Charter I від Мар’яни Головко та Макса Смоголя, в якому на музику поклали вірші зокрема й Юрія Іздрика.
Фото надані представниками гурту.
Оригінал статті на Suspilne: Гурт «Мертвий Півень» випустив спільну пісню з Юрієм Іздриком
Блог
Тіні майбутньогоНовий, 8-ий розділ від Азара Діґанн буде вже СЬОГОДНІ. Тому додавайте книгу до бібліотеки, щоб не пропустити новий розділ, а він буде ой, як скоро, бо Азар вважає, що сказав не достатньо
“В пошуках Світла та Тіні”
А
Викрадення.Дверцята відчинили з оглушливим тріском, ніби їх зламали голими руками сповненими люті.
У чорному прорізі постав він.
Високий. Широкоплечий. Плащ — важкий, чорний, наче витканий із самої ночі, колихався повільно,
Сестринська турбота чи допитливість? ☺️Усім затишного та спокійного вечора п’ятниці ⛅
У книзі “По сусідству з Грозою”⚡ вийшло оновлення, де з’явилися кілька нових персонажів: Антошка і Ніка ☺️
…тільки ми лишилися вдвох, у мою
Фіктивна дружина мільярдера — оновлено!Вітаю!
І тобі Емілі та Еріка — оновлення!
✨✨✨
Я просиділа, напевно, хвилин п’ять, як чую жалібне нявкання кота. І воно наближається. Не хочу вірити, що в цьому будинку живе кіт. Але раптом з-за меблів виходить великий
Тіні майбутньогоНовий, 8-ий розділ від Азара Діґанн буде вже СЬОГОДНІ. Тому додавайте книгу до бібліотеки, щоб не пропустити новий розділ, а він буде ой, як скоро, бо Азар вважає, що сказав не достатньо
“В пошуках Світла та Тіні”
А
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.