Через піратсто книжковий ринок Італії щорічно втрачає понад €700 млн

Через піратсто книжковий ринок Італії щорічно втрачає понад €700 млн

Через піратство книжкова сфера Італії щорічно втрачає €705 млн, а також 4900 робочих місць. Про це йдеться в дослідженні компанії Ipsos, виконаному на замовлення Асоціації італійських видавців (Associazione Italiana Editori).

Згідно з результатами дослідження, вартість піратства для книжкового ринку становить 28%.

31% відсоток населення Італії, що старші від 15 років, незаконно завантажують і читають електронні й авдіокнижки. Серед студентів і професіоналів рівень піратства становить відповідно 78% і 49% відповідно.

Близько 70% респондентів, які розповіли про книжкове піратство, сумніваються в тому, що будуть покарані за це. Згідно з дослідженням Ipsos, в Італії щодня відбувається близько 300 тисяч випадків піратства. Це на 8% менше, ніж у 2021.

 

Президент італійської асоціації видавців Інноченцо Чіполлетта зазначив: «Італійська видавнича справа нині в складному економічному контексті. Втрата чверті потенційної вартості продажів через піратство неприйнятна: вона впливає на кількість видавництв, працевлаштування і грошову винагороду авторів». За його словами, у 2023 році представники ринку помітили перші ознаки зменшення піратства.

В економічному плані збитки для системи країни оцінюють приблизно в €1,75 мільярда ($1,9 мільярда) та €298 млн втрачених податків ($326 мільйонів).

Згідно з дослідженням, за рік в Італії трапляється 108,4 мільйона випадків піратства.

 

«Багато представників громадськості не знають про серйозність піратства та наслідки. Інші представники книговидавничої галузі скептичні щодо цього твердження, адже люди дедалі більше дізнаються зі ЗМІ про [авторське право]», — стверджують дослідники.

 

Відсоток тих, хто знає про незаконність піратства, у 2023 році становила 79%. У 2019 про незаконність піратства знали 84% опитаних.

Президент італійської федерації газетних видавців Андреа Ріффесер Монті наголосив на тому, щоб люди, які розбудовують бізнес на книжковому піратстві, не могли ховатися за інтернет-анонімністю. «Вони повинні усвідомлювати, що вчиняють правопорушення, і повинні знати, що вони можуть бути покарані за це. Феномен цифрового піратства сприяє зростанню та загальному зубожінню видавництв, але існують також і ризики для читачів, які за відсутності якісного інформаційного контенту все більше наражатимуться на фейкові новини та дезінформацію в інтернеті», — додав він.

 

Дослідження провели в жовтні 2023 року на основі приблизно 4000 інтерв’ю: 2700 респондентів, репрезентативних за статтю, віком, географічним регіоном, центром, професією та освітнім рівнем (понад 15 років); 867 студентів, представлених за статтю, віком та географічним регіоном; і 743 фрілансери, представлені за географічним регіоном.

 

Як повідомлялося, станом на 2020 рік видавці в Італії втрачали € 528 мільйонів через піратство. У 2023 році в країні набув чинності закон, що запобігає незаконному розповсюдженню видань.

 

 

Джерело: Publishing Perspectives

 

Чільне фото: musatkin.com

Оригінал статті на Suspilne: Через піратсто книжковий ринок Італії щорічно втрачає понад €700 млн

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вінниці відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля»

У Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля».

Про це музей повідомляє у фейсбуку, передає Укрінформ.

«Напередодні світлого Христова Воскр

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"