CPJ: У 2023 році в Україні загинули 2 журналісти

CPJ: У 2023 році в Україні загинули 2 журналісти

За даними Комітету захисту журналістів (CPJ), упродовж 2023 року у світі загинули 99 журналістів, серед них 2 — в Україні. Про це CPJ повідомив на своєму сайті.

99 загиблих медійників — найбільша кількість смертей з 2015 року. Це майже на 44% більше, ніж у 2022 році.

72 убитих журналістів загинули впродовж перших трьох місяців між Ізраїлем та палестинським терористичним угрупованням «Хамас». Переважна більшість із цих 72 жертв — палестинці, загинули також троє ліванців та двоє ізраїльтян. Повний перелік можна переглянути за посиланням.

Щодо України, то у 2023 CPJ повідомляє про смерть українського і французького журналістів Богдана Бітіка і Армана Сольдена. У 2022 Комітет захисту журналістів повідомляв про 13 убитих журналістів в Україні.

CPJ повідомляє про поліпшенням підготовки та обізнаності військових журналістів, а також локалізацію зон бойових дій. Окрім того, комітет відмітив, що українська влада запровадила більш суворі правила акредитації для українських журналістів, хоч медійники в Україні все одно постійно перебувають у зоні ризику.

Зазначимо, за даними Інституту масової інформації, у 2023 році росія скоїла 67 злочинів проти українських медіа.

Комітет захисту журналістів розслідує всі повідомлення про вбитих, поранених або зниклих безвісти журналістів і медійників із 1992 року.

Як повідомлялося, раніше Комітет захисту журналістів повідомляв про 48 загиблих медійників за час війни між Палестиною та Ізраїлем. 2022 року серед усіх країн світу найбільше журналістів вбили в Україні.

Чільне фото: imi.org.ua

chytomo.com

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: CPJ: У 2023 році в Україні загинули 2 журналісти

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

Громадські активісти закликали підтримати петицію щодо усунення Міхаїла Булґакова з публічного простору Києва. Про це йдеться у петиції на сайті Київської міської ради.
Автор петиції —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"