86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результати опитування* Українського культурного фонду.
Виробники культурного продукту в Україні вбачають наслідком війни зокрема «посилення патріотичного компонента» (72% опитаних), а 77% очікують збільшення попиту на українську культуру в цілому. Майже 60% діячів сподіваються, що наслідком агресії рф стане бойкот не тільки росії, а й країн, які її підтримують. 53% культурних діячів сподіваються на ріст фінансування української культури з-за кордону за сприяння міжнародних партнерів, діаспори, інвесторів.
Що ж до міжнародної арени, то на думку більшості учасників опитування, наслідками війни для виробників культурного продукту можуть стати «збільшення попиту на український культурний продукт».
Щодо міжнародного розриву зв’язків з країнами, які підтримують агресію рф, то на це сподіваються 51% діячів культури.
На зміну культурних трендів в Україні очікує 51% культурних діячів, а у світі — 44%.
Крім того, згідно з тим же опитуванням, 56% українських діячів культури вважають, що війна призведе до появи інших джерел фінансування культури.
Як повідомлялося, Український культурний фонд проводить фандрейзингову кампанію для підтримки культури та закликає українських приватних, закордонних та філантропічних партнерів долучитися до ініціативи. Понад 500 млн коштів фонду, що були передбачені на реалізацію культурно-мистецьких проєктів у 2022 році, спрямували на забезпечення потреб Збройних сил України для боротьби з рф.
* Опитування «Українська культура в умовах російської збройної агресії» провели 31 березня – 8 квітня за допомогою онлайн-анкетування. Учасники — заявники, грантоотримувачі та експерти Українського культурного фонду за всі роки діяльності.
Оригінал статті на Suspilne: 86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі
Блог
Федеральний суд: Адміністрація Трампа має відновити роботу «Голосу Америки»Федеральний суд у Вашингтоні зобов’язав адміністрацію президента США Дональда Трампа відновити роботу «Голосу Америки» та інших мовників, які перебувають під опікою Агентства США з глоб
Які умови праці в польських письменників та перекладачівМедіанний дохід письменників у Польщі — 2500 злотих на місяць, більшість авторів не мають доступу до базових соціальних гарантій, а перекладачів рідко запрошують на публічні події. Про
Оголосили лавреата премії Drahomán Prize 2024Лавреатом премії Drahomán Prize 2024 року став перекладач Ееро Балк. Про це повідомила кореспондентка Читомо із церемонії вручення премії.
Ееро Балк — перекладач з української мови на
Запрацював електронний реєстр видавців і книгарівЗ 22 квітня в Україні офіційно запрацював Державний реєстр видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції. Про це повідомили на сайті Міністерства культури і стратегіч
Польська письменниця передала своє роялті на допомогу силам оборони УкраїниПольська письменниця-фанастка Анна Бжезінська переказала авансове роялті за українське видання роману «Води глибокі, мов небо» на підтримку 13-ї бригади Національної гвардії України «Ха
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.