27 книжок про війну та розбудову країни від НАЗК

27 книжок про війну та розбудову країни від НАЗК

У межах спецпроєкту «UKRAINE NOW. Візія Майбутнього» Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало перелік із рекомендацій книжок про російсько-українську війну. Про це Читомо повідомили в установі.

 

Українські лідери думок, філософи й мислителі, діячі сфери культури та освіти склали перелік із 27 книжок, які допоможуть краще зрозуміти причини й витоки широкомасштабної війни, а також визначити напрям відбудови держави після перемоги. Пораду щодо книжки запитували наприкінці інтерв’ю та стрімів з українськими культурними діячами, які записували в межах проєкту.

 

«Серед іншого, кожен з героїв випуску пропонував книжку, яку варто прочитати, щоб краще зрозуміти, що саме відбувається з нашою країною, з нашим суспільством, і що нам із цим робити далі. Так з’явився цей перелік із 27 найменувань», — розповів заступник керівника апарату НАЗК Олександр Стародубцев.

 

Умовно цей перелік можна розділити на категорії «Причини війни», «Уроки історії», «Виклики» та «Розбудова». Окремі книжки рекомендували одразу декілька героїв інтерв’ю. Головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва і військовий капелан отець Андрій Зелінський порадили книгу Віктора Франкла «Людина в пошуках справжнього сенсу». 

 

При цьому серед авторів, чиї книжки згадувалися найчастіше — Френсіс Фукуяма («Ідентичність», «Великий крах»), Сергій Плохій («Походження слов’янських націй», «Остання імперія»), Ханна Арендт («Витоки тоталітаризму», «Банальність зла») та Мартін ван Кревельд («Піднесення і занепад держав», «Трансформація війни»). 

 

З повним переліком рекомендацій можна ознайомитись на сторінці спецпроєкту за посиланням.

 

Нагадаємо, українці склали список зі 170 книжок для розуміння причин російсько-української війни.

 

 

Чільне фото: Радіо Свобода

Оригінал статті на Suspilne: 27 книжок про війну та розбудову країни від НАЗК

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Запустили флешмоб «Електрохарчування»: що читають українці під час блекаутів

Українські користувачі соцмережі Х (твіттеру) відновили флешмоб «Електрохарчування», у межах якого люди діляться книжками, які читають під час знеструмлень світла. 
Флешмоб започаткувал

Переклад Майка Йогансена номінували на престижну польську премію

Переклад роману Майка Йогансена «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію» номінували на літературну премію міста Ґдиня. П

House of Europe оголосив переможців сьомого конкурсу грантів на переклад

House of Europe визначив переможців сьомого конкурсу на отримання перекладацьких грантів. Про це йдеться на сторінці організації у фейсбуці.
Переклади на українську
Видавництво «Вавилон

«Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова», — Віра…

Дослідниця літератури Віра Агеєва вважає, що в Києві не має бути музею Булгакова.

Про це вона сказала у інтерв’ю «Культурі на часі».

Агеєва пояснила, чому література 19 століття стає промовистою д

В Україні планують карати студентів за плагіат і ШІ в наукових роботах

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №10392 про академічну доброчесність. Про це повідомили на сайті Верховної Ради.
Законопроєкт передбачає відповідальність за

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"