27 книжок про війну та розбудову країни від НАЗК

27 книжок про війну та розбудову країни від НАЗК

У межах спецпроєкту «UKRAINE NOW. Візія Майбутнього» Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало перелік із рекомендацій книжок про російсько-українську війну. Про це Читомо повідомили в установі.

 

Українські лідери думок, філософи й мислителі, діячі сфери культури та освіти склали перелік із 27 книжок, які допоможуть краще зрозуміти причини й витоки широкомасштабної війни, а також визначити напрям відбудови держави після перемоги. Пораду щодо книжки запитували наприкінці інтерв’ю та стрімів з українськими культурними діячами, які записували в межах проєкту.

 

«Серед іншого, кожен з героїв випуску пропонував книжку, яку варто прочитати, щоб краще зрозуміти, що саме відбувається з нашою країною, з нашим суспільством, і що нам із цим робити далі. Так з’явився цей перелік із 27 найменувань», — розповів заступник керівника апарату НАЗК Олександр Стародубцев.

 

Умовно цей перелік можна розділити на категорії «Причини війни», «Уроки історії», «Виклики» та «Розбудова». Окремі книжки рекомендували одразу декілька героїв інтерв’ю. Головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва і військовий капелан отець Андрій Зелінський порадили книгу Віктора Франкла «Людина в пошуках справжнього сенсу». 

 

При цьому серед авторів, чиї книжки згадувалися найчастіше — Френсіс Фукуяма («Ідентичність», «Великий крах»), Сергій Плохій («Походження слов’янських націй», «Остання імперія»), Ханна Арендт («Витоки тоталітаризму», «Банальність зла») та Мартін ван Кревельд («Піднесення і занепад держав», «Трансформація війни»). 

 

З повним переліком рекомендацій можна ознайомитись на сторінці спецпроєкту за посиланням.

 

Нагадаємо, українці склали список зі 170 книжок для розуміння причин російсько-української війни.

 

 

Чільне фото: Радіо Свобода

Оригінал статті на Suspilne: 27 книжок про війну та розбудову країни від НАЗК

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Непристойна поведінка зі знижкою 25%

Вітаю, мої любі Натхненники!!!

Сьогодні діє знижка 25% на книгу

Художник, для якого закортить бути Музою.
Фарби, пристрасть…

«Непристойна поведінка».

Уривок:

— Ти ображаєшся за те, що я з тобою чесний?

Знижок багато не буває) Подарунки до свята!

Привіт, дівчатка!

В честь сьогоднішнього свята я приготувала для вас знижку. І не тільки я)) До вашої уваги ще книги колег, які сьогодні також мають знижку)) Приємного читання!

(картинки всі клікабельні)

Уляся Смольська

Закінчила “Мій драконе!”

Вітаю! Запрошую прочитати мою закінчену казку “Мій драконе” у збірці “Мій драконе! (збірка про кохання)”.

Щойно її закінчила. В цій збірці ще будуть нові твори. А поки що насолоджуйтеся історією кохання дівчини

У Криму окупаційна влада переслідує 11 кримських громадянських журналістів

11 громадянських журналістів, кримських татар, стали жертвами політичних переслідувань російською окупаційною владою. Про повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.
«Це чергова хвиля

Рушді приходить до тями, проте його стан ще важкий

Британський письменник Салман Рушді приходить до тями після замаху на його життя. Про це повідомляє інформаційна аґенція Reuters із покликом на слова аґента письменника Ендрю Вайлі. 
Ру

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"