Ілларіон Павлюк презентував «Книгу Еміля» в Українському домі
В Українському домі в столиці відбулася презентація роману «Книга Еміля» письменника й військовослужбовця Ілларіона Павлюка.
Вхід на подію був вільним. Ілларіон Павлюк зізнався, що свідомо не запроваджував реєстрації, бо побоювався, що на презентацію може ніхто не прийти, але охочих виявилося настільки багато, що актова зала Українського дому не змогла вмістити всіх: люди стояли в проходах, сиділи на підлозі під сценою та навіть на самій сцені, а знайомі письменника телефонували йому з вулиці, не маючи змоги потрапити всередину.
Упродовж двох годин на сцені тривало відкрите інтерв’ю з автором, яке модерувала його літературна агентка Оксана Зьобро. Розмова стосувалася не лише «Книги Еміля», а й загалом творчості Павлюка.
Зьобро зауважила, що у своїх книжках письменник «препарує зло». У відповідь він наголосив, що найбільшу загрозу бачить не у відкритому злі, а в тому, яке маскується поруч. «Хто для вас гірший: російський солдат, який приїхав в Україну і загинув, чи хтось, хто живе поруч з вами і наводить ракети на ваші міста та фотографує об’єкти? Мені страшно, що ці люди живуть серед нас, що це можуть бути наші знайомі, сусіди», — сказав Ілларіон Павлюк.
Головним втіленням такого зла у «Книзі Еміля» автор назвав образ сусідки хлопчика. За словами Павлюка, цей персонаж має реального прототипа з його дитинства.
Водночас автор наголосив, що «Книга Еміля» — багатошаровий текст, відкритий до різних прочитань. На його думку, у романі важливий не лише сюжет, а й сам досвід перебування в неоднозначному світі, де сенси не завжди легко зрозуміти, а блукання між символами й образами є частиною задуму.
Павлюк також поділився, що вже працює над п’ятою книжкою, не розкриваючи ані назви, ані жанру.
У коментарі Читомо менеджерка культурних проєктів Видавництва Старого Лева Анна Шиманська розповіла, що сукупний наклад усіх книжок Ілларіона Павлюка на сьогодні становить 255 тисяч примірників: «Білий попіл» вийшов накладом 55 тисяч, «Танець недоумка» — 40 тисяч, «Я бачу, вас цікавить пітьма» — 160 тисяч примірників. Перший наклад «Книги Еміля» склав 40 тисяч примірників: 20 тисяч у форматі ексклюзивної суперобкладинки для передпродажу та ще 20 тисяч — без суперобкладинки, які наразі перебувають у продажу.
Презентацію книжки, за підрахунками організаторів, відвідали приблизно 800–900 людей, а автограф-сесія після події тривала близько п’яти годин.

Як повідомлялося, раніше літературний вечір Ілларіона Павлюка відбувся в Молодому театрі.
Фото: соцмережі
Джерело: Детектор медіа
Оригінал статті на Suspilne: Ілларіон Павлюк презентував «Книгу Еміля» в Українському домі
Блог
Тіні майбутньогоНовий, 8-ий розділ від Азара Діґанн буде вже СЬОГОДНІ. Тому додавайте книгу до бібліотеки, щоб не пропустити новий розділ, а він буде ой, як скоро, бо Азар вважає, що сказав не достатньо
“В пошуках Світла та Тіні”
А
Викрадення.Дверцята відчинили з оглушливим тріском, ніби їх зламали голими руками сповненими люті.
У чорному прорізі постав він.
Високий. Широкоплечий. Плащ — важкий, чорний, наче витканий із самої ночі, колихався повільно,
Сестринська турбота чи допитливість? ☺️Усім затишного та спокійного вечора п’ятниці ⛅
У книзі “По сусідству з Грозою”⚡ вийшло оновлення, де з’явилися кілька нових персонажів: Антошка і Ніка ☺️
…тільки ми лишилися вдвох, у мою
Фіктивна дружина мільярдера — оновлено!Вітаю!
І тобі Емілі та Еріка — оновлення!
✨✨✨
Я просиділа, напевно, хвилин п’ять, як чую жалібне нявкання кота. І воно наближається. Не хочу вірити, що в цьому будинку живе кіт. Але раптом з-за меблів виходить великий
Утретє відбудеться національний тиждень читання поезіїНаціональний тиждень читання поезії у 2026 році відбудеться з 16 по 22 березня 2026 року. Про це повідомили на сайті Українського інституту книги (УІК), що організовує тиждень читання.
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.