Від поранень загинув митець, поет і культурний діяч Геннадій Гаврилів
У лікарні від бойового поранення помер івано-франківський митець і поет Геннадій Гаврилів, відомий як Ґеник. Про це повідомив письменник Ростислав Шпук.
Геннадій Гаврилів — активний учасник культурного життя Івано-Франківська. Працював у сфері дизайну, літератури та перформативного мистецтва, був співзасновником мистецьких ініціатив, писав поезію, займався живописом та мав виразну авторську манеру письма.
.
Після початку повномасштабної війни Гаврилів мобілізувався до лав Збройних сил України. Виконував функції кухаря на передовій, не маючи військової підготовки. Був поранений у зоні бойових дій. Декілька днів лікарі боролися за його життя.
.
«Ґєник легка здобич: субтельний невойовничий митець, у якого руки складаються в кулак неправильно. Звичайним людським рухам побутового значення він надає ознаки себе, так працює яскраво виражена індивідуальність. Хлопець з глибокими знаннями в літературі, але нульовими в белетристиці, не кажучи вже про обороноздатність. Він пише і малює щось відчайдушне й надірване. Його вірші й малюнки обриваються на півслові. Тепер зрозуміло, чому… Все в ньому говорить про неужитковість. Практичне застосування ним себе завжди залишається в пошуку. В армії він знайшов кухарство, і зрадів цьому, і витончувався у цьому, бо не може не витончуватись навіть там, де запит на навпаки. Шкіра не твердішає по команді. Ґєник хотів одного: залишатись на кухні, бо нічого іншого армійського його тонкі руки не вміли, бо нічому такому їх не вчили, навіть не пробували», — згадує про нього Ростислав Шпук.
Як повідомлялося, нещодавно на фронті загинули військовий і поет Михайло «Небо» Микусь та перекладач, волонтер, організатор фестивалю «Авдіївка ФМ» Олексій Савкевич. Від хвороби, отриманої на війні, помер тернопільський поет, музикант і військовослужбовець Любомир Сарабун.
Чільне фото: if.informator.ua
Оригінал статті на Suspilne: Від поранень загинув митець, поет і культурний діяч Геннадій Гаврилів
Блог
Тіні майбутньогоНовий, 8-ий розділ від Азара Діґанн буде вже СЬОГОДНІ. Тому додавайте книгу до бібліотеки, щоб не пропустити новий розділ, а він буде ой, як скоро, бо Азар вважає, що сказав не достатньо
“В пошуках Світла та Тіні”
А
Викрадення.Дверцята відчинили з оглушливим тріском, ніби їх зламали голими руками сповненими люті.
У чорному прорізі постав він.
Високий. Широкоплечий. Плащ — важкий, чорний, наче витканий із самої ночі, колихався повільно,
Сестринська турбота чи допитливість? ☺️Усім затишного та спокійного вечора п’ятниці ⛅
У книзі “По сусідству з Грозою”⚡ вийшло оновлення, де з’явилися кілька нових персонажів: Антошка і Ніка ☺️
…тільки ми лишилися вдвох, у мою
Фіктивна дружина мільярдера — оновлено!Вітаю!
І тобі Емілі та Еріка — оновлення!
✨✨✨
Я просиділа, напевно, хвилин п’ять, як чую жалібне нявкання кота. І воно наближається. Не хочу вірити, що в цьому будинку живе кіт. Але раптом з-за меблів виходить великий
Тіні майбутньогоНовий, 8-ий розділ від Азара Діґанн буде вже СЬОГОДНІ. Тому додавайте книгу до бібліотеки, щоб не пропустити новий розділ, а він буде ой, як скоро, бо Азар вважає, що сказав не достатньо
“В пошуках Світла та Тіні”
А
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.