Італійці запустили онлайн-архів живопису, який ілюструє “Божественну комедію”

Італійці запустили онлайн-архів живопису, який ілюструє “Божественну комедію”

На честь 700-річчя з дня смерті Данте італійці запустили онлайн-архів живопису, який був створений під впливом його твору “Божественна комедія”. За всі ці роки кількість таких робіт просто безмежна.

Як йдеться на сайті Open culture, ці роботи почали з’являтися за десятки років після смерті поета, і це продовжується навіть у наш час.

На щастя для істориків мистецтва та дослідників творчості Данте, відтепер існує Divine Comedy Digital, чудово оформлена база даних, яка об’єднує ці твори мистецтва – розповсюджені по всьому світу – разом у одному віртуальному місці.

За лічені хвилини ви зможете ознайомитися з ілюстраціями до “Божественної комедії”, про які ви ніколи не чули – від “Чудової гори” Сальвадора Далі (1950 рік) до гравюр 1544 року, які увійшли до упорядкованого Алессандро Веллутелло аналізу творчості Данте.

Італійці запустили онлайн-архів живопису, який надихала "Божественна комедія"

Останні слова Вергілія. Сальвадор Далі

Сайт дозволяє не лише вивчати вже наявні мистецькі роботи, але й пропонувати свої. Творці переконані: у 17-18 столітті їх було набагато більше, ніж їм поки вдалося зібрати.

Що відомо

  • У 1951 роки під час підготовки до святкування 700-річчя від дня народження Данте італійський уряд замовив Сальвадору Далі серію ілюстрацій до нового видання “Божественної комедії”.
  • На жаль, через політичні суперечки замовлення згодом скасували. Проте художник, який з дитинства був прихильником “Божественної комедії”, вирішив довести справу до кінця.
  • За кілька років митець намалював 100 акварелей: по одній до кожної з 100 пісень “Комедії”, по-своєму інтерпретувавши кожен момент. Кожна гравюра має окрему назву, вигадану Далі.

Оригінал статті на Читомо: Італійці запустили онлайн-архів живопису, який ілюструє “Божественну комедію”

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Канівському музеї на Тарасовій Горі відбулася презентація унікального видання «Шевченковий…

Про це повідомила на своїй сторінці у фейсбуку Валентина Коваленко.

«Друзі, МИ ЦЕ ЗРОБИЛИ!

Антиімперська, антимосковська риторика Шевченкого Слова сьогодні зрідні духом кожному українцеві, хто ста

В Ужгороді оголосили короткий список VI Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози…

16 травня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка під час презентації нової художньої книжки «Птах у своєму гнізді» письменника, Шевченківського лауреата, сценариста к

21 подія Книжкового Арсеналу, яку радить Читомо

Книжковий Арсенал у 2024 матиме близько сотні подій, у попередні допандемійні та доповномасштабні роки кількість заходів досягала і 450. Попри зменшення обсягу подієвої частини, її смис

Як допомогти постраждалим від обстрілу друкарні й видавництву

Компанія «Фактор» відкрила збір коштів для допомоги постраждалим від ракетного обстрілу друкарні Factor Druk, скоєного росією напередодні. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила Юл

Стали відомі імена загиблих працівників друкарні у Харкові

Компанія «Фактор» оприлюднила імена загиблих працівників друкарні Factor Druk внаслідок російського ракетного удару по Харкову 23 травня. Про це повідомила Читомо комунікаційна менеджер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"