ЮНЕСКО продовжить допомогу Україні задля збереження й захисту культурної спадщини

ЮНЕСКО продовжить допомогу Україні задля збереження й захисту культурної спадщини

Днями заступник Міністра культури та інформаційної політики України Катерина Чуєва виступила онлайн на 17-ому засідання Комітету із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту, членом якого є Україна. Засідання пройшло у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі, повідомляє Урядовий портал.

Збереженню культурної спадщини в Україні було присвячено окремий блок обговорення. Він включав звіт Секретаріату ЮНЕСКО про вже здійснені та заплановані заходи, промову української сторони, заяву від групи країн-друзів України та коментарі учасників засідання.

«На сьогодні ми маємо інформацію про пошкодження або руйнування до 1000 об‘єктів культурної спадщини та культурної інфраструктури. Цифри уточнюватимуться до кінця року, оскільки розпочато моніторинг також на деокупованих територіях на півдні та сході країни. Десятки будівель українських музеїв, бібліотек, мистецьких навчальних закладів нині з пошкодженими дахами та вибитими вікнами, або зруйновані», – зазначила у своєму виступі Катерина Чуєва.

Заступник Міністра наголосила, що з настанням зими та російськими атаками на об’єкти критичної інфраструктури українські культурні інституції по всій країні, зокрема, музеї, бібліотеки та архіви, залишаються без опалення та електрики і потребують підтримки. Крім того, Катерина Чуєва нагадала присутнім, що в Україні є 7 об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, ще 17 об’єктів входять до Попереднього списку Всесвітньої культурної спадщини. Нині всі вони під загрозою.

Заступник Міністра закликала Комітет до активних дій, зазначивши, що Україна готова ділитися своїм досвідом та працювати спільно з країнами-учасницями над удосконаленням механізмів відповідальності за порушення міжнародного гуманітарного права, зокрема, в царині культурної спадщини.

Своєю чергою Комітет закликав держави-учасниці продовжувати робити фінансові внески та надавати обладнання для захисту, охорони та відновлення культурної спадщини під час війни, аби посилити діяльність ЮНЕСКО в Україні та звернувся до ЮНЕСКО із закликом продовжувати надавати всю необхідну допомогу Україні. Крім того, Комітет схвалив перерозподіл 50 000 доларів США на закупівлю й доставку Секретаріатом обладнання для захисту культурних цінностей в Україні.

Нагадаємо, Комітет із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту складається з дванадцяти держав-учасниць Другого протоколу до Гаазької конвенції 1954 року про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту.

day.kyiv.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: ЮНЕСКО продовжить допомогу Україні задля збереження й захисту культурної спадщини

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія «Своя полиця» оголосила переможців

Книжкова премія для сучасної жанрової української літератури «Своя полиця» оголосила переможців у сімох номінаціях. Про це Читомо повідомили у мережі «Книгарня «Є», що організовує премі

«Видала громада»: Заснували платформу для друку книжок авторів-початківців

В Україні створили краудфандингову платформу, що дозволятиме авторам-початківцям друкувати дебютні книжки коштом благодійників. Про це засновники проєкту «Видала громада» повідомили в і

Оголосили номінанток премії Women in Arts-2024

Оголосили фіналісток премії Women in Arts у семи номінаціях. Про це повідомили на сайті премії.
У 2024 на здобуття премії в категорії «Література» номінували:
 

поетку, морську піхотин

Кейс BookChef: Vivat, Yakaboo не продають книжки, а КСД і «Книгарня «Є» повернули їх в асортимент

Після оприлюднення розслідування про зв’язки низки українських книжкових бізнесів з росією українські книжкові мережі відмовилися розповсюджувати книжки видавництва BookChef. Нещодавно

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"