Через виступ журналіста й історика Максима Осадчука УКУ припиняє співпрацю з TED

Через виступ журналіста й історика Максима Осадчука УКУ припиняє співпрацю з TED

Локальний осередок TEDxUCU при Українському католицькому університеті припинить свою діяльність через відмову головного офісу публікувати виступ журналіста й історика Максима Осадчука про російсько-українську війну. Про це повідомили на сайті осередку.

TED заявив, що виступ містив «запальні висловлювання» щодо війни в Україні, побудовані на принципі «ми проти них» (inflammatory “us vs. them” statements). Зокрема критика стосувалася слів Максима Осадчука про те, що «росіяни намагаються привласнити спільну перемогу над німецьким фашизмом, але, як завжди, вони крадуть… Тут немає нічого нового, росіяни залишаються росіянами», «це повне і остаточне звільнення України з задушливих обійм “руского міра”» та «як ми навчилися під час війни конвертувати нашу любов до своїх і ненависть до окупантів у волонтерський рух…».

 

У головному офісі TED пояснили своє рішення тим, що вони прагнуть залишатися нейтральними і уникати поляризації. «Існують платформи для обговорення таких ідей, але ми дотримуємося принципу, що сцена TEDx не є місцем для поляризаційних або інших провокаційних дискусій, які подають конфлікт як ‘можливість’ для однієї країни, при цьому критикуючи цілі народи іншої країни», – заявили в TED.

 

Уривок з листа TED до осередку TEDxUCU (наведений в заяві мовою оригіналу, переклад машинний).

 

Команда TEDxUCU не погодилася з таким підходом. Організатори наголосили, що в умовах війни риторика «ми проти них» є об’єктивним описом ситуації, а не мовою ворожнечі та навели пояснення щодо кожної з 3 цитат із виступу.

 

 

На думку локального осередку, TED не опублікував відео виступу Максима Осадчука через бажання залишитися нейтральними. Через це команда TEDxUCU вирішила припинити свою діяльність. «Принагідно дякуємо спільноті TEDxKyiv за надану повну та всецілу підтримку щодо адвокації даного питання. На жаль, на сьогодні змушені констатувати, що ми вичерпали будь-які формальні та неформальні шляхи для розв’язання цього питання», – йдеться у заяві.

 

Повний виступ Максима Осадчука:

 

Максим Осадчук — історик, викладач, журналіст. У 2014 році був добровольцем на фронті, а в лютому 2022 року вдруге став на захист незалежності України в лавах Збройних сил.

 

З 2016 до 2018 року працював головним редактором інформаційної агенції «Прометей» у Львові, висвітлював кримські реалії на Радіо Свобода і радіостанції «Вільна Європа». У 2020 році здобув ступінь магістра історії в Українському католицькому університеті (УКУ) і став аспірантом. Вдруге почав писати дисертацію, роботу над якою перервало повномасштабне вторгнення РФ на територію України.

 

TED (Technology Entertainment Design) — некомерційна організація в США, що займається розповсюдженням ідей, що повинні змінити світ. Конференція TED відома своїми лекціями (TED Talks), які спочатку були зосереджені на технологіях, розвагах та дизайні, але згодом включили також природничі науки, мистецтво, освіту, культуру, бізнес, глобальні проблеми, сталий розвиток тощо.

 

 

Як повідомлялося, освітня платформа EdX у 2022 році пішла з ринку рф.

 

 

Фото: ucu.edu.ua

Оригінал статті на Suspilne: Через виступ журналіста й історика Максима Осадчука УКУ припиняє співпрацю з TED

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

«Українська книжкова полиця» зʼявилася у найстарішій публічній бібліотеці Південної Кореї

У бібліотеці Намсан у Сеулі, яка працює вже понад сто років, відкрили ще одну «Українську книжкову полицю». Про це повідомили на фейсбук-сторінці посольства України в Республіці Корея.

Тиждень незалежних книгарень: як читачам взяти участь в акціях і подіях?

Із 24 до 30 червня в Україні вперше відбудеться Тиждень незалежних книгарень, в межах якого понад 20 книгарень із різних міст проведуть серію подій, запустять книжковий челендж і запроп

Журналіста Владислава Єсипенка звільнили з російського ув’язнення в Криму

Український журналіст і фрилансер проєкту «Крим.Реалії» Владислав Єсипенко вийшов на волю після більш як чотирьох років незаконного ув’язнення в тимчасово окупованому Криму. Про це пові

Засуджений за наведення удару по Краматорську, від якого загинула Вікторія Амеліна, попросив передати його до росії

Володимир Синельник, засуджений до довічного ув’язнення за коригування російського ракетного удару по кафе в Краматорську, внаслідок якого влітку 2023 року загинула письменниця Вікторія

Вадим Крищенко. «Щоб жила Україна!»

Українська літературна газета”, ч. 5 (373), травень 2025
ЩОБ ЖИЛА УКРАЇНА!
Прийшла в нашу хату
тривожна година,
Хай кожен збагне собі
в безлічі справ:
Все мусим зробить,
щоб жила Україна,
Щоб ворог підст

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"