Через виступ журналіста й історика Максима Осадчука УКУ припиняє співпрацю з TED
Локальний осередок TEDxUCU при Українському католицькому університеті припинить свою діяльність через відмову головного офісу публікувати виступ журналіста й історика Максима Осадчука про російсько-українську війну. Про це повідомили на сайті осередку.
TED заявив, що виступ містив «запальні висловлювання» щодо війни в Україні, побудовані на принципі «ми проти них» (inflammatory “us vs. them” statements). Зокрема критика стосувалася слів Максима Осадчука про те, що «росіяни намагаються привласнити спільну перемогу над німецьким фашизмом, але, як завжди, вони крадуть… Тут немає нічого нового, росіяни залишаються росіянами», «це повне і остаточне звільнення України з задушливих обійм “руского міра”» та «як ми навчилися під час війни конвертувати нашу любов до своїх і ненависть до окупантів у волонтерський рух…».
У головному офісі TED пояснили своє рішення тим, що вони прагнуть залишатися нейтральними і уникати поляризації. «Існують платформи для обговорення таких ідей, але ми дотримуємося принципу, що сцена TEDx не є місцем для поляризаційних або інших провокаційних дискусій, які подають конфлікт як ‘можливість’ для однієї країни, при цьому критикуючи цілі народи іншої країни», – заявили в TED.
Уривок з листа TED до осередку TEDxUCU (наведений в заяві мовою оригіналу, переклад машинний).
Команда TEDxUCU не погодилася з таким підходом. Організатори наголосили, що в умовах війни риторика «ми проти них» є об’єктивним описом ситуації, а не мовою ворожнечі та навели пояснення щодо кожної з 3 цитат із виступу.
На думку локального осередку, TED не опублікував відео виступу Максима Осадчука через бажання залишитися нейтральними. Через це команда TEDxUCU вирішила припинити свою діяльність. «Принагідно дякуємо спільноті TEDxKyiv за надану повну та всецілу підтримку щодо адвокації даного питання. На жаль, на сьогодні змушені констатувати, що ми вичерпали будь-які формальні та неформальні шляхи для розв’язання цього питання», – йдеться у заяві.
Повний виступ Максима Осадчука:
Максим Осадчук — історик, викладач, журналіст. У 2014 році був добровольцем на фронті, а в лютому 2022 року вдруге став на захист незалежності України в лавах Збройних сил.
З 2016 до 2018 року працював головним редактором інформаційної агенції «Прометей» у Львові, висвітлював кримські реалії на Радіо Свобода і радіостанції «Вільна Європа». У 2020 році здобув ступінь магістра історії в Українському католицькому університеті (УКУ) і став аспірантом. Вдруге почав писати дисертацію, роботу над якою перервало повномасштабне вторгнення РФ на територію України.
TED (Technology Entertainment Design) — некомерційна організація в США, що займається розповсюдженням ідей, що повинні змінити світ. Конференція TED відома своїми лекціями (TED Talks), які спочатку були зосереджені на технологіях, розвагах та дизайні, але згодом включили також природничі науки, мистецтво, освіту, культуру, бізнес, глобальні проблеми, сталий розвиток тощо.
Як повідомлялося, освітня платформа EdX у 2022 році пішла з ринку рф.
Фото: ucu.edu.ua
Оригінал статті на Suspilne: Через виступ журналіста й історика Максима Осадчука УКУ припиняє співпрацю з TED
Блог
У підручнику з української мови 2024 року надрукували мапу України без Криму — ОновленоУ підручнику з української мови для 7 класу авторства філологині Анастасії Онатій й історика Тараса Ткачука надрукували стокову піктограму у формі мапи України без тимчасово окупованого
На Волині знайшли трафарети часів ОУН і УПА для агітаційних графітіУ селі Ощів Горохівської територіальної громади розкопали металеві таблички, які ймовірно належали повстанцям Горохівської округи ОУН і УПА й використовувалися від 1943 року. Про це пов
Снайдер і Жадан відкрили інституцію, яка документує досвід війниУ Львові американський історик Тімоті Снайдер і український письменник й військовослужбовець Сергій Жадан відкрили нову культурно-дослідницьку інституцію «INDEX» — «Institute for Docume
У музеї LUM в Перу з’явився аудіогід українськоюУ музеї LUM у Перу, який присвячений громадянському конфлікту 1980–2000 років між повстанськими комуністичними рухами та урядом, з’явився аудіогід українською – перший в іспаномовній Америці.
Як передає
Гурт «Жадан і Собаки» випустить серію благодійного мерчу з малюнками загиблої від російського ракетного обстрілу харківської художниці Вероніки Кожушко в пам’ять про мисткиню і її творч
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.