Фестиваль-воркшоп «Прописи» оголосив переможців відбіркового конкурсу

Фестиваль-воркшоп «Прописи» оголосив переможців відбіркового конкурсу

Фестиваль-воркшоп «Прописи» оголосив переможців відбіркового конкурсу, серед яких дві авторки Читомо – Вікторія Фещук і Ганна Гнедкова. Про це повідомили на сайті Українського ПЕНу.

9-12 вересня в Івано-Франківську відбудеться Перший літературний фестиваль-воркшоп «Прописи», який організовує Український ПЕН. Журі оголосило десять переможців конкурсного відбору – авторів-початківців, які візьмуть участь у професійній програмі проєкту:

 

  • Богдан Бень;
  • Олеся Богдан;
  • Ганна Гнедкова;
  • Софія Головецька;
  • Орися Грудка;
  • Аріна Кравченко;
  • Ростислав Кузик;
  • Романія Строцька;
  • Дарія Суздалова;
  • Вікторія Фещук.

 

До журі відбору увійшли: письменики Андрій Курков, Тарас Прохасько, Остап Сливинський, виконавча директорка Українського ПЕНу Тетяна Терен та перекладач, проєктний менеджер ПЕНу Андрій Вахтель.

 

10 обраних авторів матимуть індивідуальні заняття з досвідченими менторами – Вікторією Амеліною, Галиною Крук, Тарасом Прохаськом та Ганною Улюрою. Лекції і воркшопи для них також проведуть Лариса Денисенко, Роман Малиновський, Богдана Неборак, Марися Нікітюк і Тетяна Терен. У жовтні вийде друком та в електронному форматі альманах з творами учасників проєкту.

 

«Ми отримали 62 зголошення, і кожне було по-своєму цікаве. Багато молодих авторів і авторок сприймають літературу не просто як текст, письмо, а як творення смислів на межі різних мистецтв, як суцільний неперервний процес, як активізм врешті-решт. Як діяльність, яка передбачає чутливість і відповідальність. І це нам видається особливо цінним і цікавим», – прокоментвав куратор проєкту, поет, перекладач, віцепрезидент Українського ПЕНу Остап Сливинський.

 

Подавати заявки на участь могли письменники-дебютанти та початківці літературної критики віком 18-35 років, які мають щонайменше 3 художні чи критичні твори, опубліковані в інтернеті, медіа чи колективних збірках, однак жодної опублікованої книжки, й поділяють цінності та ідеали, закріплені в Хартії Міжнародного ПЕН.

 

«Тішуся бути у такій добрій компанії дебютантів – з окремими авторами уже не раз виступала на одній сцені, з іншими буду рада познайомитися наживо. Можливо, воркшопи стануть початком наших спільних проєктів чи нових натхненних комунікацій. Адже фестиваль «Прописи» сприймаю, насамперед, як нагоду для розмов – вдумливих і повільних, і впевнена – темп Івано-Франківська цьому сприятиме», – розповіла поетка, редакторка спецпроєктів Читомо Вікторія Фещук.

 

Для широкої аудиторії в межах «Прописів» запланована публічна програма, до якої долучаться письменники Юрій Андрухович, Мірек Боднар та Ілларіон Павлюк. Вхід на заходи буде вільним.

 

Команда проєкту сподівається, що в майбутньому фестиваль-воркшоп «Прописів» стане щорічним. Він сприятиме розвитку сучасної літератури шляхом відкриття нових імен, а також просувати правозахисні цінності ПЕН серед молодих авторів. Проєкт реалізовують за підтримки Українського культурного фонду.

 

Український ПЕН – культурна і правозахисна громадська організація, що об’єднує українських інтелектуалів – письменників, журналістів, науковців, видавців, перекладачів, правозахисників, культурних менеджерів. Налічує 137 членів і є одним із 146 національних центрів Міжнародного ПЕН. Український ПЕН став співзасновником премій імені Василя Стуса, імені Юрія Шевельова, імені Георгія Ґонґадзе, а також Drahomán Prize.

 

Зазначимо, заявки на участь у «Прописах приймали з 3 липня по 5 серпня.

 

Додамо, редакторка спецпроєктів і авторка Читомо Вікторія Фещук нещодавно отримала IV премію в номінації «Поезія» літературного конкурсу «Смолоскип».

 

Минулого року авторка Читомо, літературна критикиня Ганна Гнедкова отримала австрійську літературну премію.

Оригінал статті на Suspilne: Фестиваль-воркшоп «Прописи» оголосив переможців відбіркового конкурсу

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"