У Харкові навчають дошкільнят за російськими підручниками

У Харкові навчають дошкільнят за російськими підручниками

У Харкові в Палаці дитячої та юнацької творчості дітей дошкільного віку навчають за підручниками російською мовою. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила координаторка громадянської організації «Мова.Харків» Мілла Денчик.

 

Зі скаргою до організації звернулася матір, яка віддала свою дитину до школи раннього творчого розвитку «Малюк», що в Палаці творчості. Зошити та підручники, за якими там навчаються, російськомовні, деякі надруковані на території РФ. Буквар, який застосовують в навчальному процесі, видали в російському видавництві «Эксмо», щодо якого застосовані санкції через видання антиукраїнської літератури. Авторка букваря — Надія Жукова, російська радянська педагогиня.

Крім того, за інформацією батьків, більшість викладачів проводять заняття російською мовою, а зауваження керівництво ігнорує. Це порушення статті 7 закону «Про освіту», що передбачає гарантування кожному громадянинові України право на здобуття освіти на всіх рівнях в закладах освіти державною мовою (винятком є представники нацменшин та корінних народів України). 

 

Як зазначила в дописі Мілла Денчик, громадянська організація «Мова.Харків» уважно слідкуватиме за перебігом ситуації та вимагатиме реакції від Департаменту освіти Харківської міської ради, Міністерства освіти і науки України та Уповноваженого із захисту державної мови. В ексклюзивному коментарі Читомо вона повідомила, що хоч офіційних відповідей від установ організація поки не отримала, але знає, що «до закладу приходили співробітники СБУ, яких зацікавили підручники з РФ. Думаємо, що керівництво закладу попередили про відповідальність за використання таких книжок».

 

Також Мілла Денчик зазначила, що за її інформацією, допоки ситуація не отримала розголосу,  викладачі ігнорували прохання перейти на українську, а «до дитини ставилися холодно. Потім відмовились допускати до занять, але мати вже сама хотіла забрати дитину з цих курсів. Гроші за підручники та навчання повернули. Були телефонні та особисті розмови»

 

Чи використовують у закладі досі підручники та зошити, що опинилися в центрі скандалу, наразі невідомо. На сайті Харківського обласного Палацу дитячої та юнацької творчості зазначили, що навчання відбувається виключно українською мовою. Координаторка громадянської організації «Мова.Харків» повідомила, що до організації зверталися зі скаргами щодо сфери освіти в школах та університетах, але ситуація з російськими підручниками виникла вперше.

 

Як повідомлялося, у 2021 році в Україну заборонили ввезення 291 російського пропагандистського видання з РФ. У 2019 році зросли штрафи за незаконне ввезення російських книжок.

Оригінал статті на Suspilne: У Харкові навчають дошкільнят за російськими підручниками

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вінниці відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля»

У Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля».

Про це музей повідомляє у фейсбуку, передає Укрінформ.

«Напередодні світлого Христова Воскр

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"