У Харкові навчають дошкільнят за російськими підручниками

У Харкові навчають дошкільнят за російськими підручниками

У Харкові в Палаці дитячої та юнацької творчості дітей дошкільного віку навчають за підручниками російською мовою. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила координаторка громадянської організації «Мова.Харків» Мілла Денчик.

 

Зі скаргою до організації звернулася матір, яка віддала свою дитину до школи раннього творчого розвитку «Малюк», що в Палаці творчості. Зошити та підручники, за якими там навчаються, російськомовні, деякі надруковані на території РФ. Буквар, який застосовують в навчальному процесі, видали в російському видавництві «Эксмо», щодо якого застосовані санкції через видання антиукраїнської літератури. Авторка букваря — Надія Жукова, російська радянська педагогиня.

Крім того, за інформацією батьків, більшість викладачів проводять заняття російською мовою, а зауваження керівництво ігнорує. Це порушення статті 7 закону «Про освіту», що передбачає гарантування кожному громадянинові України право на здобуття освіти на всіх рівнях в закладах освіти державною мовою (винятком є представники нацменшин та корінних народів України). 

 

Як зазначила в дописі Мілла Денчик, громадянська організація «Мова.Харків» уважно слідкуватиме за перебігом ситуації та вимагатиме реакції від Департаменту освіти Харківської міської ради, Міністерства освіти і науки України та Уповноваженого із захисту державної мови. В ексклюзивному коментарі Читомо вона повідомила, що хоч офіційних відповідей від установ організація поки не отримала, але знає, що «до закладу приходили співробітники СБУ, яких зацікавили підручники з РФ. Думаємо, що керівництво закладу попередили про відповідальність за використання таких книжок».

 

Також Мілла Денчик зазначила, що за її інформацією, допоки ситуація не отримала розголосу,  викладачі ігнорували прохання перейти на українську, а «до дитини ставилися холодно. Потім відмовились допускати до занять, але мати вже сама хотіла забрати дитину з цих курсів. Гроші за підручники та навчання повернули. Були телефонні та особисті розмови»

 

Чи використовують у закладі досі підручники та зошити, що опинилися в центрі скандалу, наразі невідомо. На сайті Харківського обласного Палацу дитячої та юнацької творчості зазначили, що навчання відбувається виключно українською мовою. Координаторка громадянської організації «Мова.Харків» повідомила, що до організації зверталися зі скаргами щодо сфери освіти в школах та університетах, але ситуація з російськими підручниками виникла вперше.

 

Як повідомлялося, у 2021 році в Україну заборонили ввезення 291 російського пропагандистського видання з РФ. У 2019 році зросли штрафи за незаконне ввезення російських книжок.

Оригінал статті на Suspilne: У Харкові навчають дошкільнят за російськими підручниками

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

«Поезія Вільних»: 20 500 віршів про війну в Україні

«З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну понад 20 000 віршів про війну було подано на портал «Поезія Вільних» українськими та іноземними поетами.

На порталі вірші найвищого художнього

Колективна безвідповідальність: «Гроші від Гітлера» Радки Денемаркової

Радка Денемаркова. Гроші від Гітлера / переклад М. Севрукової – Комора, 2022

Літератури про Голокост здебільшого сконцентрована на тому, що відбувалося в концентраційних таборах. Здава

З нагоди 300-ліття: як Україна святкуватиме день народження Григорія Сковороди

3 грудня 2022 року виповнюється 300 років із дня народження видатного українського філософа й поета Григорія Сковороди. Нехай росія «вітає» його обстрілом музею у Сковородинівці, повном

«Репортери без кордонів» проти ретрансляції телеканалів рф французькими супутниками

Правозахисна організація «Репортери без кордонів» (RSF) подала позов проти державного французького регулятора телерадіомовлення (ARCOM), який відмовився застосовувати будь-які заборони

Михайло Пасічник. «Ми заклали бомбу помсти…»

ПУТІН ПРОВОДИТЬ ОКУПАЦІЙНУ НАРАДУЦе не закІнчиться добром…Дивлюсь одні й ті ж самі ролики:Сидить у кріслі під гербомУдав – гіпнотизує кроликів…26 люте 2022БУЛЬБЕШНИК-САМОЗВАНЕЦЬГосподарник, батько? Ні,

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"