У Харкові навчають дошкільнят за російськими підручниками

У Харкові навчають дошкільнят за російськими підручниками

У Харкові в Палаці дитячої та юнацької творчості дітей дошкільного віку навчають за підручниками російською мовою. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила координаторка громадянської організації «Мова.Харків» Мілла Денчик.

 

Зі скаргою до організації звернулася матір, яка віддала свою дитину до школи раннього творчого розвитку «Малюк», що в Палаці творчості. Зошити та підручники, за якими там навчаються, російськомовні, деякі надруковані на території РФ. Буквар, який застосовують в навчальному процесі, видали в російському видавництві «Эксмо», щодо якого застосовані санкції через видання антиукраїнської літератури. Авторка букваря — Надія Жукова, російська радянська педагогиня.

Крім того, за інформацією батьків, більшість викладачів проводять заняття російською мовою, а зауваження керівництво ігнорує. Це порушення статті 7 закону «Про освіту», що передбачає гарантування кожному громадянинові України право на здобуття освіти на всіх рівнях в закладах освіти державною мовою (винятком є представники нацменшин та корінних народів України). 

 

Як зазначила в дописі Мілла Денчик, громадянська організація «Мова.Харків» уважно слідкуватиме за перебігом ситуації та вимагатиме реакції від Департаменту освіти Харківської міської ради, Міністерства освіти і науки України та Уповноваженого із захисту державної мови. В ексклюзивному коментарі Читомо вона повідомила, що хоч офіційних відповідей від установ організація поки не отримала, але знає, що «до закладу приходили співробітники СБУ, яких зацікавили підручники з РФ. Думаємо, що керівництво закладу попередили про відповідальність за використання таких книжок».

 

Також Мілла Денчик зазначила, що за її інформацією, допоки ситуація не отримала розголосу,  викладачі ігнорували прохання перейти на українську, а «до дитини ставилися холодно. Потім відмовились допускати до занять, але мати вже сама хотіла забрати дитину з цих курсів. Гроші за підручники та навчання повернули. Були телефонні та особисті розмови»

 

Чи використовують у закладі досі підручники та зошити, що опинилися в центрі скандалу, наразі невідомо. На сайті Харківського обласного Палацу дитячої та юнацької творчості зазначили, що навчання відбувається виключно українською мовою. Координаторка громадянської організації «Мова.Харків» повідомила, що до організації зверталися зі скаргами щодо сфери освіти в школах та університетах, але ситуація з російськими підручниками виникла вперше.

 

Як повідомлялося, у 2021 році в Україну заборонили ввезення 291 російського пропагандистського видання з РФ. У 2019 році зросли штрафи за незаконне ввезення російських книжок.

Оригінал статті на Suspilne: У Харкові навчають дошкільнят за російськими підручниками

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"