У Франції видали раніше неопубліковані рукописи Марселя Пруста
У Франції до 150-річчя культового письменника Марселя Пруста видали друком раніше неопубліковані рукописи автора під назвою «Сімдесят п’ять сторінок». Про це повідомляється на сайті видавництва Gallimard.
Книга, яка розкриває нові деталі про magnum opus письменника — цикл «У пошуках утраченого часу» —вийшла у березні. Тривалий час про існування «Сімдесяти п’яти сторінок» достеменно нічого не було відомо.
Як зауважують у видавництві, 1954 року редактор Бернар де Фаллуа згадував невідомі рукописи 1908-1909 років в передмові до книжки «Проти Сент-Бева». Імовірно, текст зберігався у де Фаллуа, проте в 1962-му він не передав його в Національну бібліотеку Франції разом з іншими документами Пруста.
Про «Сімдесят п’ять сторінок» стало відомо тільки після смерті редактора у 2018 році. За словами видавничого дому, рукописи є «найбільш ранньою версією» роману «У пошуках утраченого часу».
«Ключі для читання, які залишив там письменник, дозволяють отримати доступ до первісного шифру Пруста», — відзначили в Gallimard.
Редактором книги стала родичка Пруста і співробітниця Національного центру наукових досліджень Наталі Моріак. Автором передмови до видання виступив біограф письменника і професор Сорбонни Жан-Ів Тадьє.
Як відомо, Марсель Пруст (Valentin Louis Georges Eugène Marcel Proust) — французький письменник, есеїст та критик, що здобув світове визнання як автор роману-епопеї «У пошуках утраченого часу» (À la recherche du temps perdu), одного з найвизначніших літературних творів двадцятого століття.
Українською мовою роман переклав Анатоль Перепадя. Його вперше опублікували у видавництві «Юніверс» з 1997 по 2002 рік.
Раніше французьке видавництво Editions de Fallois оголосило, що видасть збірку новел та оповідань Марселя Пруста, які жодного разу не публікувалися.
Як повідомлялося, неопублікована збірка текстів про Середзем’я Дж. Р.Р. Толкіна вийде друком у 2021-му році.
Оригінал статті на Suspilne: У Франції видали раніше неопубліковані рукописи Марселя Пруста
Блог
У підручнику з української мови 2024 року надрукували мапу України без Криму — ОновленоУ підручнику з української мови для 7 класу авторства філологині Анастасії Онатій й історика Тараса Ткачука надрукували стокову піктограму у формі мапи України без тимчасово окупованого
На Волині знайшли трафарети часів ОУН і УПА для агітаційних графітіУ селі Ощів Горохівської територіальної громади розкопали металеві таблички, які ймовірно належали повстанцям Горохівської округи ОУН і УПА й використовувалися від 1943 року. Про це пов
Снайдер і Жадан відкрили інституцію, яка документує досвід війниУ Львові американський історик Тімоті Снайдер і український письменник й військовослужбовець Сергій Жадан відкрили нову культурно-дослідницьку інституцію «INDEX» — «Institute for Docume
У музеї LUM в Перу з’явився аудіогід українськоюУ музеї LUM у Перу, який присвячений громадянському конфлікту 1980–2000 років між повстанськими комуністичними рухами та урядом, з’явився аудіогід українською – перший в іспаномовній Америці.
Як передає
Гурт «Жадан і Собаки» випустить серію благодійного мерчу з малюнками загиблої від російського ракетного обстрілу харківської художниці Вероніки Кожушко в пам’ять про мисткиню і її творч
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.