У США видадуть «Фелікс Австрію» Андрухович

У США видадуть «Фелікс Австрію» Андрухович

Навесні 2024 року у США вийде друком книжка Софії Андрухович «Фелікс Австрія». Про це повідомили на сайті Українського наукового інституту Гарвардського університету.

Книжку переклав Віталій Чернецький. Він також написав передмову.

 

 

«Майстерно використовуючи прийоми письма, пов’язані з готичною літературою, Софія Андрухович із дивовижною деталізацією відтворює атмосферу та повсякденне життя давно втраченого періоду та простору. Ніби передвіщаючи прийдешні війни та їх спустошення, жителі міста насолоджуються земними насолодами, які прискіпливо описує Андрухович: екстравагантні обіди та прийоми, масові святкування, екзотичні театральні вистави, художні виставки, блискучі зіркові шоу старлеток зблизька і здалеку, місцеві ритуали миловаріння, змагання модних дам міста та багато іншого. “Фелікс Австрія” є обов’язковим до прочитання для всіх, хто прагне зрозуміти глибокі зв’язки України із Західною Європою та її боротьбу за вихід з орбіти Росії сьогодні», — йдеться в описі до книжки на сайті Гарвардського університету.

 

«Станіславів кінця ХІХ – початку ХХ століття. Звичайне місто на кресах «щасливої Австрії», в якому живуть, страждають, нероздільно закохуються, захоплюються наукою і шарлатанськими виступами всесвітньо знаних ілюзіоністів, розважаються на балах і карнавалах, ходять на шпацер і ховають таємниці у різьблених комодах. І на тлі епохи, яка для нащадків щораз більше обростатиме міфами про ідилічне життя, – долі двох жінок, що переплелися так тісно, як стовбури дерев – у нерозривному зв’язку, який не дає ні жити, ні дихати, ні залишитися, ні піти», — зазначають в анотації.

 

Софія Андрухович — письменниця, перекладачка й публіцистка. Її романи «Фелікс Австрія» та «Амадока» неодноразово здобували українські та міжнародні літературні премії. Авторка семи прозових книжок.

 

Як повідомлялося, раніше Український науковий інститут Гарвардського університету видав «Світлий шлях: історія одного концтабору» Станіслава Асєєва. У видавничих планах інституту також «Україна, війна, любов. Донецький щоденник» Олени Стяжкіної.

 

Чільне фото: readmodo.com

Зображення: books.huri.harvard.edu

Оригінал статті на Suspilne: У США видадуть «Фелікс Австрію» Андрухович

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Як зміниться Osnovy Publishing, отримавши нових власників

Відтепер видавництвом Osnovy Publishing володітиме Українська школа політичних студій (УШПС).  Про це повідомили 14 червня на сайті школи.
Право власності на 100% частки в Osnovy Publis

В Україні започаткували видавничий проєкт ilostmylibrary

Галерея сучасного мистецтва в Івано-Франківську «Асортиментна кімната» запустила власний малотиражний видавничий проєкт ilostmylibrary, що видаватиме нішеву нонфікш-літературу англійськ

Конкурси воєнної поезії і короткої прози оголосили довгі списки

Конкурс воєнної короткої прози від видавництва «Білка» та конкурс воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча оголосили короткі списки 2023 року. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці дир

Виходить книжка свідчень жінок про війну, які збирала Вікторія Амеліна

На початку 2025 року вийде друком книжка Вікторії Амеліної War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War («Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»

Вбивство священного оленя на Оболоні — про «Катананхе» Софії Андрухович

Після 800-сторінкової «Амадоки», що охоплювала величезні шматки історії української культури і яку завбачливо в іноземних перекладах розділяли на кілька томів, Софія Андрухович створила

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"