У правописі 2019 року десятки грубих помилок — НАН України

У правописі 2019 року десятки грубих помилок — НАН України

Новий правопис української мови 2019 року містить помилки, тож його допрацюють й оприлюднять наприкінці 2024 року. Про це повідомив директор Інституту української мови НАН України, доктор філологічних наук Павло Гриценко в інтерв’ю «Радіо Свобода». 

За словами Павла Гриценка український правопис 2019 року не підготували якісно. 

 

«Навіть не погодивши з Інститутом української мови остаточний варіант, правопис передали на затвердження. Звичайно, там десятки грубих помилок і неточностей», — зазначив Гриценко.

 

Директор Інституту української мови заявив, що після ухвалення правопис оприлюднили на сайті Кабінету Міністрів «недопрацьованим» і «недосформованим», тому посадовці «кинулися забирати грубі помилки, додаючи нові».

 

«Так народився той правопис, який зараз Міністерство освіти виставляє нібито як легітимним. Але він таким не є», — наголосив Гриценко.

 

Як вважає мовознавець, нині українці не мають єдиного затвердженого, схваленого чи погодженого державою правопису.

 

Крім того, новий правопис прокоментував Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в етері «Радіо Культура»: «Кожен правопис не є незмінною субстанцією: він періодично оновлюється, залежно від того, як розвивається, трансформується мова. Думаю, на перспективу, за рік, п’ять чи п’ятнадцять, національна комісія візьме до уваги пропозиції з боку академічного середовища та суспільства і запропонує деякі вдосконалення».

 

Наразі Інститут української мови працює над усуненням недоліків нового правопису. Допрацьований український правопис оприлюднять орієнтовно до кінця 2024 року. За словами Тараса Креміня, ця процедура відбуватиметься не через Кабінет Міністрів, а рішенням Національної комісії стандартів державної мови.

 

Як повідомлялося, Верховний суд підтвердив обов’язковість застосування українського правопису 2019 року.

 

Крім того, у 2024 році національний мультипредметний тест з української мови (НМТ) востаннє відбудеться за нормами старого правопису. 

 

 

Чільне фото: Aaron Burden on Unsplash

Оригінал статті на Suspilne: У правописі 2019 року десятки грубих помилок — НАН України

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Гурт «Мертвий Півень» випустив спільну пісню з Юрієм Іздриком

Гурт «Мертвий Півень» та поет, лавреат Шевченківської премії 2025 року Юрій Іздрик випустили спільну пісню «Страх» й відеокліп на неї. Про це Читомо повідомили представники гурту.
Як за

Квартирник «Троянди й виноград»: у музеї Максима Рильського — авторка детективів,…

У Літературно-меморіальному музеї М. Т. Рильського 29 березня (субота) о 13:00 — нова зустріч учасників квартирника «Троянди й виноград». Запрошена гостя — письменниця, лауреатка Міжнародного літературно

В Італії надрукували газету, контент якої згенерував ШІ

Італійська газета Il Foglio випустила газету, контент якої повністю згенерував штучний інтелект. Про це повідомило медіа The Guardian.
Штучний інтелект використовували для створення всь

Створили канал «Книгодурка» з анонімними історіями про книжкову галузь

Український видавець Андрій Носач створив телеграм-канал «Книгодурка», де всі охочі можуть публікувати історії про українську книговидавничу галузь.
«Дуже хотілося місця, де працівники

Про що мовчать заміновані ліси: нова книжка Аліни Дихман

Головна героїня дебютного роману Аліни Дихман «Сніжний Ізюм» Міра переконана, що не вміє по-справжньому дружити та кохати. А ще вона не читає фентезі. Але восени 2023 гине її єдиний дру

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"