У львівському Музеї етнографії оцифрують найдавніші писанки колекції

У львівському Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Національної академії наук України за підтримки Українського культурного фонду вперше оцифрують автентичні писанки кінця ХІХ – початку XX століть.
Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України, передає Укрінформ.
Ідеться про 3D-моделі писанок із 12 етнографічних регіонів України, що будуть створені в межах проєкту «Українська писанка в європейському культурному просторі», зокрема Бойківщини, Буковини, Волині, Галичини, Гуцульщини, Лемківщини, Надсяння, Поділля, Покуття, Полісся, Середнього Подніпровʼя та Холмщини.
Як відзначають творці проєкту, найдавніші писанки в колекції походять з Гуцульщини, які датуються 1890 роком, і Волині, що датуються 1894 роком.
Досі до цих експонатів мали доступ лише дослідники і музейні працівники.
«Для оцифрування обрали найдавніші писанки — ті, що зберігають автентичні розписи й тисячолітню традицію, хоча й переживають уже третю велику війну», — зазначили у МКІП.
Оцифровані писанки можна буде побачити невдовзі на сайті проєкту, де розмістять 250 пам’яток і 50 3D-моделей.
Колекція Музею етнографії та художнього промислу налічує майже 13 тисяч пам’яток і є однією з найбільших та найдавніших в Україні.
Зібрання почав формувати Музей Наукового товариства імені Тараса Шевченка у Львові, перший на Галичині український музей, з нагоди відкриття 1895 року.
Як повідомляв Укрінформ, відтепер можна онлайн відвідати Національний літературно-меморіальний музей імені Григорія Сковороди на Харківщині, зруйнований російською ракетою 6 травня 2022 року.
Оригінал статті на НСПУ: У львівському Музеї етнографії оцифрують найдавніші писанки колекції
Блог
«Видавництво Старого Лева» буде на замовлення додруковувати книжки, наклади яких закінчилися«Видавництво Старого Лева» додало на сайт нову функцію: тепер там можна замовити особистий додрук низки видань, наклад яких закінчився.
«Уявіть, що дуже хочете прочитати якусь книжку — можливо, давно вид
Мережа книгарень «КнигоЛенд» та видавництво дитячої літератури «Пегас» увійшли до списку Next 250 від Forbes — найамбітніших малих і середніх компаній України, які демонструють стійке з
Український письменник винайшов протимінне взуттяУкраїнський поет, прозаїк і перекладач Павло Матюша створив нову версію протимінних черевиків, які відповідають потребам підрозділів під час розмінування територій, густо засіяних проти
Збитки «Нашого формату» від удару рф сягають понад 4 мільйони гривеньУнаслідок російської ракетної атаки по Києву вночі з 3 на 4 липня повністю знищений склад книжкового видавництва та інтернет-магазину «Наш Формат» — загальні збитки сягають близько $100
Виторг книгарень зріс на 19%: підсумки Тижня незалежних книгареньПротягом Тижня незалежних книгарень, що відбувся протягом 24-30 червня, виторг книгарень-учасниць зріс на 19% у порівнянні з тижнем до початку ініціативи. Про це Читомо повідомили орган
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.