У Львові збирають кошти на стипендію імені Маркіяна Іващишина

У Львові збирають кошти на стипендію імені Маркіяна Іващишина

У Львові збирають грошовий фонд для заснування щорічної стипендії імені Маркіяна Іващишина, відомого культурного і громадського діяча. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила директорка Львівської комунальної установи «Інститут стратегії культури» Юлія Хомчин.

«Ми ініціюємо створення щорічної іменної стипендії імені Маркіяна Іващишина — призначеної для тих, хто продовжує його справу: творить, розвиває, організовує, тримає і крутить культурні ініціативи у своїх містах, середовищах, спільнотах», − пояснила Юлія Хомчин.

 

Планується, що стипендія складатиме до 100 тисяч гривень і використовуватиметься для навчання, стажування чи підвищення професійної кваліфікації. Організатори також не виключають можливості залучення цих коштів на дофінансування освіти.

 

Як розповіла Юлія Хомчин в ексклюзивному коментарі для Читомо, стипендіата мають намір обрати до кінця цього літа, щоб його навчальний рік розпочався восени. За словами організаторів, робота над проєктом триває, а команда відкрита до співучасті та допомоги тих, «хто поділяє цінності, які пропагував Маркіян Іващишин».

 

«Це проактивність, свобода думки та верховенство людської гідності. До публічного збору коштів на стипендіальний фонд може долучитися кожен. Календар діяльності та капітулу опублікують найближчим часом. Процес аплікування та висунутих на стипендію кандидатів також висвітлюватимуть публічно», − йдеться у заяві організаторів.

 

До капітули стипендії увійдуть представники різних сфер діяльності, які були близькі до Іващишина, а висувати номінантів на стипендію зможуть формальні та неформальні спільноти чи ініціативи, лідери яких потребують такої підтримки для підсилення своєї роботи.

 

Ініціаторами проєкту стали організації, до яких був причетний Маркіян Іващишин: ЛМГО «Мистецька рада «Діалог», ГО «Вірменська, 35», ГО «Інститут актуального мистецтва», а також його друзі та близькі.

 

Юлія Хомчин також повідомила, що у фонд стипендії  вже зібрали 30 тисяч гривень. Наразі створення стипендії можуть підтримати усі охочі за наступними реквізитами:

 

  • IBAN: UA413253650000002600201726325
  • Одержувач: ЛМГО «МИСТЕЦЬКА РАДА «ДІАЛОГ»
  • ЄДРПОУ: 37613477
  • Код банку: 325365
  • Призначення: «Благодійний внесок на реалізацію проєкту «Стипендія імені Маркіяна Іващишина»

 

Як відомо, Маркіян Іващишин був одним зі співорганізаторів «Революції на граніті» 1990 року, підприємцем, культурним, політичним та громадським діячем, продюсером низки мистецьких проєктів та організатором музичних фестивалів, співзасновником «Львівської газети» та керівником радіо «Ініціатива Niko FM», співзасновник мистецького об’єднання «Дзиґа».

 

Іващишин помер у травні 2019 року на 52 році життя.

 

Додамо, що з метою підтримки митців та культурних операторів України, студентів культурно-мистецьких та креативних спеціальностей, програму «Стипендії» створив Український культурний фонд.

Оригінал статті на Suspilne: У Львові збирають кошти на стипендію імені Маркіяна Іващишина

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"