У Львові збирають кошти на стипендію імені Маркіяна Іващишина

У Львові збирають кошти на стипендію імені Маркіяна Іващишина

У Львові збирають грошовий фонд для заснування щорічної стипендії імені Маркіяна Іващишина, відомого культурного і громадського діяча. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила директорка Львівської комунальної установи «Інститут стратегії культури» Юлія Хомчин.

«Ми ініціюємо створення щорічної іменної стипендії імені Маркіяна Іващишина — призначеної для тих, хто продовжує його справу: творить, розвиває, організовує, тримає і крутить культурні ініціативи у своїх містах, середовищах, спільнотах», − пояснила Юлія Хомчин.

 

Планується, що стипендія складатиме до 100 тисяч гривень і використовуватиметься для навчання, стажування чи підвищення професійної кваліфікації. Організатори також не виключають можливості залучення цих коштів на дофінансування освіти.

 

Як розповіла Юлія Хомчин в ексклюзивному коментарі для Читомо, стипендіата мають намір обрати до кінця цього літа, щоб його навчальний рік розпочався восени. За словами організаторів, робота над проєктом триває, а команда відкрита до співучасті та допомоги тих, «хто поділяє цінності, які пропагував Маркіян Іващишин».

 

«Це проактивність, свобода думки та верховенство людської гідності. До публічного збору коштів на стипендіальний фонд може долучитися кожен. Календар діяльності та капітулу опублікують найближчим часом. Процес аплікування та висунутих на стипендію кандидатів також висвітлюватимуть публічно», − йдеться у заяві організаторів.

 

До капітули стипендії увійдуть представники різних сфер діяльності, які були близькі до Іващишина, а висувати номінантів на стипендію зможуть формальні та неформальні спільноти чи ініціативи, лідери яких потребують такої підтримки для підсилення своєї роботи.

 

Ініціаторами проєкту стали організації, до яких був причетний Маркіян Іващишин: ЛМГО «Мистецька рада «Діалог», ГО «Вірменська, 35», ГО «Інститут актуального мистецтва», а також його друзі та близькі.

 

Юлія Хомчин також повідомила, що у фонд стипендії  вже зібрали 30 тисяч гривень. Наразі створення стипендії можуть підтримати усі охочі за наступними реквізитами:

 

  • IBAN: UA413253650000002600201726325
  • Одержувач: ЛМГО «МИСТЕЦЬКА РАДА «ДІАЛОГ»
  • ЄДРПОУ: 37613477
  • Код банку: 325365
  • Призначення: «Благодійний внесок на реалізацію проєкту «Стипендія імені Маркіяна Іващишина»

 

Як відомо, Маркіян Іващишин був одним зі співорганізаторів «Революції на граніті» 1990 року, підприємцем, культурним, політичним та громадським діячем, продюсером низки мистецьких проєктів та організатором музичних фестивалів, співзасновником «Львівської газети» та керівником радіо «Ініціатива Niko FM», співзасновник мистецького об’єднання «Дзиґа».

 

Іващишин помер у травні 2019 року на 52 році життя.

 

Додамо, що з метою підтримки митців та культурних операторів України, студентів культурно-мистецьких та креативних спеціальностей, програму «Стипендії» створив Український культурний фонд.

Оригінал статті на Suspilne: У Львові збирають кошти на стипендію імені Маркіяна Іващишина

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

“Свій серед своїх”)) Флешмоб від Наталії Дев’ятко.

Ідея флешмобу #свої належить Наталії Дев’ятко, а запросила мене взяти участь Інна Камікадз. Правда, мені довелося трохи поламати голову над тим, як же краще буде розповісти про своїх читачів.

У мене на сьогодні на

Флешмоб #свої

Дякую любій письменниці Наталія Девятко (Natalia Devyatko), що започаткувала цей флешмоб. 

Суть флешмобу у тому, щоб автор розповів про своїх читачів. Які вони? Що саме цінують у його творах? Чому для них це важливо?

Наприкінці

Новини, подарунок та анонс

“Спіймати шахрая” добігає свого завершення – новина перша. Це була дуже крута авнтюрна історія, і хто ще не придбв передплату раджу робити це зараз, бо вже за кілька днів книга здорожчає.

“Стокгольмський синдром”

Запрошую!!!

Доброго всім часу доби. На годиннику 03:29 коли я це пишу вам… такий собі лист…. запрошую всіх переглянути нову книгу “Чорний кінь”. Перша глава опулікована. Має мій рекорд 10,000 слів. Ба навіть більше. Спойлерів робити не

Українська книжка здобула срібло на конкурсі European Design Award 2021

Творча майстерня «Аґрафка» здобула срібло на цьогорічному конкурсі комунікаційного дизайну European Design Award. Нагороду присудили за дизайн книжки «Куди і звідки» Романи Романишин та

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"