У Києві полікували шовковицю Шевченка, як хотів Роман Ратушний

У будинку-музеї Тараса Шевченка полікували 200-літню шовковицю. Про це повідомили на фейсбук-сторінці будинку-музею Тараса Шевченка.
Це була частина заповіту громадського активіста та воїна 93 окремої механізованої бригади «Холодний яр» Романа Ратушного. Частину своїх бойових виплат він передав на підтримку Будинку-музею Тараса Шевченка.
У музеї повідомили, що завдяки цим коштам вдалося зберегти старовинну шовковицю Шевченка, що потребувала лікування.
«Пам’ять про героя — це продовження справи, втілення в життя ідей Романа. І тут, навколо віковічної шовковиці Шевченка, якось об’єдналися думки та дії арбориста Володимира Ветроградського, мами Романа Ратушного письменниці Світлани Поваляєвої, працівників Будинку-музею Тараса Шевченка», — зазначили у музеї.
Протягом трьох місяців лікував шовковицю відомий «деревний хірург» Володимир Ветроградський, який за 25 років врятував близько двох тисяч дерев по всій Україні. За час лікування фахівець очистив стовбур від гнилих та напівзруйнованих частин, встановив елементи підсилення стовбура та обробив дерево від грибкової інфекції.
Окрім того, Ветроградський очистив шовковицю від бетонно-цементних пломб, цегли та вапняної суміші, які перешкоджали загоєнню ран, а також вперше за 200 років провів структурну обрізку верхівкових ярусів, щоб усунути конфлікт гілок з прилеглими будівлями та забезпечити краще освітлення крони.
За словами «деревного хірурга», шовковиця здобула «нове дихання» та зможе прожити ще не одну сотню років.
Меморіальна шовковиця росте на подвір’ї будинку-музею Тараса Шевченка. У музеї вважають, що дерево «застало» поета, який проживав у будинку у 1846 році.
Раніше, у 2010 році дерево також отримало лікування, а у 2011 — отримало статус ботанічної пам’ятки природи.
Нагадаємо, у червні 2022 року на Ізюмському напрямку загинув військовослужбовець, київський активіст і син письменниці Світлани Поваляєвої Роман Ратушний.
Чільне зображення: фейсбук-сторінка будинку-музею Тараса Шевченка в Києві
Оригінал статті на Suspilne: У Києві полікували шовковицю Шевченка, як хотів Роман Ратушний
Блог
Вийшла перша частина інтервʼю Ліни Костенко Сергію ЖадануУ пʼятницю, 11 липня 2025 року вийшла перша частина великого інтервʼю, яке українська поетка-шістдесятниця, письменниця, дисидентка Ліна Костенко дала українському письменнику, переклад
У Бородянці встановили розстріляний окупантами памʼятник ШевченкуУ селищі Бородянка Київської області встановили інсталяцію з розстріляним військами рф памʼятником Тарасові Шевченку. Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Київської обласної держав
Книжка Куркова — у списку найкращих видань Бразилії-2025Книжка «Щоденник вторгнення» українського письменника, журналіста, кіносценариста Андрія Куркова потрапила у список найкращих видань у Бразилії за перше півріччя 2025 року. Про це письм
Дві книжкові компанії увійшли до списку найамбітніших бізнесів України від ForbesМережа книгарень «КнигоЛенд» та видавництво дитячої літератури «Пегас» увійшли до списку Next 250 від Forbes — найамбітніших малих і середніх компаній України, які демонструють стійке з
Український письменник винайшов протимінне взуттяУкраїнський поет, прозаїк і перекладач Павло Матюша створив нову версію протимінних черевиків, які відповідають потребам підрозділів під час розмінування територій, густо засіяних проти
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.