У Києві полікували шовковицю Шевченка, як хотів Роман Ратушний

У Києві полікували шовковицю Шевченка, як хотів Роман Ратушний

У будинку-музеї Тараса Шевченка полікували 200-літню шовковицю. Про це повідомили на фейсбук-сторінці будинку-музею Тараса Шевченка.

Це була частина заповіту громадського активіста та воїна 93 окремої механізованої бригади «Холодний яр» Романа Ратушного. Частину своїх бойових виплат він передав на підтримку Будинку-музею Тараса Шевченка.  

 

У музеї повідомили, що завдяки цим коштам вдалося зберегти старовинну шовковицю Шевченка, що потребувала лікування.

 

«Пам’ять про героя — це продовження справи, втілення в життя ідей Романа. І тут, навколо віковічної шовковиці Шевченка, якось об’єдналися думки та дії арбориста Володимира Ветроградського, мами Романа Ратушного письменниці Світлани Поваляєвої, працівників Будинку-музею Тараса Шевченка», — зазначили у музеї.

 

Протягом трьох місяців лікував шовковицю відомий «деревний хірург» Володимир Ветроградський, який за 25 років врятував близько двох тисяч дерев по всій Україні. За час лікування фахівець очистив стовбур від гнилих та напівзруйнованих частин, встановив елементи підсилення стовбура та обробив дерево від грибкової інфекції. 

 

Окрім того, Ветроградський очистив шовковицю від бетонно-цементних пломб, цегли та вапняної суміші, які перешкоджали загоєнню ран, а також вперше за 200 років провів структурну обрізку верхівкових ярусів, щоб усунути конфлікт гілок з прилеглими будівлями та забезпечити краще освітлення крони.


За словами «деревного хірурга», шовковиця здобула «нове дихання» та зможе прожити ще не одну сотню років.

 

Меморіальна шовковиця росте на подвір’ї будинку-музею Тараса Шевченка. У музеї вважають, що дерево «застало» поета, який проживав у будинку у 1846 році.

 

Раніше, у 2010 році дерево також отримало лікування, а у 2011 — отримало статус ботанічної пам’ятки природи.

 

Нагадаємо, у червні 2022 року на Ізюмському напрямку загинув військовослужбовець, київський активіст і син письменниці Світлани Поваляєвої Роман Ратушний.

 

 

Чільне зображення: фейсбук-сторінка будинку-музею Тараса Шевченка в Києві

Оригінал статті на Suspilne: У Києві полікували шовковицю Шевченка, як хотів Роман Ратушний

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Британії до бібліотеки повернули книжку Джорджа Орвелла через півстоліття

У Великій Британії до бібліотеки в місті Галл повернули роман Джорджа Орвелла, який мали віддати ще 50 років тому. Про це повідомляє BBC.
Примірник «Дороги на Віґан-Пірс» у твердій палі

В Івано-Франківську відбудеться презентація книжок про Роксолану

Кандидатка мистецтвознавства Олександра Шутко, володіючи турецькою мовою, на підставі османських архівних документів написала низку досліджень – «Роксолана: міфи та реалії» (вийшла 2017 року в стамбульсь

У столиці перейменують ще одну бібліотеку

У Києві перейменують бібліотеку ім. О. Герцена, що у Святошинському районі, на бібліотеку імені Сергія Вакулишина. Про це повідомили на сайті Київської міської ради.
Ця книгозбірня вход

Індія, Словаччина, Австрія, США: нові переклади за кордоном

Переклади творів чотирьох українських авторів вийшли чи невдовзі вийдуть друком за кордоном: Сергія Жадана й Анни Сєдих, Валеріана Підмогильного і Віктора Домонтовича.
Збірка вибраних в

Білоруським видавцям дозволили публікувати «Гаррі Поттера»

Білоруське видавництво «Янушкевіч», що працює в Польщі, отримало дозвіл від правовласників серії книжок Джоан Ролінґ про Гаррі Поттера. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"