У квітні на фронті загинули 4 журналісти

На фронті внаслідок російської агресії загинули чотири медійники, які захищали Україну від російської окупації. Про це свідчать дані Інституту масової інформації (ІМІ).
У ході бойових дій загинули Олег Шемчук, Андрій Топчій, Алла Пушкарчук і Юрій Сілюк. Про загибель Олега Шемчука стало відомо у квітні, раніше він вважався зниклим безвісти.
За даними ІМІ, на початок травня 79 медійників загинули внаслідок російської агресії, 10 з них – під час виконання професійних завдань.
У квітні щонайменше четверо журналістів отримали поранення внаслідок російських обстрілів Харкова та Запоріжжя. Всі вони потрапили під повторний обстріл, коли знімали наслідки попереднього удару по містах. Це Віктор Пічугін, Юлія Бойко, Кіра Овес та Ольга Звонарьова.
Також у квітні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 19 випадків порушень свободи слова.
Зокрема, з-поміж зафіксованих випадків 14 є російськими злочинами. Це викрадення, поранення та погрози журналістам, обстріли телевежі і, як наслідок, зникнення українського мовлення, пошкодження редакцій медіа, кібератаки.
Також ІМІ зафіксував п’ять порушень свободи слова, за які відповідальні громадяни України. Це випадки обмеження доступу до публічної інформації, політичний та юридичний тиск, стеження за журналістами.
Серед політичного тиску — випади щодо Суспільного мовника з боку народної депутатки Мар’яни Безуглої, а також прагнення вилучити Суспільне з праймтайм-ефірів Єдиного марафону.
Також ІМІ зафіксував випадок стеження за журналістом Слідства.Інфо Євгенієм Шульгатом, коли йому співробітники ТЦК намагалися вручити повістку. напередодні публікації його розслідування про статки дружини та матері начальника Департаменту з інформаційної безпеки СБУ Іллі Вітюка.
Крім того, внаслідок атаки росіян по Запоріжжю частково було зруйновано редакцію релокованого з Мелітополя «РІА Південь» (РІА Мелітополь). Водночас російські окупанти вимагали від адміністраторів видання здатися в полон. Крім того, у квітні стало відомо про перебування вже восьмий місяць у російському полоні журналістки «РІА Мелітополь» Анастасії Глуховської, яку окупанти затримали разом з адміністраторами телеграм-каналів «РІА Мелітополь» та «Мелітополь – це Україна» ще в серпні 2023 року.
У Харкові росіяни 22 квітня вдарили по телевежі й зруйнували її. Внаслідок обстрілу телевежі в місті та найближчих населених пунктах зникло цифрове ефірне мовлення.
Впродовж квітня ІМІ зафіксував щонайменше чотири російські кібератаки на українські медіа. Ворог атакував українські телеканали на супутниках Astra4A та Hot Bird 13G, глушив їхні сигнали, втручався в ефіри, транслював свою пропаганду. Під кібератаки потрапили телеканали «1+1 медіа», Freedom, групи Starlight та низка інших. Крім того, росіяни атакували декілька днів сайт полтавського видання «Зміст».
Як повідомлялося, за два роки та один місяць з початку нової фази російсько-української війни росія скоїла 575 злочинів проти журналістів та медіа в Україні.
Чільне зображення: Вільне радіо
Оригінал статті на Suspilne: У квітні на фронті загинули 4 журналісти
Блог
Вийшла перша частина інтервʼю Ліни Костенко Сергію ЖадануУ пʼятницю, 11 липня 2025 року вийшла перша частина великого інтервʼю, яке українська поетка-шістдесятниця, письменниця, дисидентка Ліна Костенко дала українському письменнику, переклад
У Бородянці встановили розстріляний окупантами памʼятник ШевченкуУ селищі Бородянка Київської області встановили інсталяцію з розстріляним військами рф памʼятником Тарасові Шевченку. Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Київської обласної держав
Книжка Куркова — у списку найкращих видань Бразилії-2025Книжка «Щоденник вторгнення» українського письменника, журналіста, кіносценариста Андрія Куркова потрапила у список найкращих видань у Бразилії за перше півріччя 2025 року. Про це письм
Дві книжкові компанії увійшли до списку найамбітніших бізнесів України від ForbesМережа книгарень «КнигоЛенд» та видавництво дитячої літератури «Пегас» увійшли до списку Next 250 від Forbes — найамбітніших малих і середніх компаній України, які демонструють стійке з
Український письменник винайшов протимінне взуттяУкраїнський поет, прозаїк і перекладач Павло Матюша створив нову версію протимінних черевиків, які відповідають потребам підрозділів під час розмінування територій, густо засіяних проти
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.