У Запорізькій області окупанти укладають списки журналістів та встановлюють свої ретранслятори

У тимчасово окупованій Запорізькій області російські війська створюють «списки місцевих діячів, які будуть викрадені», а також встановлюють свій цифровий передавач для трансляції російської пропаганди. Про це повідомляють правозахисна організація «Репортери без кордонів» (RSF) та Сили оборони Запорізького краю.
У Бердянську, під час жорстокого захоплення заручників у редакціях 8 березня, журналіст медіагрупи PRO-100 Сергій Старушенко бачив, як солдати допитували його колег, щоб дізнатися про імена інших журналістів, а потім вносили їх до списку.
Також про такий перепис повідомили кілька міжнародних кореспондентів, які перебувають на місці подій і голова обласної військової адміністрації у Запоріжжі Олександр Староух.
Крім того, у Мелітополі, Бердянську, Енергодарі та Токмаку російські військові допитують і обшукують журналістів, вилучають техніку й беруть у заручники. За даними правозахисників, окупанти можуть викрадати журналістів, які відмовляються співпрацювати.
Водночас у Силах оборони Запорізького краю зазначають, що окупанти встановлюють цифровий передавач у тимчасово окупованому місті Дніпрорудному.
«На тимчасово захоплених територіях області загарбники намагаються знищити український інформаційний простір та змінити його на брехливе російське теле-радіо мовлення. У Дніпрорудному, російські злочинці вже встановили цифровий передавач для теле- та радіо-сигналу, що транслює рашистсько-пропагандитські телеканали та радіо “маяк”», — пишуть на Facebook Сили оборони Запорізького краю.
Також Сили оборони Запорізького краю попереджають, що окупанти розповсюджують на захопленій території неправдиву інформацію через інформаційні бюлетені та телеграм-канали. Українські військові закликають місцевих мешканців не підписувати жодних паперів, у тому числі нібито заяв на гуманітарну допомогу, щоб російські війська не використали це для фальсифікації «референдуму».
Нагадаємо, що у тимчасово захопленому Енергодарі окупаційні війська рф створили радіостанцію «Радіо росії», а у Мелітополі під брендом місцевої газети російські загарбники друкують агітки.
Як відомо, за два місяці з початку повномасштабного вторгнення в Україну росія скоїла 243 злочини проти журналістів та медіа.
Оригінал статті на Suspilne: У Запорізькій області окупанти укладають списки журналістів та встановлюють свої ретранслятори
Блог
Катерина Міхаліцина. Dogs of warПродовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас
Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІМайже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б
Мінкульт Люксембургу виділив кошти на ₴ 1,3 мільйона для підтримки українських…Для підтримки українських діячів мистецтва Міністерство культури Люксембургу виділило кошти в сумі 1,3 мільйона гривень через УКФ.
Про це повідомляє міністр культури та інформаційної політики в Теле
Ухвалили закон, що заборонив пов’язані з росією географічні назвиВерховна Рада ухвалила закон, який забороняє присвоювати географічним об’єктам в Україні назви, що звеличують, увіковічують, пропагують або символізують росію. Про це повідомив народний
Верховна Рада призначила Оксена Лісового міністром освітиНовим міністром освіти й науки став очільник Національного центру «Мала академія наук» Оксен Лісовий, відповідне рішення ухвалив український парламент. Про це повідомив у телеграм-кана
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.