У Житомирському обласному літературному музеї відкрилася восьма персональна виставка Франца Осовського

У Житомирському обласному літературному музеї відкрилася восьма персональна виставка Франца Осовського

«Магія Полісся у пластиці дерева» — під такою назвою в Житомирському обласному літературному музеї відкрилась восьма персональна виставка Франца Осовського.

Про це повідомляє golos.com.ua.

Франц Юліанович — житомирський художник, скульптор, поет, лауреат регіональної премії імені Лесі Українки. Закінчив у 1959 році житомирську школу № 30, після навчався на факультеті станкового живопису і графіки Народного університету мистецтв у Москві. З 1986-го по 1998-й працював керівником студії образотворчого мистецтва «Райдуга» заводу хімволокна.

Осовський — учасник багатьох художніх виставок, зокрема, 1985 року його роботи були на п’ятій Всесоюзній виставці «Акварель» у Києві, у 2014-му він брав участь у художній виставці в Центрі української культури і мистецтв у столиці.

Франц Осовський бачить мистецтво у всьому, адже присвятив малюнку, скульптурі та живопису більш як 50 років. «Якщо б я від природи не був поетом, то я б нічим не займався. Поезія мене заставляє творити. Не було б поезії, не було б акварелі та скульптури», — розповідає митець.

У виставкових залах літературного музею представлено скульптури та картини. Для останніх мало місця, тому на огляд виставлено невеликі роботи. «Акварельний живопис — з етюдів. Тут я намалював виключно житомирське Полісся: Глибочиця, Дениші, краєвиди річки Гнилоп’ять. Я нікуди не їжджу, далі, ніж за 100 км, ніде не був».

Картини та скульптури майстра вдало поєднані, наче перебувають у стані танцю під невловиму музику. Тому відвідувач занурюється в атмосферу свята дерева та фарб. Додамо, що на виставці роботи різних років. Найдавнішою є скульптура «Спів» 1976-го. А відкриває виставку автопортрет майстра в дереві. До речі, працює Франц Юліанович з 24 породами місцевого дерева: всі плодові дерева, дуб, сосна, вільха, липа. «Як художник я розуміюся на кольорі дерева, яке воно є, таким і залишаю, а замість лаку використовую бджолиний віск і бальзам. Маю власні технології обробки, інструмент зроблений під мою руку, маю власні верстати. Гарантію даю, що мої скульптури зберігатимуться 500 років! Я покриваю роботи спеціальними розчинами і дуже багато стукаю, щоб комашки, жучки, які є всередині, вилізли назовні. Працюю вдома, причому скульптурою займаюся взимку, а живописом влітку, бо коли ж писати троянди? Тільки коли вони цвітуть, а маю я їх на обійсті 24 кущі заввишки до трьох метрів!

Як планую майбутню роботу? Беру дерево і бачу в ньому красу. Мені треба ввійти в глибину дерева, бо там інший колір і фактура, та знайти образ. А бачу я одразу, що буде: слон чи птиця, фігура чи голова», — розповів Франц Осовський.

Під час відкриття прозвучало багато теплих слів, цікавих спогадів, вітань від учнів майстра, лунали музика та пісня, а ще Осовський читав власну поезію. Адже якщо людина талановита, то вона талановита в усьому.

Виставку «Магія Полісся в пластиці дерева» в Житомирському обласному літературному музеї можна відвідати протягом місяця з дотриманням карантинних вимог.

Людмила ЛОБАЧОВА

На знімку: Франц Осовський зі скульптурою «Спів»

Фото автора

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Житомирському обласному літературному музеї відкрилася восьма персональна виставка Франца Осовського

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Мазепинська Євангелія в Музеї книги і друкарства України

Бажання українців не просто вижити у час жорстоких випробувань – війни проти рашизму, але і жити повнокровним життям, засвідчують ті культурні події, які відбуваються у воюючій Україні сьогодні. Серед н

Письменник, колишній в’язень «Ізоляції» Асєєв здобув премію за мужність імені Діани…

Український письменник і журналіст, колишній в’язень терористів «ДНР» Станіслав Асєєв здобув премію за мужність імені Діани Ортіс.

Про це повідомив 24 травня керівник видавництва Українського науко

У росії штрафуватимуть за мапи без Криму

Держдума рф ухвалила закон про штрафи до 1 мільйона рублів або арешт до 15 діб за поширення мап, що «заперечують територіальну цілісність Росії». Про це повідомляє «Крим. Реалії», посил

У Києві розпочався фестиваль імені Романа Ратушного

У Києві розпочався фестиваль «Протасів Яр», присвячений пам’яті полеглого активіста й добровольця Романа Ратушного.
 
Подію відкрила українська письменниця Світлана Поваляєва, яка подяк

Росіяни зруйнували будинок культури, де відбувався Нью-Йоркський літературний фестиваль

Вранці 26 травня російські окупанти скинули бомбу ФАБ-250 на Нью-Йорк Донецької області. Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.
 
За його словами, внаслідок бомбардуванн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"