У Домі Євросоюзу в Ризі відкрилася виставка українських митців

У Домі Євросоюзу в Ризі відкрилася виставка українських митців

У Домі Європейського Союзу в столиці Латвії відкрилася виставка «Українські сезони сучасного мистецтва», організована київською галереєю Galerie Les Noms.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

В експозиції представлені роботи українських художників Володимира Афанасьєва та Миколи Прокопенка (обидва походять з Одеської області). Їхні картини представлені в галереях і приватних колекціях багатьох країн. Проте у Латвії вони виставляються вперше.

Твори Володимира Афанасьєва поєднують елементи кубізму, фовізму та «наївного живопису». Микола Прокопенко працює в багатьох стилях, для виставки ж були обрані трохи іронічні, з доброю усмішкою, жіночі портрети, а також еклектичний і водночас витончений натюрморт.

Виставка українських митців у Ризі / Фото — Олег Кудрін, Укрінформ, Galerie Les Noms

На виставці також представлені  роботи молодої художниці з Ірпеня Марії Воліної. Її картина «Україна», що змальовує дерево серед червоної та чорної барв, вогню і попелу, стала хедлайнером та основою постеру виставки. Також привертає увагу актуальністю робота Воліної «Thank U, Latvia!». (В інтернет-листуванні «U» замість граматично правильного «You» є ознакою щиро дружнього ставлення). Річ у тому, що Марія разом із матір’ю, побачивши, що після початку повномасштабної російської агресії в Ірпені стає небезпечно, в перших числах березня переїхали до Латвії.

Воліна як європейська представниця Galerie Les Noms (галерея має також філію у Гонконзі) була куратором виставки. Засновник галереї Юрій Гуцу підкреслив, що «Українські сезони сучасного мистецтва» матимуть продовження.

Зазначимо, що Galerie Les Noms бере участь в благодійних аукціонах, перераховуючи частину виручених коштів на пологові будинки і шпиталі в Україні.

Виставка в ризькому Домі Європейського Союзу триватиме до 15 липня. Очікується, що наступна виставка також складатиметься з картин українських художників, але зібраних іншим куратором.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Домі Євросоюзу в Ризі відкрилася виставка українських митців

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Знижки 35%!!!! Подарунки!!!

Мої любі, сьогодні діє знижка 35% на мою пекельну дилогію 18+) 

Твій брат мене бажає

– Сестри в будинку немає, – намагаюся закрити двері.
– Дуже добре … значить нам ніхто не завадить, – брат мого нареченого накриває мене

Відомий лавреат премії імені Тараса Мельничука

Поет Анатолій Осадчий став лавреатом літературної премії імені Тараса Мельничука-2022. Про це повідомив міський голова Коломиї Богдан Станіславський.
У віршовій збірці «Від Пруту до Рей

Конкурс для журналістів «Честь Професії» оголосив склад журі 2022 року

Конкурс «Честь Професії» оголосив склад журі та відбіркової комісії 2022 року. Про це організатори конкурсу повідомили на своїй фейсбук-сторінці.
Конкурсні матеріали оцінюватимуть у два

Новинка, знижка та інші смаколики)

Слава Україні!

Шановні читачі, рада повідомити що ми із

Мікою Стів

вирішили попрацювати разом та запрошуємо вас до нашої новинки 

Попелюшка з Франківщини

 

Для мене це новій та цікавий досвід, тож буду

❤️ Знижка на роман “Стань мамою моїх дітей” ❤️

Сьогодні, 29.06 діє перша знижка на роман “Стань мамою моїх дітей”, 10%!!!

… Макар намагається здерти з мене одяг. Під руку підвертається порожня пляшка на поличці для взуття. Схопивши її, замахуюсь, цілячись у скроню

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"