У Вінниці відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля»

У Вінниці відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля»

У Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля».

Про це музей повідомляє у фейсбуку, передає Укрінформ.

«Напередодні світлого Христова Воскресіння презентуємо виставку іконопису «Великодні обереги Поділля» з приватної колекції народного художника України Володимира Козюка та музейних фондів», – йдеться у повідомленні.

В експозиції представлені ікони, які упродовж багатьох років були святинями та оберегами для окремих родин і місцевих громад.

«Народна ікона Поділля чарує своєю щирістю у створенні образу і виразності малярської манери, вдалим поєднанням церковного канону та фольклорних традицій. Ікони рясніють локальними кольорами, процвітають пишнотою рослинних орнаментів, що єднають їх з іншими видами народної творчості. В них – уявлення подолян про красу та духовні чесноти людини, втілені в образах Христа, Богородиці та святих», – зазначають музейники.

Оглянути виставку можна буде до 5 травня.

Варто зазначити, що сюжетне коло подільського народного іконопису включало зображення Христа та Богородиці, подій з їхнього земного життя, а також визначений пантеон найбільш шанованих святих: Миколая, Варвари, Катерини та інших, які вважалися покровителями визначених місць та помічниками у певних справах. Традиційно ікони писали на дошці, але на Поділлі були поширені також ікони на полотні.

Ікона, написана народними майстрами для своїх земляків, була наближена до мирських турбот людей та органічно вписувалася в інтер’єр подільської хати. На Поділлі народну ікону часто можна було зустріти і в храмі – як продовження архітектурного рішення дерев’яної козацької церкви, де вона ставала барвистим акомпанементом церковної служби.

Фото: Вінницький обласний художній музей

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Вінниці відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Рада ухвалила закон про книжкові сертифікати і субсидії для книгарень

Верховна рада України ухвалила закон про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження, який передбачає сертифікати для українців на придбання книжок і субсидії

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Митниця конфіскувала комікс «Маус» через свастику на обкладинці. НП компенсує вартість утилізованого

Державна митна служба України планувала утилізувати замовлення книжок на $100 через оригінальне видання графічного роману Арта Шпіґельмана «Маус. Сповідь уцілілого». Про це на своїй фей

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"