Українські правозахисники вимагають в ООН розслідувати насильницькі зникнення журналістів

Українські правозахисники вимагають в ООН розслідувати насильницькі зникнення журналістів

Українські правозахисники вимагають терміново звільнити викрадену російською окупаційною владою у тимчасово окупованому Криму журналістку Ірину Данілович. Про це ідеться у їхньому зверненні, опублікованому центром прав людини ZMINA.

 

У заяві запевняють, що викрадення Данілович в Криму на тлі широкомасштабних насильницьких зникнень окупованих областях України свідчать про реальну загрозу для життя, здоров’я та свободи для громадських активістів і правозахисників на всіх територіях, які тимчасово перебувають під контролем російських окупаційних сил.

 

«Викрадення Ірини Данілович має ознаки насильницького зникнення відповідно до Міжнародної конвенції про захист усіх осіб від насильницьких зникнень. Під час обшуку російські силовики повідомили батькам Ірини про її арешт, однак не надають інформацію, де вона перебуває, в чому її звинувачують, а також про місце та час можливих судових засідань щодо неї. Крім того, затримана не має доступу до адвоката», — ідеться у зверненні.

 

Його підписанти звернулися до Робочої групи ООН з питань насильницьких або недобровільних зникнень, Робочої групи ООН з питань свавільних затримань та ще понад 10 міжнародних правозахисних організацій, що мають стосунок до ООН, ОБСЄ та Ради Європи із закликом вимагати від росії термінового звільнення Данілович та всіх інших жертв насильницьких зникнень на території України, зокрема і в Криму. 

 

Крім того, правозахисники наголошують на необхідності надавати допомогу Уряду України у пошуку та розслідуванні випадків насильницьких зникнень на окупованих територіях, надавати всебічну підтримку жертвам насильницьких зникнень іжертвам інших грубих порушень прав людини, воєнних злочинів та злочинів проти людяності на окупованих територіях України, продовжувати документувати порушення прав людини, воєнних злочинів та злочинів проти людяності в окупованому Криму і включати їх регулярні звіти про ситуацію з правами людини в Україні.

 

Підписанти звернення  також закликають іноземні держави: 

  • посилити дипломатичний, санкційний та інших тиск на російську федерацію для пришвидшення деокупації Криму, Донбасу та всіх інших територій України;
  • запровадити персональні санкції проти російських посадовців та співробітників окупаційної адміністрації, причетних до насильницьких зникнень та інших грубих порушень прав людини на всіх окупованих територіях України;
  • надавати всебічну підтримку жертвам насильницьких зникнень, їх рідним, а також жертвам інших грубих порушень прав людини, воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всіх окупованих територіях України;
  • використовувати механізм універсальної юрисдикції для кримінального переслідування осіб, причетних до насильницьких зникнень, катувань, воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всіх окупованих територіях України.

 

Також у листі ідеться про інших ув’язнених росією кримських діячів і журналістів: Осман Аріфмеметов, Марлен Асанов, Асан Ахтемов, Ремзі Бекіров, Тимур Ібрагімов, Сервер Мустафаєв, Сейран Салієв, Руслан Сулейманов, Рустем Шейхалієв та Амет Сулейманов, Олексій Бессарабов, Владислав Єсипенко, Наріман Джелял.

 

«У той час, як основна увага міжнародної спільноти прикута до масових звірств російських військ на материковій Україні, залишаються практично непоміченими репресії окупаційної адміністрації рф в Криму. На окупованому півострові продовжуються свавільні обшуки, арешти, катування у місцях несвободи, вироки у політично вмотивованих кримінальних справах та інші грубі порушення прав людини, воєнні злочини та злочини проти людяності», — наголошують правозахисники.

 

Заяву підписали правозахисні та громадські організації КримSOS, Регіональний центр з прав людини, Дім прав людини «Крим», Центр прав людини ZMINA, Центр громадянських свобод, Інститут масової інформації, Український незалежний центр політичних досліджень, Черкаський правозахисний центр, Фундація Відкритий Діалог, Крайова Рада Українців Криму, Таврійська гуманітарна платформа, Правозахисний центр ДІЯ, Кримська правозахисна група, Центр Громадянської просвіти «Альменда», Експертна група «Сова», Об’єднання родичів політв’язнів Кремля, Медійна ініціатива за права людини, Союз вимушених переселенців, Кримський центр ділового і культурного співробітництва «Український дім» та Національна спілка журналістів України.

 

Зазначимо, 29 квітня 2022 року в окупованому Криму зникла активістка та громадянська журналістка  Данілович, коли поверталася з роботи додому. До початку війни вона співпрацювала із з кількома медійними і правозахисними ініціативами («InЖир-медіа», «Кримський процес») та вела власний проєкт «Кримська медицина без обкладинки», де поширювалася інформація про права медичних працівників. 

 

Нагадаємо, у тимчасово окупованому Криму російська окупаційна влада планує закрити кримськотатарську школу

 

 

Чільне фото: ZMINA

Оригінал статті на Suspilne: Українські правозахисники вимагають в ООН розслідувати насильницькі зникнення журналістів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Рівному проведуть урочистості з нагоди 300-річчя Григорія Сковороди

До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди, українського філософа-містика, богослова, поета, педагога, у обласному центрі відбудуться заходи.

30 листопада – відео-розповідь «Григорій Сковород

Відійшла у вічність мама відповідальної секретарки Львівської обласної організації НСПУ Лесі…

Із сумом повідомляємо, що вчора відійшла до довічності мама
нашої письменниці, відповідальної секретарки Львівської обласної організації
НСПУ Лесі Бернакевич – Надія Іванівна. Письменницька спільнота ви

Без світла та зв’язку: як відбулася Чорна п’ятниця в українських видавництвах

Чорна п’ятниця в Україні цього року видалася дійсно чорною: через постійні обстріли росією важливих інфраструктурних об’єктів Україна щодня вимушена перебувати без електроенергії значну

У луцькій бібліотеці плетуть маскувальні сітки: потрібна допомога

У Луцьку волонтери руху «Меценати для солдата» плетуть маскувальні сітки у приміщенні Волинської обласної бібліотеки для юнацтва. 

Волонтери працюють тут із початку повномасштабного вторгнення. Тут р

Найважливіші дитячі книжки 2022 року: на що звернути увагу

У грудні настає час підбивати книжкові підсумки року. Традиційно Читомо в цей час формує свій редакційний топ дитячих книжок. Ми акцентуємо увагу на виданнях для дітей і підлітків від у

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"