Українські журналісти отримали Пулітцер за точне відображення жахливої реальності

Українські журналісти отримали Пулітцер за точне відображення жахливої реальності

Журі Пулітцерівської премії оголосили лавреатів премії-2021, зокрема присудили спеціальну нагороду українським журналістам, які висвітлюють події в умовах вторгнення росії в Україну. Про це йдеться на сайті премії.

«Пулітцерівський комітет із задоволенням присуджує особливу відзнаку журналістам України за їхню мужність, витривалість та відданість правдивому висвітленню подій під час безжального вторгнення владіміра путіна в їхню країну та його пропагандистської війни в росії.

Незважаючи на бомбардування, викрадення, окупацію та навіть смерть своїх колег, вони наполегливо намагаються надати точне відображення жахливої реальності, що робить честь Україні та журналістам у всьому світі», — зазначає журі премії. 

 

 

Крім цього, 15 книжок були визнані переможцями або фіналістами Пулітцерівської премії в категоріях художня література, історія, біографія, поезія та документальна література.

 

  • Художня література 

Переможець — “The Netanyahus”, Joshua Cohen (New York Review Books)

 

Фіналісти:

“Monkey Boy”, Francisco Goldman (Grove)

“Palmares”, Gayl Jones (Beacon Press). 

 

  • Історія 

Переможець — “Covered With Night: A Story of Murder and Indigenous Justice in Early America”, Nicole Eustace (Liveright)

Переможець — “Cuba: An American History”, Ada Ferrer (Scribner)

 

Фіналіст:

“Until Justice Be Done: America’s First Civil Rights Movement, From the Revolution to Reconstruction”, Kate Masur (W.W. Norton & Company)

 

  • Біографії 

Переможець — “Chasing Me to My Grave: An Artist’s Memoir of the Jim Crow South”, Winfred Rembert, as told to Erin I. Kelly. (Bloomsbury)

 

 Фіналісти: 

“Pessoa: A Biography”, Richard Zenith (Liveright)

“The Doctors Blackwell: How Two Pioneering Sisters Brought Medicine to Women — and Women to Medicine”, Janice P. Nimura (W.W. Norton & Company)

 

  • Поезія 

Переможець — “frank: sonnets”, Diane Seuss (Graywolf Press)

 

Фіналісти: 

“Refractive Africa: Ballet of the Forgotten”, by Will Alexander (New Directions)

“Yellow Rain”, by Mai Der Vang (Graywolf Press)

 

  • Документальна література

Переможець —”Invisible Child: Poverty, Survival and Hope in an American City”, by Andrea Elliott (Random House)

 

Фіналісти: 

“The Family Roe: An American Story”, by Joshua Prager (W.W. Norton & Company)

“Home, Land, Security: Deradicalization and the Journey Back from Extremism”, by Carla Power (One World)

 

З повним списом лавреатів у всіх категоріях можна ознайомитися на сайті премії за посиланням. 

 

Пулітцерівська премія (Pulitzer Prize) — одна з найпрестижніших нагород у галузі літератури, журналістики, музики і театру в США, заснована видавцем «жовтої преси» Джозефом Пулітцером. З 1917 року премія вручається щорічно в перший понеділок травня опікунами Колумбійського університету в Нью-Йорку.

 

Рада Пулітцера складається з 19 членів. Це провідні журналісти або керівники новин із ЗМІ США, а також з 5 науковців або представників мистецтва.

 

Нагадаємо, що у 2021 році премією відзначили журналістські матеріали про пандемію коронавірусу та вбивство Джорджа Флойда.

 

Раніше повідомлялося, що голова Пулітцерівської премії Джуно Діас подав у відставку через звинувачення у сексуальних домаганнях.

Оригінал статті на Suspilne: Українські журналісти отримали Пулітцер за точне відображення жахливої реальності

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"