Український центр Gedankendach отримав премію Німецького форуму східноєвропейської культури

Український центр Gedankendach отримав премію Німецького форуму східноєвропейської культури

Український Центр Gedankendach отримав премію в галузі культури імені Ґеорґа Дегіо-2023, яку присуджує Німецький форум східноєвропейської культури. Про це повідомляється на сайті центру.

 

Німецький форум східноєвропейської культури вже одинадцятий раз присуджує премію у галузі культури імені Ґеорґа Дегіо. Вона поділяється на головну премію в розмірі 7000 євро та заохочувальну в розмірі 3000 євро.

 

Журі в складі семи осіб обрало лавреатом головної премії Центр Gedankendach, зазначивши, що «визначні мистецькі й культурні проєкти Центру Gedankendach є важливою платформою для збереження та поширення німецькомовної культурної спадщини».

 

Також у Німецькому форумі східноєвропейської культури зауважили, що «поєднання висококваліфікованої роботи культурного посередництва з активною соціальною діяльністю переконало журі обрати з-поміж великої кількості гідних премії номінантів саме Центр Gedankendach».

 

Нагородження відбудеться 5 жовтня 2023 року в Берліні.

 

Премія імені Ґеорґа Дегіо фінансується Уповноваженою Федерального уряду з питань культури та медій та відзначає особистостей чи ініціативи, які мають особливі заслуги за збереження традицій і взаємодій німецької культури та історії в Східній Європі, орієнтуючись при цьому на майбутнє та формуючи діалог, заснований на партнерстві.

 

Центр Gedankendach заснований восени 2009 року при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. До його основних завдань належать ініціювання, організація, підтримка культурно-мистецьких та освітніх проєктів, співпраця з мисткинями та митцями, експертами та експертками в освіті з німецькомовних країн, демонстрація та впровадження німецького досвіду в сфері культури та науки в Україні й презентація досвіду локальних мисткинь та митців, експертів та експерток, а також молоді в Німеччині.

 

Нагадуємо, Німецько-українська перекладацька майстерня ViceVersa приймає заявки на участь

 

 

Чільне фото: c4u.org.ua

Оригінал статті на Suspilne: Український центр Gedankendach отримав премію Німецького форуму східноєвропейської культури

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"