Українець Майдуков відмовився отримувати премію миру імені Ремарка одночасно з росіянкою
Український ілюстратор Сергій Майдуков відмовився отримувати премію миру імені Еріха Марії Ремарка в один день із російською письменницею Людмилою Уліцькою.
Про це Майдуков повідомив у листі комітету премії, передає Укрінформ з посиланням на «Читомо».
Лавреаткою премії у 2023 році стала Уліцька. Вона отримає премію 22 червня, до 125-річчя Ремарка.
За словами голови журі премії Сузанни Менцель-Рідль, цьогорічна премія мала трактуватися як знак надії на примирення. «Останнім словом має бути мова людства, яка також об’єднує людей ворогуючих держав. Війна не повинна заглушити мову літератури та мистецтва», — зазначила вона.
«Саме тому ми сподівалися запросити письменника з росії та художника з України до Оснабрюка, щоб відзначити їх премією миру імені Ремарка та спеціальною премією», — заявила віцеголова журі Катаріна Пьоттер.
Своєю чергою, Майдуков відмовився отримувати премію в один день з Уліцькою.
«Для мене стало несподіванкою, що мене обрали, я отримав листа десь місяць тому. Спершу сказав, що іншим разом приїду, в подальшому листуванні написав, що не приїду зовсім. Гроші хочу більшою частиною покласти в монобанку, де збираю на авто для ЗСУ», — заявив він.
Премію миру імені Ремарка вручає німецьке місто Оснабрюк що два роки, починаючи з 1991.
У 2005 році спеціальну відзнаку отримав український письменник Юрій Андрухович.
Серед лавреатів — Тоні Джадт, Світлана Алєксієвич, Алі Ахмад Саїд Есбер, Лев Копелєв та інші. Серед людей, відзначених спецнагородами, є офіцер російського флоту Григорій Пасько, а також російська правозахисна організація «Мемориал».
Як повідомляв Укрінформ, голова організації «Центр громадянських свобод» Олександра Матвійчук, котра у 2022 році отримала Нобелівську премію миру, заявила, що потрібна довгострокова стратегія щодо росії після перемоги України.
Фото: The Ukrainians
ukrinform.ua
Оригінал статті на НСПУ: Українець Майдуков відмовився отримувати премію миру імені Ремарка одночасно з росіянкою
Блог
На найбільшому букіністичному ринку Львова продають російські книжкиНа площі в районі вулиці Підвальної біля пам’ятника першодрукарю Івану Федорову продають на «блошиному ринку» книжки з російською пропагандою, які «оспівують російські спецслужби та імп
Видавчиня зі Сакартвело стала новою президенткою Міжнародної асоціації видавцівКерівниця відділу міжнародних зв’язків в картвельському видавництві «Intelekti» Ґванца Джобава стала новою президенткою Міжнародної асоціації видавців (IPA). Про це повідомляється на оф
95% учителів вважають, що успішність учнів погіршиласяЗгідно з результатами опитування компанії Rakuten Viber та студії онлайн-освіти EdEra, 95% учителів відзначили, що навчальні результати учнів погіршилися з лютого 2022 року.
Основні пр
У межах ХXXІ Lviv Book Forum відбулася публічна розмова із Салманом Рушді та обговорення його нової книжки «Ніж» за участі українського письменника Олександра Михеда. Ми записали 10 най
Сайти, реклама й освіта — на які мовні порушення скаржаться українці?Протягом 9 місяців 2024 року секретаріат уповноваженого із захисту державної мови отримав 1633 звернення щодо порушення Закону України «Про функціонування української мови як державної»
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.