Українець Майдуков відмовився отримувати премію миру імені Ремарка одночасно з росіянкою

Українець Майдуков відмовився отримувати премію миру імені Ремарка одночасно з росіянкою

Український ілюстратор Сергій Майдуков відмовився отримувати премію миру імені Еріха Марії Ремарка в один день із російською письменницею Людмилою Уліцькою.

Про це Майдуков повідомив у листі комітету премії, передає Укрінформ з посиланням на «Читомо».

Лавреаткою премії у 2023 році стала Уліцька. Вона отримає премію 22 червня, до 125-річчя Ремарка.

За словами голови журі премії Сузанни Менцель-Рідль, цьогорічна премія мала трактуватися як знак надії на примирення. «Останнім словом має бути мова людства, яка також об’єднує людей ворогуючих держав. Війна не повинна заглушити мову літератури та мистецтва», — зазначила вона.

«Саме тому ми сподівалися запросити письменника з росії та художника з України до Оснабрюка, щоб відзначити їх премією миру імені Ремарка та спеціальною премією», — заявила віцеголова журі Катаріна Пьоттер.

Своєю чергою, Майдуков відмовився отримувати премію в один день з Уліцькою.

«Для мене стало несподіванкою, що мене обрали, я отримав листа десь місяць тому. Спершу сказав, що іншим разом приїду, в подальшому листуванні написав, що не приїду зовсім. Гроші хочу більшою частиною покласти в монобанку, де збираю на авто для ЗСУ», — заявив він.

Премію миру імені Ремарка вручає німецьке місто Оснабрюк що два роки, починаючи з 1991.

У 2005 році спеціальну відзнаку отримав український письменник Юрій Андрухович.

Серед лавреатів — Тоні Джадт, Світлана Алєксієвич, Алі Ахмад Саїд Есбер, Лев Копелєв та інші. Серед людей, відзначених спецнагородами, є офіцер російського флоту Григорій Пасько, а також російська правозахисна організація «Мемориал».

Як повідомляв Укрінформ, голова організації «Центр громадянських свобод» Олександра Матвійчук, котра у 2022 році отримала Нобелівську премію миру, заявила, що потрібна довгострокова стратегія щодо росії після перемоги України.

Фото: The Ukrainians

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Українець Майдуков відмовився отримувати премію миру імені Ремарка одночасно з росіянкою

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"