Тобіас Фосс: Від 2022 на Франкфурському ярмарку не було стендів російських видавців

Тобіас Фосс: Від 2022 на Франкфурському ярмарку не було стендів російських видавців

Після початку нової фази російсько-української війни Франкфуртський книжковий ярмарок скасував участь росії, але не забороняє участь окремих російських видавництв. Про це колишній віцепрезидент з міжнародних ринків Франкфуртського книжкового ярмарку Тобіас Фосс розповів в інтерв’ю Оксані Щур для медіа LB.

Фосс пояснює, що скасувавши участь росії, Франкфуртський книжковий ярмарок зробив виняток, адже зазвичай прагне до представлення якомога більшої кількості країн.

 

Участь національного стенда рф Франкфуртський ярмарок вирішив припинити, оскільки він «цілковито на боці українців» і не може дозволити мати національний стенд країні, що «напала на іншу без видимої причини і з чітким наміром знищити її культуру».  За словами Фосса, таку позицію ФКЯ, імовірно, займатиме до кінця російсько-української війни (зазначимо, що росія представляла свій національний стенд упродовж 2014-2021 років, до початку нової фази російсько-української війни).

 

Водночас індивідуальна участь російських видавців дозволена, але віцепрезидент ФКЯ з міжнародних ринків називає дозвіл абстрактним через скасування авіарейсів з росії до Німеччини.

 

Загалом Фосс не підтримує скасування усіх російських письменників, наголошуючи, що не нав’язує цю думку українцям. «Є різні випадки, як-от Прилєпін. Свого часу він виступав на російському стенді, я тоді не знав, що він за один. Оскаржувати його присутність, прояви його роботи — дуже добре. З іншого боку, завжди треба пам’ятати: обговорюючи, ви привертаєте увагу. А тут, на Заході, він не такий цікавий. Неправильно робити з нього подію, бо так про нього дізнається значно більше людей. Це ще одна причина, чому я дуже обережний щодо скасування як підходу», — каже він.

 

Як повідомлялося, після початку нової фази російсько-української війни БолонськийЛондонськийФранкфуртський, Тайбетський, Гвадалахарський, Лейпцизький, Будапештський міжнародні книжкові фестивалі, Празький книжковий ярмарок і літературний фестиваль «Світ книги» відмовилися від участі росії.

 

 

Чільне фото: FAZ

Оригінал статті на Suspilne: Тобіас Фосс: Від 2022 на Франкфурському ярмарку не було стендів російських видавців

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вінниці відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля»

У Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля».

Про це музей повідомляє у фейсбуку, передає Укрінформ.

«Напередодні світлого Христова Воскр

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"