Ткаченко попросив у Франції забезпечити повне фінансування для проєктів УКФ і УІК

Ткаченко попросив у Франції забезпечити повне фінансування для проєктів УКФ і УІК

Міністри культури Франції та України поспілкувалися щодо підтримки української сфери культури, зокрема про виділення фінансування для проєктів УКФ і УІК. Про це міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко повідомляє у Telegram. 

Ткаченко зазначає, що міністерка культури Франції Розелін Башло-Наркен висловила солідарність з українським урядом і народом. Тому були обговорені пункти фінансової та інформаційної підтримки України. 

 

«Пряме фінансування української культури та креативного недержавного сектору з боку Франції, яке ми направимо нашим митцям, артистам, видавцям, креативним індустріям через УКФ та УІК. Щодо бюджету, йшлося про фінансування на рівні, який Україна планувала виділяти для УКФ та УІК до війни», розповів міністр культури. 

 

Також потрібне і фінансування для Міністерства, яке допоможе у відновленні пошкодженої нерухомої культурної спадщини. Можливе створення загальноєвропейського фонду, який допомагатиме Україні у відновленні нерухомої культурної спадщини. У тому числі через проєкт Велика Реставрація.

 

Зазначається і про медійну співпрацю. 

 

«Для нас війна з росією розпочалась з телебачення. Адже рупори кремля – теж важливі солдати росії у цій війні», – пише Ткаченко.

 

Тому важливим є припинення мовлення російських каналів через комерційний французький супутник «Eutelsat». Франція, як і країни Балтії, підтримують заборону мовлення для пропагандистських російських каналів. 

 

«Обговорили механізм, який допоможе це здійснити Французькому Національному регулятору: йдеться про прийняття санкцій щодо російських пропагандистських каналів у ЄС. Офіційний лист за моїм підписом та переліком таких «каналів» вже опрацьовується французькою стороною. На рівні регуляторів також створена робоча група, щоб вирішити цю нагальну задачу та якнайшвидше закрити пропагандистські рупори кремля», – написав Ткаченко. 

 

Крім того, мова йшлася й про підтримання українських журналістів у Франції. 

 

Як повідомлялося, 583 мільйони бюджету УКФ направили на потреби ЗСУ. Також Мінкультури закликали припинити будь-який культурний діалог із рф

 

Як відомо, Рада Європи пообіцяла допомогти Україні подолати загрози для її культурної спадщини та сприяти її збереженню.

Оригінал статті на Suspilne: Ткаченко попросив у Франції забезпечити повне фінансування для проєктів УКФ і УІК

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"