Створили канал «Книгодурка» з анонімними історіями про книжкову галузь

Український видавець Андрій Носач створив телеграм-канал «Книгодурка», де всі охочі можуть публікувати історії про українську книговидавничу галузь.
«Дуже хотілося місця, де працівники книжкової сфери України, чи наші читачі, можуть писати історії з роботи, розповісти про крінжу, поділитися болем, чи просто розказати про робочу буденність», — пояснив він свою мотивацію.
Публікати свої розповіді можуть книгарі, редактори, дизайнери, друкарі й інші охочі. Історії для оприлюднення обиратиме Андрій Носач. Він зауважив, що відверто хамовиті чи зневажливі дописи не публікуватиме.
Нині на канал підписалися понад 3200 людей.
Серед найпопулярніших історій:
Канал заснували невдовзі після публічної дускусії про умови роботи праці у книговидавничій галузі, що розгорнулася після низки постів редакторrи і видавчині Ірини Ніколайчук щодо робочої комунікації видавництва «Видавництво».
Серед історій, якими діляться у каналі — несправедливі алгоритми роботи, графік, відсутність поваги до книгарів.
Деякі з історій отримують публічну відповідь від працівників видавницв:
Про нагальні проблеми книжкової галузі ідеться і в дослідженні Читомо «Дослідження кадрової ситуації на ринку, бар’єрів і драйверів у роботі для представників книжкового сектору».
Згідно з дослідженням, ключові аспекти кадрового дефіциту на ринку книговидання:
- порівняно низька оплата праці на тлі збільшення навантаження та емоційного вигоряння, які респонденти називають основною причиною міграції з галузі;
- від’їзд працівників, переважно жінок, за кордон: лише частина з них відновили свою зайнятість в дистанційному режимі, або ж почали працювати офлайн у нових умовах, просуваючи зв’язки своєї компанії з міжнародними бізнес-партнерами;
- мобілізація працівників до лав ЗСУ, а також важкість найму чоловіків на офлайн-роботу з огляду на їхні спроби уникнути мобілізації;
- від’їзд працівників в інші, безпечніші регіони України: найбільше це вдарило по Харкову як одному з трьох ключових центрів українського книговидання;
- через дефіцит окремих профільних спеціалістів, що зумовлений розвитком інфраструктури ринку, спостерігається агресивне переманювання працівників в межах галузі.
Андрій Носач — засновник видавництва «Прометей» і книгарні-кав’ярня «Вуса Шевченка» у Празі. Він запустив також нонфікшн-видавництво «Атена».
Чільне зображення: Freepic
Оригінал статті на Suspilne: Створили канал «Книгодурка» з анонімними історіями про книжкову галузь
Блог
Померла гендиректорка Музею історії Києва Діана ПоповаПішла із життя генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.
Як передає Укрінформ, про це команда музею повідомила у Фейсбуку.
Попова очолила заклад після початку повномасштабного вторгн
У фінал номінації «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшли 5 книжок, серед них збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американськ
Засновник Komubook створив блог «Ґраба» з книжковими рекомендаціямиЗасновник видавництва Komubook Павло Швед створив інстаграм- і телеграм-блог «Ґраба» з книжковими рекомендаціями. Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Давно хотів мати місце
Російська армія завдала удару по центру Сум двома балістичними ракетами. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
У Сумській міській раді зазначили, що ворог атакував циві
Президент України Володимир Зеленський підписав укази, що запроваджують санкції проти низки фізичних та юридичних осіб, причетних до поширення російської пропаганди.
Серед них — медіапл
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.