Стан здоров’я ув’язненого росією журналіста Амета Сулейманова погіршується

Тяжкохворий громадянський журналіст Амет Сулейманов, незаконно засуджений рф до 12 років ув’язнення, повідомив про значне погіршення стану здоров’я. Про це заявила його дружина Ліля Люманова, посилаючись на адвоката, який нещодавно відвідав Сулейманова у колонії у Володимирі.
Амет Сулейманов страждає на артеріальну та мітральну недостатності серця, його турбують регулярні болі в серці, високий тиск та задишка. Лікарі рекомендували зробити операцію із заміни серцевого клапана.
Як розповів журналіст, у нього діагностували ангіопатію сітківки, що може спричинити сліпоту. Загалом лікування вкрай недостатнє – він отримує препарати для серця та від тиску, однак необхідні ліки для печінки та кроворозріджувальні препарати йому більше не надають.
Амет Сулейманов не отримав дозволу на телефонні дзвінки рідним і змушений підтримувати зв’язок із сім’єю лише через листи.
Амет Сулейманов – фігурант третьої бахчисарайської справи «Хізб ут-Тахрір». Під приводом участі в цій політичній партії росіяни фабрикують справи проти кримських татар, які не сприйняли окупацію півострова й намагаються боротися з режимом. У 2020 році суд ухвалив призначити Сулейманову запобіжний захід у вигляді домашнього арешту – це єдиний випадок у практиці кримінальних справ «Хізб ут-Тахрір» у росії.
Під час судового розгляду справи Сулейманова спочатку вивозили до Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону на слухання, але пізніше дозволили виступати через відеозв’язок. 5 квітня 2023 року вирок Сулейманову набув чинності: йому присудили 12 років колонії суворого режиму. Російські силовики забрали Амета з дому для відбування покарання.
У СІЗО здоров’я політв’язня продовжувало погіршуватися. Серцева недуга Сулейманова входить до урядового переліку захворювань, наявність яких перешкоджає утриманню під вартою, але російська влада не бере це до уваги. Окупаційне кримське МОЗ зняло його з черги на операцію із заміни серцевого клапана. Звернення до тюремного медперсоналу нічого не дало – Сулейманова повідомили, що він більше не числиться у черзі на операцію. Дружина політв’язня наразі очікує відповіді щодо цього питання з москви.
Нагадаємо, раніше правозахисні організації закликали звільнити Амета Сулейманова.
Джерело: Кримська солідарність
Чільне фото: видання «Ґрати»
Оригінал статті на Suspilne: Стан здоров’я ув’язненого росією журналіста Амета Сулейманова погіршується
Блог
Вийшла документальна стрічка «Вальс із системою»У Києві відбувся допрем’єрний показ документального двосерійного фільму «Вальс із системою» про історію відродження української пісні в радянські часи. Про це повідомляє Суспільне
Музей авангарду вирішили розмістити в історичній будівлі КиєваМузей авангарду у Києві розміститься в історичній будівлі на вулиці Липській.
Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко, передає Укрінформ.
«У листопаді 2024 року в столиці створили «Му
До Національного художнього музею України повернулася викрадена під час Другої світової війни картина «Жіночий портрет».
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, картину представили громадськості в Києві.
Україна представила національний стенд на Варшавській книжковій виставціНа Міжнародній книжковій виставці у Варшаві Україна традиційно представлена національним стендом і програмою заходів. Про це Читомо повідомили в Українському інституті книги (УІК), що о
Розпочалася міжнародна книжкова виставка «Світ книги» в ПразіУ Празі відкрилася Міжнародна книжкова виставка і літературний фестиваль «Світ книги». Про це повідомила кореспондентка Читомо.
Під час церемонії відкриття виставки вручили також премію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.