Стало відомо, скільки за рік оцифрували документів українських письменників

Стало відомо, скільки за рік оцифрували документів українських письменників

Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України зберігає понад 500 фондів українських літературних діячів. Про це музей повідомив у відповідь на інформаційний запит Читомо.

Загалом архів зберігає 1313 фондів особового походження українських діячів культури і мистецтва, 519 з них — фонди українських письменників, поетів, перекладачів і літературознавців.

 

Упродовж 2023 року музей оцифрував і оприлюднив 5450 документів українських літературних діячів. Серед цих документів зокрема дані репресованих діячів: українського поетаперекладача доби Розстріляного відродження Володимира Свідзинського та українського прозаїка Володимира Кузьмича.

Володимир Свідзинський

Машинопис, рукопис та ілюстрація Володимира Кузьмича

 

У музеї розповіли, що оприлюднили 11483 архівні документи з особових фондів, у тому числі і українських літераторів. Музейники наголосили, що публікували тільки ті документи, що не підпадають під обмеження законів «Про авторське право і суміжні права» та «Про захист персональних даних»

 

Окрім особових фондів, музей-архів також зберігає документи літературних установ і організацій. У межах співпраці з корпорацією Family Search International (США) триває оцифрування особових справ членів творчих спілок.  839 особових справ письменників-членів НСПУ оприлюднять у вільному доступі на онлайн ресурсі Family.

 

У музеї додали, що вільний доступ до архівних документів усі охочі можуть отримати у читальному залі та за допомогою онлайнресурсу «Комплексна система інформатизації ЦДАМЛМ України»

 

Як повідомлялося, архів-музей літератури і мистецтва України хочуть виселити із будівлі Бурси XVIII сторіччя.

 

 

Чільне фото: Вікіпедія

Документи: ЦДАМЛМ

Оригінал статті на Suspilne: Стало відомо, скільки за рік оцифрували документів українських письменників

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вінниці відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля»

У Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля».

Про це музей повідомляє у фейсбуку, передає Укрінформ.

«Напередодні світлого Христова Воскр

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"