Список «Великої Реставрації» поповнили літературними музеями і бібліотекою

Список «Великої Реставрації» поповнили літературними музеями і бібліотекою

До переліку пам’яток культури, що відреставрують у межах державної програми «Велика Реставрація», увійшли чотири об’єкти, що пов’язані з літературою і книговиданням. Про це йдеться на сайті Міністерства культури та інформаційної політики.

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету погодив виділення коштів для ремонту та реставрації у цьому році культурних пам’яток комунальної форми власності. Пропозиції до нього подавали обласні державні адміністрації. Об’єкти відібрала Експертна рада при міністерстві. Усі вони мають проєктно-кошторисну документацію та готові до фінансування найближчим часом.

 

До списку для відновлення увійшли 26 об’єктів комунальної власності у 15 областях. Серед них такі музеї та бібліотека:

 

  • реставрація Музею книги та друкарства в Острозі;
  • реставраційний ремонт Чернівецької обласної універсальної бібліотеки імені Михайла Івасюка.
  • відновлення комори XIX cтоліття з пристосуванням під виставкові та конференційну зали у Національному літературно–меморіальному музеї Григорія Сковороди (село Сковородинівка Харківської області);
  • реставрація будинку управляючого у Національному літературно–меморіальному музеї Григорія Сковороди;

 

«Велика Реставрація» – це про об’єкти по всій Україні. Деякі з культурних пам’яток перебувають саме в комунальній формі власності, але від цього їх цінність ніяк не зменшується. Як і потреба в ремонтно-реставраційних роботах», – прокоментував Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

 

«Велика Реставрація» – програма з відновлення пам’яток культурної спадщини в усіх областях України. Її реалізацію та координацію здійснює Міністерство культури та інформаційної політики.

 

Нагадаємо, у травні оголосили рейтинг об’єктів культурної спадщини, які реставрують у межах «Великої Реставрації». До них увійшли літературні музеї і бібліотеки. Нещодавно стало відомо, що Шевченківський національний заповідник отримав кошти на підготовку до реставрації Музею Тараса Шевченка у Каневі.

 

Крім того, триває реставрація частини Літературно-меморіального музею Лесі Українки. А нещодавно у мережі з’явився фільм, яким хочуть привернути увагу до занедбаної садиби, у якій працював Григорій Сковорода.

Оригінал статті на Suspilne: Список «Великої Реставрації» поповнили літературними музеями і бібліотекою

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні запровадили механізм добровільної відмови від вченого звання

У Кабінеті міністрів затвердили постанову, що визначає механізм добровільної відмови від вченого звання. Її оприлюднили на вебпорталі органів виконавчої влади України.
До затвердження р

У Словаччині поет скоїв напад на прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо

Прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо поранили під час стрілянини перед Будинком культури у Гандлова, де проходило засідання уряду. Про це повідомив словацький новинний сайт Aktualit

Хто з українських письменників-класиків одягав вишиванки

Щороку в третій четвер травня українці святкують День вишиванки. Зараз вишита сорочка є невіддільним символом української ідентичності, котру українці одягають не лише на свята. Цікаво,

Із життя пішла канадська письменниця і нобелівська лавреатка Еліс Манро

У віці 92 років померла канадська письменниця, майстриня короткого оповідання, лавреатка Нобелівської премії з літератури-2013 Еліс Манро.
Еліс Манро народилася 10 липня 1939 року в Онт

Стало відомо, які книжки Україна представить на виставці у Польщі

Наприкінці травня в Палаці культури й науки у Варшаві відбудеться Міжнародний книжковий ярмарок, на якому Україна представить національний стенд і літературну програму. Про це повідомил

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"