Список «Великої Реставрації» поповнили літературними музеями і бібліотекою

До переліку пам’яток культури, що відреставрують у межах державної програми «Велика Реставрація», увійшли чотири об’єкти, що пов’язані з літературою і книговиданням. Про це йдеться на сайті Міністерства культури та інформаційної політики.
Комітет Верховної Ради України з питань бюджету погодив виділення коштів для ремонту та реставрації у цьому році культурних пам’яток комунальної форми власності. Пропозиції до нього подавали обласні державні адміністрації. Об’єкти відібрала Експертна рада при міністерстві. Усі вони мають проєктно-кошторисну документацію та готові до фінансування найближчим часом.
До списку для відновлення увійшли 26 об’єктів комунальної власності у 15 областях. Серед них такі музеї та бібліотека:
- реставрація Музею книги та друкарства в Острозі;
- реставраційний ремонт Чернівецької обласної універсальної бібліотеки імені Михайла Івасюка.
- відновлення комори XIX cтоліття з пристосуванням під виставкові та конференційну зали у Національному літературно–меморіальному музеї Григорія Сковороди (село Сковородинівка Харківської області);
- реставрація будинку управляючого у Національному літературно–меморіальному музеї Григорія Сковороди;
«Велика Реставрація» – це про об’єкти по всій Україні. Деякі з культурних пам’яток перебувають саме в комунальній формі власності, але від цього їх цінність ніяк не зменшується. Як і потреба в ремонтно-реставраційних роботах», – прокоментував Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
«Велика Реставрація» – програма з відновлення пам’яток культурної спадщини в усіх областях України. Її реалізацію та координацію здійснює Міністерство культури та інформаційної політики.
Нагадаємо, у травні оголосили рейтинг об’єктів культурної спадщини, які реставрують у межах «Великої Реставрації». До них увійшли літературні музеї і бібліотеки. Нещодавно стало відомо, що Шевченківський національний заповідник отримав кошти на підготовку до реставрації Музею Тараса Шевченка у Каневі.
Крім того, триває реставрація частини Літературно-меморіального музею Лесі Українки. А нещодавно у мережі з’явився фільм, яким хочуть привернути увагу до занедбаної садиби, у якій працював Григорій Сковорода.
Оригінал статті на Suspilne: Список «Великої Реставрації» поповнили літературними музеями і бібліотекою
Блог
Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтахЗа 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови
Книжковий Арсенал-2023 оголосив програмуОголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф
Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «
Андрій Содомора. ДружбаХай знає тиран собі на біду,
Що друга я зроду не підведу,
Нехай довершить свою пімсту,
Та ціну складе побратимству.
Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі
Пішов з життя ілюстратор Олександр МіхнушевНа 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.