Словник Merriam Webster обрав слово 2022 року

Словник Merriam Webster обрав слово 2022 року

Укладачі американського словника Merriam Webster обрали головним словом 2022 року «газлайтинг». Про це повідомили на сайті словника.

«У цю епоху дезінформації – “фейкових” новин, теорій змови, тролів у твіттері та deepfake – “газлайтинг” став словом для нашого часу», — ідеться на сайті.

 

Слово «газлайтинг» походить від назви п’єси 1938 року, а також від однойменного фільму за п’єсою. За сюжетом, чоловік намагається змусити свою дружину повірити у те, що вона божеволіє.  Щоразу, коли він підіймається на горище, газове світло у будинку тьмяніє, утім він наполягає, що це дружина не може довіряти власному сприйняттю.

 

Укладачі словника проводять паралель із сьогоденням, зазначаючи, що у 2022-му році спостерігалося зростання кількості пошуків газового освітлення на 1740%.

 

Merriam Webster визначає «газлайтинг» як психологічне маніпулювання людиною протягом тривалого часу, яке змушує «жертву» сумніватися у достовірності своїх думок та переконань, сприйняття реальності чи спогадів. Все це призводить до плутанини, втрати впевненості та самооцінки, а також до емоційної невизначеності.

 

Водночас укладачі словника зауважують, що протягом останніх років значення газлайтингу набуло простішого та ширшого значення. За їхніми словами, наразі це дія або практика грубого введення когось в оману, зокрема для власної вигоди.

 

«Англійська мова має багато способів сказати “брехня”, від нейтральних термінів, таких як неправда та обман, до прямолінійної брехливості та формально евфемістичних ухиляння та прикриття, до нешкідливої ​​вигадки. А холодна війна принесла нам дезінформацію зі шпигунським відтінком. У такому вживанні це слово добре поєднується з іншими термінами, пов’язаними з сучасними формами обману та маніпуляцій, такими як фейкові новини, deepfake і штучний інтелект», — зазначають в Merriam Webster.

 

Як відомо, укладачі словника англійської мови Collins Dictionary обрали головним словом 2022 року поняття «пермакриза».

 

Нагадаємо, у 2018 словом року за версією Merriam-Webster стало «справедливість».

 

Зображення: Merriam-Webster

Оригінал статті на Suspilne: Словник Merriam Webster обрав слово 2022 року

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

За 11 місяців повномасштабної війни росія скоїла понад 470 злочинів проти ЗМІ

Протягом 11 місяців повномасштабної війни Росія вчинила 477 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Про це свідчать дані моніторингу Інституту масової інформації.
 
Протягом січн

Андрій Любка та Євген Лір отримали нагороду від Залужного «За сприяння війську»

Головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний нагородив письменників Андрія Любку і Євгена Ліра почесними нагрудними знаками «За сприяння війську». Про це вони повідомили у себе на стор

Виходить нова екранізація новели Генрі Джеймса

На Берлінському міжнародному кінофестивалі відбудеться прем’єра стрічки The Beast In The Jungle, знятої за однойменною новелою американо-британського письменника Генрі Джеймса.
 
Над ст

Росія переслідує щонайменше 15 кримських журналістів

Щонайменше 15 журналістів тимчасово окупованого Криму перебувають за ґратами за справами, сфабрикованими за терористичними статтями або статтями про зберігання зброї чи вибухівки. Про ц

У Польщі жінка обікрала бібліотеку на кілька тисяч злотих

У польському місті Жори одна з відвідувачок публічної бібліотеки вкрала книжок на 2000 злотих (понад 17 000 грн). Про це повідомляє портал Gazeta.pl.
 
До поліції міста Жори надійшло де

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"