Словник Merriam Webster обрав слово 2022 року

Словник Merriam Webster обрав слово 2022 року

Укладачі американського словника Merriam Webster обрали головним словом 2022 року «газлайтинг». Про це повідомили на сайті словника.

«У цю епоху дезінформації – “фейкових” новин, теорій змови, тролів у твіттері та deepfake – “газлайтинг” став словом для нашого часу», — ідеться на сайті.

 

Слово «газлайтинг» походить від назви п’єси 1938 року, а також від однойменного фільму за п’єсою. За сюжетом, чоловік намагається змусити свою дружину повірити у те, що вона божеволіє.  Щоразу, коли він підіймається на горище, газове світло у будинку тьмяніє, утім він наполягає, що це дружина не може довіряти власному сприйняттю.

 

Укладачі словника проводять паралель із сьогоденням, зазначаючи, що у 2022-му році спостерігалося зростання кількості пошуків газового освітлення на 1740%.

 

Merriam Webster визначає «газлайтинг» як психологічне маніпулювання людиною протягом тривалого часу, яке змушує «жертву» сумніватися у достовірності своїх думок та переконань, сприйняття реальності чи спогадів. Все це призводить до плутанини, втрати впевненості та самооцінки, а також до емоційної невизначеності.

 

Водночас укладачі словника зауважують, що протягом останніх років значення газлайтингу набуло простішого та ширшого значення. За їхніми словами, наразі це дія або практика грубого введення когось в оману, зокрема для власної вигоди.

 

«Англійська мова має багато способів сказати “брехня”, від нейтральних термінів, таких як неправда та обман, до прямолінійної брехливості та формально евфемістичних ухиляння та прикриття, до нешкідливої ​​вигадки. А холодна війна принесла нам дезінформацію зі шпигунським відтінком. У такому вживанні це слово добре поєднується з іншими термінами, пов’язаними з сучасними формами обману та маніпуляцій, такими як фейкові новини, deepfake і штучний інтелект», — зазначають в Merriam Webster.

 

Як відомо, укладачі словника англійської мови Collins Dictionary обрали головним словом 2022 року поняття «пермакриза».

 

Нагадаємо, у 2018 словом року за версією Merriam-Webster стало «справедливість».

 

Зображення: Merriam-Webster

Оригінал статті на Suspilne: Словник Merriam Webster обрав слово 2022 року

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Український інститут книги проведе «Тиждень поезії»

Український інститут книги з 16 до 24 березня проведе всеукраїнську інформаційно-просвітницьку акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії».

Про це повідомила пресслужба Міністерства культури

Окупаційна влада Криму обшукала дім кримськотатарської активістки Лутфіє Зудієвої

22 лютого російські силовики затримали кримськотатарську правозахисницю й активістку «Кримської солідарності» Лутфіє Зудієву, а в її будинку, що в тимчасово окупованому Джанкої, провели

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

У Держкомтелерадіо розповіли, як формують комітети присуджуваних ним премій

Державний комітет телебачення і радіомовлення України розповів, скільки літературних премій організовує і назвав суми винагород переможцям. Про це комітет повідомив у відповідь на інфор

Актуальні збори, до яких закликають долучитися українські діячі культури

Українська літературна спільнота продовжує активно збирати кошти на потреби Збройних сил України. Розповідаємо про актуальні збори:

видавчиня, літературна редакторка, волонтерка Ірина

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"