Словник Merriam Webster обрав слово 2022 року

Словник Merriam Webster обрав слово 2022 року

Укладачі американського словника Merriam Webster обрали головним словом 2022 року «газлайтинг». Про це повідомили на сайті словника.

«У цю епоху дезінформації – “фейкових” новин, теорій змови, тролів у твіттері та deepfake – “газлайтинг” став словом для нашого часу», — ідеться на сайті.

 

Слово «газлайтинг» походить від назви п’єси 1938 року, а також від однойменного фільму за п’єсою. За сюжетом, чоловік намагається змусити свою дружину повірити у те, що вона божеволіє.  Щоразу, коли він підіймається на горище, газове світло у будинку тьмяніє, утім він наполягає, що це дружина не може довіряти власному сприйняттю.

 

Укладачі словника проводять паралель із сьогоденням, зазначаючи, що у 2022-му році спостерігалося зростання кількості пошуків газового освітлення на 1740%.

 

Merriam Webster визначає «газлайтинг» як психологічне маніпулювання людиною протягом тривалого часу, яке змушує «жертву» сумніватися у достовірності своїх думок та переконань, сприйняття реальності чи спогадів. Все це призводить до плутанини, втрати впевненості та самооцінки, а також до емоційної невизначеності.

 

Водночас укладачі словника зауважують, що протягом останніх років значення газлайтингу набуло простішого та ширшого значення. За їхніми словами, наразі це дія або практика грубого введення когось в оману, зокрема для власної вигоди.

 

«Англійська мова має багато способів сказати “брехня”, від нейтральних термінів, таких як неправда та обман, до прямолінійної брехливості та формально евфемістичних ухиляння та прикриття, до нешкідливої ​​вигадки. А холодна війна принесла нам дезінформацію зі шпигунським відтінком. У такому вживанні це слово добре поєднується з іншими термінами, пов’язаними з сучасними формами обману та маніпуляцій, такими як фейкові новини, deepfake і штучний інтелект», — зазначають в Merriam Webster.

 

Як відомо, укладачі словника англійської мови Collins Dictionary обрали головним словом 2022 року поняття «пермакриза».

 

Нагадаємо, у 2018 словом року за версією Merriam-Webster стало «справедливість».

 

Зображення: Merriam-Webster

Оригінал статті на Suspilne: Словник Merriam Webster обрав слово 2022 року

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

З роси і води!

Творче об`єднання гумористів і сатириків Київської організації Національної спілки письменників України, всі колеги по творчості, а також сила-силенна читачів вітають свого літературного побратима та улю

В Україні зʼявилось нове видавництво «КоїМояКай», яке спеціалізується на літературі Балкан

В Україні зʼявилося нове видавництво «КоїМояКай», яке спеціалізується на перекладах балканської літератури. Про це Читомо повідомила його співзасновниця, видавчиня та перекладачка Ірина

Мальопис «Коротка історія довгої війни» вийде у Франції

Мальопис «Коротка історія довгої війни» художниці та культурологині Маріам Найем та ілюстраторів Юлії Вус та Івана Кипібіди вийде французькою мовою. Про це повідомили на фейсбук-сторінц

Керівницю проєкту “Фільтр” від Мінкульту відзначили у Міжнародній асоціації грамотності

Голова національного проєкту Міністерства культури та інформаційної політики з медіаграмотності «Фільтр» Ольга Кравченко потрапила до списку «30 до 30» від Міжнародної асоціації грамотн

Оксфордський словник визначив дитяче слово року-2024

«Дитячим словом» 2024 року за версією Оксфордського словника стало слово «доброта». Про це повідомляється на сайті Oxford University Press.
Дитяче слово року Оксфордський словник обрав

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"