Російський бізнесмен, що є власником українських видавництв, продав свої книжкові активи

Російський бізнесмен, що є власником українських видавництв, продав свої книжкові активи

Російський бізнесмен і власник українських видавництв Олександр Мамут, продав свої видавничі активи іншому російському бізнесмену.

За інформацією російського ЗМІ «Комерсант», бізнесмен Олександр Мамут продав типографію «Парето-Принт» та 51 % власності видавничої групи «Азбука-Аттикус». Покупцем став президент і основний акціонер одної з найбільших російських видавничих груп «Ексмо-АСТ» Олег Новіков. Олександр Мамут продав активи, щоб достроково повернути частину боргу банку «Траст». Повної вартості угоди не розголошують, за оцінкою ЗМІ тільки за видавництво Олег Новіков заплатив кілька мільярдів рублів.

 

«Парето-Принт» − один з найбільших поліграфічних комплексів у Росії, що спеціалізується на друкуванні книжок. Він має друге місце у Росії за кількістю тиражів. Торік оборот підприємства склав 1,7 мільярда рублів, а прибуток – 13,3 мільйона.

 

Видавнича група «Азбука-Аттикус» належить кіпрській Hachette-Atticus Publishing Ltd. До групи входить чотири видавництва: «КоЛибри», «Махаон», «Иностранка», «Азбука». За даними Російської книжної палати, «Азбука-Аттикус» − третя видавнича група в Росії за обсягами друку книжок: у першій половині цього року вона випустила 1700 видань накладом у 8,7 мільйона примірників.

 

«Для російського книжкового ринку, за оцінкою його учасників, це позначиться монополізацію в сегменті комерційної літератури», − прокоментував ситуацію голова Асоціації інтернет-видавців Росії Володимир Харитонов.

 

Зауважимо, що у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб Міністерства юстиції України доступна інформація, що Олександр Мамут − кінцевий бенефіціар таких видавництв: приватне підприємство «Рідна мова», приватне підприємство «Видавництво Махаон» і приватне підприємство «Видавництво Махаон-Україна».

 

 

Нагадаємо, минулого року тодішня заступниця міністра культури, молоді та спорту Ірина Подоляк заявляла, що український книжковий ринок слід захищати від російських видавництв.

 

Оригінал статті на Suspilne: Російський бізнесмен, що є власником українських видавництв, продав свої книжкові активи

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Одеса, Івано-Франківськ, Дніпро, Вінниця й Чернівці — які нові книгарні можна відвідати не в столиці

В Україні відкрилися нові книгарні: «Книгарня Є» у Вінниці й Івано-Франківську, книгарні-кав’ярні Старого Лева в Івано-Франківську й Одесі, «Вперта коза» у Дніпрі, «Книгарня артефактів»

Видавці й книгорозповсюджувачі: Піратство не зменшилось

Під час публічного обговорення підсектора книговидання та книгорозповсюдження, що організував проєкт RES-POL спільно з Українським інститутом книги, розгорнулася дискусія щодо піратства

Фільм Ірини Цілик «Я і Фелікс» — відтепер на стримінгових сервісах

Фільм «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик вийшов в онлайн прокат на стримінгових сервісах Netflix, Megogo, Sweet.TV і Київстар ТБ. Про це повідомила режисерка фільму на своїй фейсбук-сто

Після ракетної атаки по Харкову кількість замовлень у Vivat зросла вчетверо

Після оголошення про підтримку харківського видавництва Vivat, чиї книжки були знищені під час російської ракетної атаки на друкарню Factor Druk, українці вчетверо збільшили зам

Книжки Катерини Міхаліциної і Сашка Дерманського переклали словацькою і англійською

У Словаччині вийшла друком книжка Катерини Міхаліциної з ілюстраціями Грасі Олійко «Яків та мокрий вечір». Про це письменниця повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
У Словаччині книжка в

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"