Розпочалось голосування за те, ким замінити Пушкіна в столичному метро
Додаток «Київ Цифровий» розпочав опитування щодо того, чиї погруддя мають з’явитися на станції київського метро «Університет» замість бюстів Пушкіна, Горького, Ломоносова й Менделєєва.
В супровідному тексті до опитування зазначено, що «1960 року в центральній залі станції метро «Університет» встановили бюсти українських та російських письменників і вчених. У 2022 бюсти Пушкіна, Горького, Ломоносова та Менделєєва закрили дерев’яними боксами. Настав час демонтувати їх і обрати видатних українців».
За допомогою голосування, що триватиме до 24 травня, можна обрати «князів, педагогів, письменників і поетес, вчених і лікарів, акторів і дослідниць».
Так, до списку кандидатур, чиї погруддя можуть замінити бюст Пушкіна, увійшли Василь Стус, Олена Теліга, Леся Українка, Іван Миколайчук, Казимир Малевич. Замість Горького у метро може з’явитися Михайло Драгоманов, Михайло Грушевський, Костянтин Ушинський, Василь Сухомлинський чи Юрій Іллєнко.
Взяти участь у голосуванні можуть авторизовані користувачі додатка «Київ Цифровий».
Нині на станції розміщені бюсти Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, Івана Франка, Олександра Богомольця.
Нагадуємо, протягом 2022 року в Україні демонтували щонайменше 34 памʼятники Пушкіну
Оригінал статті на Suspilne: Розпочалось голосування за те, ким замінити Пушкіна в столичному метро
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.