Пішов із життя класик німецької літератури Мартін Вальзер

Пішов із життя класик німецької літератури Мартін Вальзер

У віці 96 років помер німецький письменник Мартін Вальзер. Про це повідомила газета Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) з посиланням на родичів літератора. 

Президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр з цього приводу зазначив, що Німеччина втратила «письменника світового рівня».

 

У заяві канцлера Олафа Шольца сказано, що «Вальзер десятиліттями формував літературу Німеччини, його книжки читали поколіннями, а його любов до суперечок викликала безліч жвавих дискусій».

 

Вальзер народився в 1927 році в Вассербурзі, Баварія. Перші вірші він написав у дванадцять років, а після Другої світової війни займався, серед іншого, літературою. У 1955 році видав свою першу збірку оповідань. 

 

Вальзер опублікував у Німеччині понад 2 десятки романів, а також повісті, есеї, вірші та промови, а також низка п’єс, радіоп’єс та перекладів. Вальзер вважається в Німеччині сучасним класиком. Серед його найзнаменитіших творів — новела «Кінь, що біжить», романи «Шлюби у Філіппсбурзі», «Половина гри», «Єдиноріг», «Крах».

 

Письменника часто називали «найсуперечливішим класиком», оскільки його романи, як і політична позиція, неодноразово викликали гостру полеміку в німецькому суспільстві, зокрема через антисемітські висловлювання.

 

Як повідомлялося, Вальзер був одним з підписантів листа до федерального канцлера Олафа Шольца із закликом не постачати Україні важке озброєння.

 

 

Чільне фото: Südkurier

Оригінал статті на Suspilne: Пішов із життя класик німецької літератури Мартін Вальзер

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"