Пішов із життя архітектор, педагог і теоретик мистецтва Флоріан Юр’єв
Після тривалої хвороби пішов з життя український художник, архітектор та мистецтвознавець Флоріан Юрʼєв. Про це повідомили на сторінці «Музею сучасного мистецтва” у фейсбуці.
Флоріан Ілліч Юр’єв народився 11 серпня 1929-го року у Киренську, Іркутськї області в Росії. Український педагог, художник, архітектор, композитор, мистецтвознавець, науковець, кольорист, майстер-художник скрипкових музичних інструментів, кандидат мистецтвознавства, поет, заслужений працівник культури України та громадський діяч.
Закінчив Іркутське училище мистецтв, Київський художній інститут (графік, 1956), аспірантуру Московського поліграфічного інституту (спеціальність — мистецтвознавство) (1974), докторантуру Львівського поліграфічного інституту імені Івана Федорова (1980).
Як архітектор отримав славу завдяки проєкту столичної «Літаючої тарілки» у Києві – частини будівлі Інституту науково-технічної експертизи та інформації, що розташована на станції метро «Либідська». У жовтні 2020 року «Літаюча тарілка» увійшла до реєстру памʼяток архітектури України.
Юр’єв був автором численних статей і книжок, зокрема найвідоміші з них: «Музика кольору» (Наука і життя.- 1962.- № 1), «Музыка света» (Музыкальная Украина.- 1971.- 107 с.), «Выразительные качества цветной иллюстрации».(АН СРСР.- 1977), «Цвет в искусстве» (Либідь.- 1987) та інших.
Раніше повідомлялося, що на 63-му році життя помер український поет, перекладач, культуролог, колишній директор Українського центру культурних досліджень Олександр Гриценко.
Чільне фото: Хвиля
Оригінал статті на Suspilne: Пішов із життя архітектор, педагог і теоретик мистецтва Флоріан Юр’єв
Блог
Запрошуємо до написання нового роману-печворку «Врятувати Білобога» молодь до вісімнадцяти роківКолектив літературних рекордсменів України – 228 авторів першого роману-печворку «Босорка», організатор рекордів, винахідник жанру «Колективний літературний печворк», голова громадської організації «Коле
Проза Ґабора, Кононенко та Ілюхи — нові переклади за кордономРоман «Останнє бажання» Євгенії Кононенко вийшов друком у Єгипті, книжка «Чи ви любите?..» Василя Ґабора — у Болгарії, а збірку оповідань «Мої жінки» Юлії Ілюхи видали в Італії, Словачч
Зауваження про російську у книгарні Києва: що відбулося?У книгарні «Сенс» на Хрещатику виник конфлікт між відвідувачами через прохання розмовляти українською. Про це повідомила відвідувачка книгарні Катерина Косецька.
Гостя книгарні Косецька
З початку повномасштабного вторгнення російські війська пошкодили або зруйнували 1179 об’єктів культурної спадщини та 2109 об’єктів культурної інфраструктури, серед них 750 бібліотек. П
На Черкащині дозволили демонтувати пам’ятник ПушкінуМіністерство культури та стратегічних комунікацій видало розпорядження щодо чотирьох пам’яток у місті Кам’янка Черкаської області, які відтепер можна демонтувати.
Тепер можна знести пам
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.