Пішла з життя письменниця і драматургиня Неля Шейко-Медведєва

Пішла з життя письменниця і драматургиня Неля Шейко-Медведєва

На 75-му році життя померла письменниця і драматургиня Неля Шейко-Медведєва. Про це своїй фейсбук-сторінці повідомив її син, директор Українського інституту, Володимир Шейко.

Вона померла 16 листопада. Прощання відбудеться 19 листопада об 11 годині у Києві, у церкві Святого Миколая на Аскольдовій могилі.

 

«Письменниця, драматургиня, поетка, лемкиня, всесвіт, моя красуня», − додав Володимир Шейко.

 

Неля Шейко-Медведєва народилась у 1947 році на Львівщині. Навчалась на хімічному факультеті Львіського політехнічного інституту та філологічному факультеті Львівського державного університету. Писала літературною українською мовою та лемківським діалектом. Авторка добірок віршів, понад 40 пʼєс для дітей та юнацтва. Більшість п’єс поставили у професійних і аматорських театрах Львова, Ужгорода, Мукачева, Чернігова, Чернівців, Харкова, Рівного, Луцька, Івано-Франківська, Донецька, Києва, Полтави, Житомира, Запоріжжя. Була членкинею Національної спілки письменників України. Одну з п’єс відзначили літературною премією «Коронація слова».

 

П’єсу-апокриф «Біла зоря, чорні пелюстки» присвятила найвідомішому лемківському художнику Никифору Дровняку.Крім того, написала романи «Альфонс» (2004), «Баламутка» (2006) і «Кохана…Незабутня» (2006), а також роман-апокриф на релігійну тематику «Ніч остання» (2006). У 2018 році у видавництві «Комора» вийшла друком збірка віршів і оповідань «Дороги камени», до якої увійшли усі вірші та оповідання письменниці, написані про історію лемків — українського субетносу, переселеного на Захід Польщі під час операції «Вісла». Цю книжку відзначило журі літературної премії «Еспресо. Вибір читачів-2019». Нещодавно письменницю номінували на Шевченківську премію.

 

Додамо, наприкінці жовтня не стало дитячого письменника Володимира Рутківського та подружжя письменників Олени і Тимура Литовченків.

Оригінал статті на Suspilne: Пішла з життя письменниця і драматургиня Неля Шейко-Медведєва

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"